Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Krw jede na VMT!

31.10.2017

Krátký report z VMT

Po čtvrt roce od posledního VxT Katchercupu jsem se rozhodl, že se zase zúčastním, tentokráte s relativně novou Death Guard. Postavil jsem (s lehkou pomocí) list (ZDE) poměrně netradičních nudlí, zabalil svých pět švestek a šel lít hrát. Akce byla jako obvykle organizačně na úrovni a tak intelektuální zábava pokračovala až do časných ranních hodin.

 

První hra – Bizon:

Bizon hrál sestřičky vedené Celestýnou a inkvizitorkou Greyfax (roster ZDE). Bohužel se jednalo o jeho druhou hru v 8mé edici a moji první s novým codexem, takže jsme na vše šli s klidem a rozvahou a začali hrát asi po hodině od začátku kola (dopravní i jiné komplikace). Hrály se mise z Open war kartiček, kde jsme si vytáhli šikmý deploy, objektiv Take and Hold (3 objektivy, 2 v deploy zónách jeden na středu) a twist si již bohužel nepamatuji. Stejně tak se omlouvám za jakékoliv chyby v popisu bitvy, bylo to ráno po kalbě a mám zamlženou paměť.
Bizon si vybral stranu a začal se deployovat v uctivé vzdálenosti. Já se, až na party nurglingy na domácím objektivu, rozložil podél kraje deploy zóny na levé straně plague drony, za nimi DP vedle nich jeden blob pox walkerů za ním charakteři a Morty s ochrankou, mé pravé křídlo držely bloat drony a druhá parta poxíků se držela blízko objektivu. Zvládl jsem se vyložit první, takže jsem zvládl začínat a hrnul se vším kupředu. Poxíci se uvelebili na objektivu ukryti mračnem much.Kouzlil jsem nějaké smity do Rhina a sester, avšak důležitejší kouzla oponent denyoval. Ve střelbě jsem zabil pár sester dronami (oběma typy). V Charge fázi jsem nabral imolator a battle sisters plague dronami. DP nabral rhino a Bloat drony squadu sester. Do kombatu s mouchami bohužel natančila Celestýnka, takže jsem přišel o víc much než bych chtěl. Něco málo pomřelo, nic extra.

Ve svém kole soupeř střílí co to dá, stahuje menší jednotky z combatu, stejně jako rhino, ze kterého vystoupí dominionky, aby mi opekli DP meltami, což se jim bohužel zadaří. Soupeř střílí a zabíjí nějaké deathshroudy a otukává nějaké woundy z dron. V druhém kole se hýbu s Mortym a Deathshroudy kupředu. Kouzlím nějaká kouzla, něco i udělám. Mortarion charguje svatou čubku, kterou nezabije… Následně je vyhlášen dicedown, takže si píšeme 10:10 a jdeme si po svých.

Celkově dobrá bitva i příjemný soupeř.:-)

 

Druhá hra – Diablo:

Diablo hraje tak složitý list, že se bez odkazu na něj neobejdeme :-D.

Mise Byla 2 objektivy v deploy zónách, relik a na středu byl Fantom opery se staty Mortyho. Za objektiv domácí 3 vp za soupeřův 6. Relic i šašek za 6.

Zde asi nemá cenu moc rozebírat hru. Morty zabijí Mortyho a umře na Titána.

Drony letí a hrdině sbírají střelbu, aby si poxové došli pro relik a odnesli ho do deploy zóny. Na konci hry držím svůj objectiv a relic, takže 14:6

Pohodová hra, byť je mi Diabla trochu líto, ale cena útěchy byl Mortyho skalp.

 

Třetí hra – Velin:

Velin hraje Death guard, prakticky 2x starter set a fellblade (list). Mise je klasická Plzeňská vykosťovačka, + VP za jednotky na středu. – VP za jednotky v deploy zóně. DoW deploy.
Vybíráme si strany, Velin začíná. Oba LoC nechává v dropu, jinak se roztáhne po mém levém křídle a vpravo nechává jen poxíky. Já infiltruji nurgligy vpravo poxíky a Mortyho, deathsroudy a chary na střed. Levé křídlo drží mouchy drony a DP. Velin vyhraje iniciativu, kterou mu zkušeně kradu a vyrážím kupředu. Tlačím se ke středu, skoro všude advancuji a blížím se. Jedna bloat drona zabíjí nějaké poxíky. Soupeř vystupuje z rhina marínu, postupuje kupředu a snaží se střílet. Zabíjí nějaké plague drony a ubírá nějaké woundy z Bloat dron.

Ve druhém kole postupuji kupředu, chargji soupeřovy poxy na pravém křídle těmy mými (eternal pox párty!) Mortarion nabere rhino, dronu a poxíka najednou. Rozdá kolem sebe mortal woundy a v kombatu exploduje rhino, které exploduje bloat dronu. Celkově strašně moc čistím soupeřovy jednotky, za cenu jistých ztrát. Na konci druhého kola končíme a píšeme si 15:5. Asi (určitě) bych nahrál víc, ale co. Srdíčkem!

Snad jsem Velina moc neznechutil a určitě se těším až se zase potkáme! 🙂

 

Čtvrtá hra – Zumikito.

Zumikito hraje Ynari složené z DE CC jednotek (list), takže taky CC armáda, jenže jeho je glass canon. Hrajeme kartičky: Deploy je divný: jeden hráč hraje z krátké strany a druhý hraje nudli na středu stolu. Hrajeme 2 objektivy a 2 twisty. Objectivy jsou Kill the courrier (nominujeme každý jednoho kurýra, kdo ho zabije, první má 10 bodů) a Supply cache (6 objektivů, na 6ku na začátku kola najdeš ten správný a ten je pak za 10 VP). Twisty jsou Battle frenzy (+1 A všechno) a Restoratives (+hp za na jeden model, na což jsem zapomněl).

 

Hra byla zábavná , kdy jsme se řezali v CC od prvního kola. Zumikita jsem uházel dle svého nejhoršího zvyku. Nejprve jsem na začátku kola hodil na první token 6ku a našel cache. Zumikito bohužel neznal DG modely a tak byl nepříjemně překvapen, když poxíci sežrali witchky a doplnili se. Tlačil jsem se dopředu, Zumikito mě zdržoval chargi menšími jednotkami (soulburst je fakt hustej) a ozobával mě střelbou. Budu li upřímný, měly mi hrozně umřít bloat drony na ravagery, nicméně jsem házel jako prase. Morty si dá souboj s Yncarne, který by nakonec prohrál (ten Slay the warlord jsem Zumikitovi započítal) Ve třetím kole, možná čtvrtém končíme, nějak počítáme a je z toho 17:3.

Zumikita je mi vážně líto, sprostě jsem ho uházel a mrzí mě to. Tímto se omlouvám. Jinak příjemný soupeř a pěkná bitva.

 

Páta hra – Lord

Takže… mise je Apokalypsa, 4 objektivy ve čtvrtinkách a jeden na středu. A každé kolo umírají jednotky na věci z ošklivé tabulky. Lord hraje fullmech gardu. A Baneblade! Deploy je Hammer and anvil. Deplojuji poxíny na objektiy a na střed infiltruji Nurglingy. Pravé křídlo tvoří Morty s bodygardou, levé Bloat drony a DP na středu vegetí plague drony. V hlavě mám plán, obětuji všechny křídla a nahraju co nejvíc bodů na objektivech. Takže se vrhám dopředu na advance. Soupeř ve své kole okusuje Mortyho a ubližuje dronám všeho druhu. Ve druhém kole ničím jednoho    sentinela a získávám First blood, načež nedocharguji oběma plague dronami do chiméry a lehmanu, takže musí na řadu přijít DP, který nezvládá zničit chiméru, Mortarion zabíjí druhého sentinela. Plague drony vážou chiméru. Soupeř ve svém kole rozstřílí zbytek dron, zabije DP a Leman přejede Mortyho… odvážný útok SWS z valkýry na nurglingy na středu se míjí účinkem. Pomalu se blíží dice down, tak dopočítáváme body  a vychází nám 13:7.

 

Celkově jsem tedy nahrál 69 bodů. Nejdřív jsem si říkal, hlavně, že mám víc bodů než právník (:-P). Když mi Katcher říká, že jsem 4. v generálu, nemohu tomu uvěřit, takže už jsem asi špinavý kombař! 😀 Musím ovšem dodat, že jsem měl z prdele kliku na matchupy a na kostky. Chyby při hrách byly, ale neměly až takový význam.

Turnaj jsem si opět užil, skvělý servis a zábava pro normální a vyrovnané lidi inc. Takže se těším, až se zase zúčastním dalšího dílu oblíbené taškařice!

V závěru bych rád poděkoval Organizátorům: Katcherovi, Potanovi, Ceress a Tiercovi, nejlepší pekařce pod sluncem za skvělý víkend!

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.