Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Kubis jede na VMT!

2.11.2017

Máme za sebou další víkend ve znamení dobrého jídla, pití, dobré společnosti a trochy toho odlehčeného Warhammeru, tentokrát v maškarním hávu.

Páteční večer probíhal podle obvyklého scénáře – přišli jsme, pár hodin nosili věci a chystali schody, načež se rozpoutala obvyklá zábava podporovaná bečkou 20° dobrůtky. Následkům se tradičně nešlo úplně vyhnout, takže jsem se v sobotní ráno budil s mírným bolehlavem, jal se v rámci vyššího dobra(a kostýmu) ubližovat svému účesu, posbíral armádu a vyrazil směr turnaj.

Co se mého listu týče, postavil jsem takové cosi založené na orčích (grotích) chodítkách. Tedy dva big mekové, dvě trojičky killa kan, dva deff dreadi, velká hračka v podobě stompy a něco málo artilerie na doplnění. Funkčností jsem si úplně nebyl jist, ale o tu tady samozřejmě vůbec nešlo – hlavně aby bylo všechno nabarveno a vizuálně nikde nebyl ani jeden orčí model. Viva la grot revolution! V rámci toho jsem taky odněkud vyhrabal pozůstatek VRT a vyvěsil na stompu portrét soudruha Lenina. K dokonalosti tomu chyběla už jen jedna věc, takže jsem k výše zmiňovanému prznění vlasů jsem přidal oblek a šel za slavnou moskevskou mumii.

 

Hra první, Lukáš

Na rozehřátí potkávám Lukáše s Magnem na stole a v budget Magnus kostýmu. Hrají se čistě Open War kartičky, takže náhodná ptákovina, co přesně jsme si vytáhli už si nepamatuju, hra končila wipem ve třetím kole. Protože ani aura velkého soudruha mne nedokázala uchránit před mocí démonického primarchy. S Lukášem se hraje dobře, ale tohle bylo tak jednostranné, že se zábava odmítala dostavit. Na druhou stranu stompa-Magnus duel na fotkách vypadá opravdu dobře…

 

Hra druhá, Quickly

S Quicklyho necrony se na bojišti potkávám skoro každý turnaj, takže jsem měl už od začátku jistotu zábavné hry. A že to taky byla hra. Scénář spočíval v lovení Fantóma opery, harlekýna se staty Mortariona, který náhodně pobíhal po bojišti (a pak že člověk v nové edici nevyužije scatter dice).  Quickly moc dobře ví, že jeho tesseract vault proti stompě moc šancí nemá, takže před něj staví důkladnou nárazovou zónu z de-facto všech svých jednotek. Já zase vím, že některé ty mrchy mají 3+ invul, takže si dávám dobrý pozor, co kam stavím. První kolo se ale stejně oba soustředíme na lovení fantóma, nutno podotknou, že nepříliš úspěšně, takže prašivý eldar umírá až v druhém kole na tunu necronské střelby a dává tak soupeři znatelnou bodovou výhodu.

Takže mi nezbývá nic jiného, než se šinou kupředu a pokusit se vyhrát na objectivy. Quicklyho list naštěstí postrádá protitankové zbraně, takže stompa nerušeně kráčí kupředu a trhá na cucky všechno, co se před ni postaví. Oponent ale nezaostává a úspěšně mi likviduje oba meky pomocí jakés necronské vymyšlenosti typu “na 5+ prostě umře”. O mojí výhře nakonec rozhodne jen zbabělost posledního z immortalů – kdyby zůstal stát na objectivu a neprchnul, vypadalo by vše jinak. Takhle vyhrávám 12:8.

 

Hra třetí, Wracas

Jeden by mohl říct, že půjde o bratrovražedný boj, když proti mně stojí další orčí armáda. Já to pojal spíš jako revoluci. Na jedné straně stolu spousta náklaďáků plných orků, na druhé grotí chodítka. Tak pojďme na to. Tentokrát se hrála obyčejná vykosťovačka obohacená o bodové postihy za jednotky zůstávající v deploy zóně. Což samozřejmě nikomu z nás, vzhledem k povaze armád, nevadí.

Jsem na tahu první, takže střílím co to dá a doufám, že exploduje alespoň něco. To se nedaří, vyskáčou meganobové a udělají z jednoho deff dreadu hromadu šrotu. O to samé se pokusí i se stompou, ale to je přecejen nad jejich síly, takže po sérii čvachtavých zvuků jsou Wracasovi protitankové jednotky značně zredukovány. V dalším kole to čvachtne ještě jednou, když se do šarvátky na střed připojí i warboss. Následuje kolo čištění a já jakýmsi záhadným způsobem vyhrávám svoji první turnajovou hru 20:0, čímž prohlašuji revoluci za úspěšnou a s pocitem dobře odvedené práce končím den.

 

Hra čtvrtá, Čeněk

Nedělní ráno začínám hrou s Čendou. Vzhledem k tomu, že s ním hrávám skoro každé dva týdny, tak předem vím, co mám čekat. Tak třeba spojené síly Tau a Grey Knightů. Nemůžu říct, že jsem úplně nadšen, ale na druhou stranu mám jistotu relativně pohodové hry. Open War kartičky nám prozradily, že půjde o zabírání strategických lokací a všechny jednotky mají o útok víc na blízko. Zábava zaručena.

Ono to vlastně začalo být vtipné ještě před začátkem rozestavování, protože kostky odmítají spolupracovat a při pokusu určit, kdo začne neustále padají stejná čísla. Až šestým hodem (jen si spočtěte, jakou to má pravděpodobnost) je rozhodnuto, že první model umístím já. Hned po rozestavění je mi jasné, že pokud nezačnu, jsem v koncích. Přehoz jedničky na jedničku mi to potvrdil. Takže půl prvního kola jen smutně koukám, jak mi vybuchují věci. Naštěstí nejsem jediný, komu kostky hází klacky pod nohy a Čendovi se tak nepovede naběhnout ani jednu z mých jednotek. Využívám toho a pouštím se do ofenzívy. Naneštěstí nepříliš úspěšně, až na ugrilování pár tau a načnutí Deadknighta jsem toho moc nenapáchal. Velice rychle ztrácím půdu pod nohama a ze stompy se na všecky strany sypou kusy šrotu. Hra je téměř prohraná, ale když se mi podaří v dobře sestřelit nabíhající Dreadknight značně mi to zvedne náladu. Žel likvidace šedé hrozby znamenala jen to, že jsem se musel začít soustředit zase na tau a to už těžce poškozené super-heavy nezvládá, 0:20.

 

Hra pátá, Dejv

Poslední hru potkávám na stole Dejva a jeho Deathwatch. Scénář je na poslední hru správně ustřelený, takže na nás čeká orbitální bombardování všeho druhu a obsazování strategických pozic.

První kolo nespadne z nebe zhola nic, takže opět volím osvědčenou taktiku “valíme se přes kopec” a šinu se do středu mapy. Přitom se ukazuje, že grotí plechovky si s mariňáckými frag kanony úplně nerozumí. Deff dreadi jsou naštěstí o něco odolnější, takže když se ve třetím kole konečně dostanou na dosah plamenometů nadělají pořádný nepořádek, o následném naběhnutí na marínu nemluvě. Nakonec se domlouváme na 10:10 (ono by to tak nějak podobně stejně dopadlo) a bez zbytečných stresů jdeme balit.

 

Turnaj končím s krásnými 42 body a jako bonus si odnáším obhájenou sošku za nejhezčí armádu a turnajový hrneček.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.