Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Recenze

Army showcase : Tau+GK by Čeněk

17.10.2017

Bylo nebylo…Pořádáme Velmi Maškarní Turnaj a ozval se nám nadšený nováček, že by rád jel, ale že nemá armádu komplet hotovo. Zeptal se nás, zda by bylo možné nasadit „unbound“ armádu ve složení Grey Knights a Tau. 
Vzhledem k tomu, že jsme pro každou špatnost a že naše turnaje nám přijdou ideální „vstupní prostor“ do turnajového dění, řekli jsme si „Proč ne?“.
Jednou z podmínek ale byl krátký fluff text o tom, jak se tyto dvě různorodé síly daly dohromady…

Takže, co na to říkáte?

Za CritHit
Katcher

++++++++++++K ULOŽENÍ V KOMNATÁCH TITANU++++++++++++

999.M41

V nejvyšší z věží Titanu, vysoko nad temnými mračny již po tisíce let sedí Prognostikáři a naslouchají plynutí warpu. Jen díky jejich náhledům do budoucnosti můžeme volit zda chránit či obětovat v zájmu přežití lidstva. Protože záleží jen JEN! na přežití lidstva a boji proti bohům Chaosu s jejich pomahači v nejrůznějších podobách.

I přes všechny náznaky blížících se bouří jsme byli znepokojeni i MY jejich silou. Neb nikdo ještě nikdy neviděl bouři podobnou svým rozměrem Cicatrix Maledictum. V době jejího vzniku byly nutné mnohé volby. Mají zemřít miliardy ve jménu bilionů? Staniž se.

Na tisících světů propukly boje s následníky Hora, s démony a jejich přisluhovači. Celé světy propadaly herezy – málokterý člověk je silný natolik, aby odolal vábení bohů Chaosu natož v místech, kde se immaterium střetává s naším světem.

Na našich mnohých výpravách jsme se pouze několikrát setkali se sílou vůle srovnatelnou s několika přeživšími Xenos modré barvy kůže. Bez ochrany prošli dlouhou cestu warpem – cestu, kterou by podstoupil a zvládl jen málokterý z nás. Přitom jsme mezi nimi neodhalili žádného psykera, i když schopnosti vůdce se zdáli nepřirozené. Bylo by zajímavé zjistit příčinu poslušnosti jeho mužů a jejich ochotu se na příkaz obětovat pro dobro celku. Tento postup by šel aplikovat na mnohé regimenty Astra Militarum.

I přes všudypřítomnost warpu jej Modří zatvrzele odmítali sami sobě přiznat. Jejich víra v síly jako “technologie” či “věda” byla obdivuhodná. Hloupé, ignorantské, přesto mocné. Mocné při odolávání herezy, ale vzbuzující naivní představu možného konečného vítězství.

Také jejich neochota vzdát se své pistole ve prospěch kladiva byla naprosto nepochopitelná a naivní. Och ta čest nést kladivo vykuté před tisíci lety, nošené tolika hrdinně padlými bratry. Jaká čest!

I přes všechny chyby a naivitu se ukázali Modří jako téměř stejně odolní silám warpu a v tisíci mužích téměř tak silní jako jeden z nás. A jen na boji s Chaosem záleží. Na ochraně lidstva před pochybnými bohy. Proto jsme svolili, aby bojovali po našem boku. Protože jen na boji s Chaosem záleží. Oni to možná jednou pochopí. Pokud ne….

++++++++++++K ULOŽENÍ V KOMNATÁCH TITANU++++++++++++

….. poté, co naše lodě pohltila neobvyklá anomálie, kterou jsme naším vybavením nedokázali uspokojivě popsat, jsme se začali střetávat s prozatím nepopsanou rasou. Podstatná část této rasy se zdála na pomezí technologie propojení biologické a umělé tkáně [pozn. autora: ano, není to úplně obvyklé potkávat Chaos marínu při průletu warpem, ale pozor – nikdo tu netvrdí, že hrdiní Tau byli pouze ve warpu … stejně by to zatím nerozlišili … a hlavně, proč by tam ta marína být nemohla?]. Lze však s úspěchem předpokládat, že tato technologie je prozatím nedokonalá, způsobující neřízenou mutaci a zjevné násilnické sklony. I tak je dlouhé roky před naší (výrazně spolehlivější) technologií synchronizace mozku s battle suity. Protože se ani Etheralovi nepodařilo s touto rasou navázat smysluplné spojení, byli jsme v zájmu Vyššího Dobra přinuceni veškeré exempláře této rasy zničit.

++++++++++++

Během posledních 20 hodin se nám stále nepodařilo navázat spojení se zbytkem flotily. Lokalizační systémy stále udávají zmatené výsledky, které (pokud bychom jim přikládali nějakou váhu) naznačují, že se pohybujeme v rozmezí tisíců světelných let. Během této doby se stále setkáváme s různými skupinami již zmíněné rasy, kterou prozatím označujeme „technomutanty“. Prozatím jsme identifikovali 4 vzájemně se lišící podrasy. Se značnými ztrátami všechny eliminovány.

++++++++++++

Již 55 hodin nejsme ve spojení s flotilou. Anomálie přetrvává. Během posledních několika hodin jsme přišli o podstatnou část naší síly. Byli jsme napadeni humanoidní bytostí velikostí srovnatelnou se suity třídy XV104. Zjevně se jednalo o první setkání s úspěšně provedenou mutací bez zjevných druhotných mutací. Mělo by se zvážit zahájení výzkumu obdobné technologie. Bytost se prokázala jako velmi odolná až nezranitelná proti většině slabších zbraní, z tohoto pohledu se tedy jednalo o dokonalou biologickou zbraň. Po mnohých ztrátách bytost zraněna a zahnána. Nebylo tedy možné odebrat vzorky tkáně. Někteří jedinci méně oddaní Vyššímu Dobru projevovali v blízkosti bytosti zjevnou neochotu k poslušnosti.

++++++++++++

Po 76 hodinách jsme opustili anomálii, lokalizační přístroje však nejspíše byly nenávratně poškozeny.

++++++++++++

Je to již 14 hodin od opuštění anomálie. Jsme bez spojení s flotilou. V blízkosti jsme zaměřili systém s nejspíše obydlenými světy. Na chvíli jsme z něj zachytili elektormagnetický šum. Obezřetně se k nim blížíme.

++++++++++++

Celý systém nejspíše spadá pod lidské Impérium – že bychom se dostali až takto daleko za Damoclesův pás? Jedná se o utajovanou předsunutou základnu?

++++++++++++

Systém se zdá v nedávné době napaden. Prolétáváme bez kolem zničených základen bez známek života, za 3 hodiny přistaneme na odhadované hlavní planetě systému.

++++++++++++

Kráce po přistání na planetu jsme byli napadeni technomuty. Je možné, že se lidské Impérium nachází uprostřed občanské války? Zůstala nám pouze jedna loď. Prozatím bráníme pozice. Pro Větší Dobro!

++++++++++++

 

Odnikud se objevilo několik bojovníků ve stříbrných zbrojích. Velmi dobře vycvičených. Navzdory vysoké technologické úrovni (dokázali na dálku zabíjet protivníky námi nepozorovatelným způsobem) stále používají barbarské zbraně. Po společném boji, v němž jsme uspěli převážně hrdinstvím našich mužů a dokonalou taktikou, jsme se dohodli na společném dalším boji proti technomutantům. Stříbrní, nazývaní Grey Knighty, nejspíše tvoří autonomní skupinu válečníků pod částečnou kontrolou lidského Impéria. Prokázali velkou oddanost Vyššímu Dobru, ač jej zatím nedokázali přesně zachytit a vysvětlovali si jej jmény jako “boj proti chaosu” nebo “ničení démonů”. Prozatím jsme nepochopili, z čeho pramení jejich víra z “nadpozemské” síly. Je možné, že se jedná o určitou formu ochrany mozku před zkolabováním v napnutých situacích, je ovšem možné, že se může jednat o … (konec vysílání z hlubokého vesmíru zachyceného během 15. expanze)

++++++++++++

Pro kompletnost přidáváme Čeňkův list, s kterým se na VMT vyskytne :

++ Patrol Detachment (Imperium – Grey Knights) [40 PL, 719pts] ++

+ HQ +

Grand Master in Nemesis Dreadknight [14 PL, 275pts]: 4: First to the Fray, Dreadfist, Gatling Psilencer, Heavy Psycannon, Nemesis Greatsword, Purge Soul, Vortex of Doom, Warlord

+ Troops +

Strike Squad [7 PL, 130pts]: Sanctuary
. 2x Grey Knight (Falchion): 2x Storm Bolter
. Grey Knight (Psycannon): Psycannon
. Grey Knight (Sword): Storm Bolter
. Grey Knight Justicar: Nemesis Daemon Hammer, Storm bolter

+ Elites +

Paladin Squad [19 PL, 314pts]: Hammerhand
. 2x Paladin (Halberd): 2x Storm Bolter
. Paladin (Psilencer): Psilencer (Terminator), Two Nemesis Falchions
. Paladin (Psycannon): Nemesis Force Halberd, Psycannon (Terminator)
. Paragon: Nemesis Daemon Hammer, Storm Bolter

++ Battalion Detachment +3CP (T’au Empire) [68 PL, 1281pts] ++

+ HQ +

Cadre Fireblade [2 PL, 42pts]: Markerlight

Commander [7 PL, 163pts]: 3x Fusion blaster, 2x MV1 Gun Drone, Shield generator

Ethereal [3 PL, 50pts]: Honour blade, Hover Drone

+ Troops +

Kroot Carnivores [6 PL, 66pts]: 11x Kroot

Strike Team [3 PL, 40pts]
. Fire Warrior Shas’ui: Pulse rifle
. 4x Fire Warrior w/ Pulse Carbine

Strike Team [3 PL, 40pts]
. Fire Warrior Shas’ui: Pulse rifle
. 4x Fire Warrior w/ Pulse Carbine

+ Elites +

XV25 Stealth Battlesuits [7 PL, 141pts]: 2x MV1 Gun Drone
. 2x Stealth Shas’ui w/ Shield generator: 2x Burst cannon, 2x Shield generator
. Stealth Shas’vre: Fusion blaster, Shield generator

XV25 Stealth Battlesuits [7 PL, 141pts]: 2x MV1 Gun Drone
. 2x Stealth Shas’ui w/ Shield generator: 2x Burst cannon, 2x Shield generator
. Stealth Shas’vre: Fusion blaster, Shield generator

XV95 Ghostkeel Battlesuit [10 PL, 216pts]: 2x Flamer, Fusion collider, 2x MV5 Stealth Drone, Shield generator, Target lock

+ Heavy Support +

TX7 Hammerhead Gunship [10 PL, 171pts]: 2x MV1 Gun Drone, Railgun

XV88 Broadside Battlesuits [10 PL, 211pts]: 2x MV7 Marker Drone
. Broadside Shas’vre: 2x Smart missile system, Heavy rail rifle, Shield generator

++ Total: [108 PL, 2000pts] ++

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Alessan
  Posted at 21:41 17.10.2017
  Alessan
  Odpovědět Author

  Pekne. Ale…
  1. GK su stale marinaci a teda indoktrinovani nenavidiet vsetko cudzie a to ze GK bojuju najma s demonmi neznamena ze sa spoja s xenos (bez ohladu na beznadejnost situacie radsej umru ako toto, just marine stuff),
  2. Tau nepoznaju warpove cestovanie a jeho nastrahy, co im brani v rychlej expanzii, ak sa ich lod do warpu dostala ako asi skoncila bez Geller fieldu ? Nezacala takto HH ked ho nepoznali ani ludia ? To ze nemaju psykerov neznamena ze su imunni voci warpu.
  3. Holt kazdy sme niekde zacinali. Moje prve GTTT som absolvoval s tankovou gardou. V 6ed.
  4. Drzim palce. For the gr… EMPEROR !!!