Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Ramses jede na VMT!

2.11.2017

Tak taky malý report z VMT od mé maličkosti.

Hrál jsem Howling Griffons Gunline (Space Marines – Ultramarines Chapter Tactics), v podstatě „Jeliman pro chudé a střelba, střelba, střelba“.

Chapter Master + Lieutenent na buffy, k tomu 20x Scouts, 10x Intercessors, 10x Assault Marines, 3x Inceptors, 10x Hellblasters, 5x Devastators (Heavy Bolters), 3x Dreadnaught (TL Lascannons).

1. kolo – Vraer (Grey Knights + Tau) 

Nezačíná to dobře, soupeř má 40 minut zpoždění a už z toho začínám být dost nepobavený. Když se konečně dostaví, tak mu to ale za jeho kostým částečně odpouštím, navíc je to opravdu fajn týpek.

Ve zkratce, on začíná a dost mě naředí kouzlením svých Grey Knightů a střelbou svých Tau. Naštěstí mám armádu na brawlování, nějak to ustojím a pálím zpátky.

Jeden z nejzábavnějších momentů (alespoň pro soupeře, ale i já musím ocenit to provedení) je dreadnaughtí ohňostroj. Jeden Dreadnaught je zničen, exploduje. Ničí vedlestojícího Dreadnaughta, ten také exploduje a zabíjí nějakou pěchotu o kus dál. No toto!

Hellblasteři v ruině ovšem ustojí mnohem víc, než soupeř čekal, a naopak jejich AP -4 palba je příliš jedovatá. Soupeři nechávám na stole v podstatě pouze Gradmastera v Dreadknightovi a asi tam zbyl i ten jeden Broadside model. To je vše. Sám jsem také utrpěl velmi solidní ztráty, ale už bych asi dokázal dát wipe, trvat hra tak dvě kola déle.

13:7 (ten začátek jsem už nedohnal) 

2. kolo – Tom Kyselka (tanková garda) 

Koukám na hlavně všech těch Lemanů a na všechny ty plasma Sciony a trochu mě překvapuje, že soupeř deployuje velmi, velmi defenzivně. Uprostřed mapy je ošklivý zlý harlekýn, který má staty Mortariona, náhodně se přesouvá po stole a zabíjí vše okolo. Za jeho zabití je 6 VP. Pod ním je Relic, za který je 10 VP. Oba máme ještě jeden domácí objectiv, za který je 3 VP (ta svůj) či 6 VP (za soupeřův).

Začínám a šašek se hned vydá o 12″ směrem k soupeři. Nejdřív myslím, že dobré, trochu tam dělá paseku a já toho hned využívám k tomu, že kradu relic a utíkám s ní mimo soupeřův LoS. Soupeř ovšem šaška okamžitě zabíjí a v tu chvíli je hra rozhodnuta. Já budu mít 10+3 VP, on bude mít 6+3 VP a teď už je to jenom o killpointech,

Toma tedy zdržuji v jeho deploy zóně, jak můžu, aby ho náhodou nenapadlo vydat se pro relic, snažím se vyměňovat vždy jednu svoji jednotku za dvě jeho, ale ty Lemany jsou odolné. Jeden přežil s 1 woundem, jeden tuším se dvěma…

13:7 

3. kolo – Borovil (Death Guard + Nurgle Daemons) 

Borovil už svůj report psal, já jen doplním pár věcí. Jeho armádu jsem porazit mohl. Tu misi jsem vyhrát mohl. Ale porazit jeho armádu v této misi, to imho objektivně vzato nešlo a bylo nám to myslím oběma od začátku jasné. Plzeňská vykosťovačka, která se hrála, spočívala zejména na dvou pravidlech (aplikovala se od druhého kola):

– na konci každého kola dostáváme 1 VP za každou jednotku do 12″ od středu stolu
– na konci každého kola ztrácíme 1 VP za každou jednotku ve svém deployi

Protože pak soupeř měl hordy bezvýznamné pěchoty, na kterou jsem neměl dost účinné střelby (co nadělám s plasmou proti Poxwalkerovi?) a která by mě v CC ubila, držím se opatrně stranou a takticky přenechávám soupeři střed. V podstatě by ta taktika fungovala, KDYBY…

Kdyby se za všemi těmi hordami malých zmetků (s FnP na každém modelu, navíc se Poxwalkeři i Plaguebeareři za tu hru konstantně obnovovali) neskrývalo asi 7 charakterů. Takže já první kolo stojím, střílím a vymazávám jedny Poxwalkery a téměř celou jednotku Plague Marines (hurá!). Soupeř advancuje na střed. V druhém kole zůstávám stát a střílím, nemám VP, které bych mohl ztratit. Soupeř najednou vygeneruje asi 15 VP… Ve třetím kole se tedy začínám pomalu sunout dopředu a stabilně muto promazávám, on generuje dalších 10 VP…

Dokázal jsem prorazit jeho předsunutý bordel asi až ve čtvrtém kole, to už jsem se konečně dostal k charakterům a teď to teprve mohlo začít padat, jenže v situaci, kdy má Borovil přes 30 VP a já mám snad jenom 3 VP… Ne, už jsem neměl čas, ty body jsem nemohl nikdy dohnat (ani se k tomu přiblížit) a na wipe už jsem taky neměl čas (ještě zbývaly právě všechny ty charaktery a poslední jednotka Poxwalkerů). Takže hážu ručník do ringu, i když situace na stole danému výsledku v podstatě vůbec neodpovídala (mám poměrně koherentní masu modelů, samozřejmě už dost prořídlých, ale soupeř už nemá skoro nic).

0:20 

První den tedy není moc úspěšný, sice dvě vítězství a jedna prohra, ale je to jen ušmudlaných 26 bodů z 60 možných.

Druhý den pak začal cestou do Prahy před nadcházející vichřicí. Po dálnici raději pomalu, viditelnost tak auto přede mnou a auto za mnou,, ale dál ne. Všude popadané značky, větve stromů, šílený nárazový vítr… Když jsem dorazil na místo živý a zdravý, docela se mi ulevilo :4)

4. kolo – Efu (Chaos Space Marines – Black Legion) 

Soupeř má Abaddona, tři Rhina s mariňáky, tři menší jednotky kultistů, Obliterátory, dakka Hellbruta (TL Lascannon + rakety), Maulerfienda, Helldraka, dva Daemon Prince a nějaké kouzelníky okolo.

Hrajeme tři objectivy, jeden uprostřed stolu, dva domácí. Každý generuje 1 VP za kolo a na konci hry za 3 VP každý.

Efu to zkonil při deployi, dal si svůj objectiv co nejdále od toho mého a roztáhl se přes celý stůl. Já si celou (ale úplně celou!) armádu položil na objectiv, začal jsem, vymazal jsem mu jednotky hrozící chargí od prvního kola (Maulerfiend a Helldrake) a byl konec. Efu velmi racionálně zhodnotil, že teď už by se musel stáhnout ke svému domácímu objectivu, zatímco já bych pomalu vyrazil dopředu, pomalu mu ukusoval jednotky a zabral velmi záhy střed. Otázka zněla pouze tak, kolik jednotek mu dokážu zničit na modifikované kill pointy.

Domlouváme 15:5, nemá moc cenu to hrát.

Místo toho nabízím trochu soupeři rematch s tím, že mu radím umístit svůj domácí objectiv přímo proti mému, deployovat proti mě úplně vše a vyrazit proti mé gunline hlava nehlava. Efu tak učiní, utratí CP za přehoz hodu o začátek (což předtím neudělal, protože mu to přišlo jako plýtvání) a ejhle. Začal, něco zastřelil, přišly charge v prvním kole… A já vzdávám, aniž bych se dostal do svého prvního kola, když ze všech mých těžkých střeleckých jednotek zbyly jen dva Dreadnaughty (ano, v prvním kole jsem přišel o všechny Hellblastery, Devastátory, Intercessory, cca 13 Scoutů a myslím že i toho Dreadnaughta dobil).

Soupeř má zlepšenou náladu a neodchází ze hry s tím, že jsem ho porazil, protože mám kombo = mission accomplished :6)

5. kolo – Zumikito (Ynnari) 

Fuck, hrajeme na dlouhou stranu stolu, s neustále sílícím bombardováním, a to já s pěší armádou a soupeř s pěchotou krytou v transportérech.

Soupeř začíná, jeho mračna Dark Eldarů popravují mé Dreadnaughty a já zůstanu trčet na stole s armádou, která střelbou dokázala pokrýt tak 1/3 stolu, proti pohyblivému soupeři, který si střílí, kde chce a jak chce (a zejména s lepším dostřelem). Hrál jsem Eldary moc dlouho na to, abych viděl výhody, které proti mě má – a Zumikito jaksi odmítal dělat zásadnější chyby. Když se k tomu připočte vliv kostek (od druhého kola jsem neustále poslouchal jeho omluvy za jeho štěstí, lol)…  Yncarne a její fungování na stole („tady ti dávám multicharge na tyhle tři jednotky, jednu zabíjím, Soulburst, zabíjím i druhou“), to už byla jen třešnička na dortu.

Jak to pak řekl Katcher, bylo to jak válka o Falklandy: „Like a fist fight with a midget.“

0:20

Celkově jsem propadl, 41 bodů ze 100 možných. Je to jasné, příště musím vzít ty Stormraveny :18) :10) :10) :10) Jinak je to ale jasné. Hrál jsem do kopce, mise byly speciálně proti mě a navíc mě organizátoři schválně párovali tak, abych měl na tu kterou misi toho nejhoršího možného soupeře… Však to znáte, Katcher & Potan Cupy :10) Na kterém jiném turnaji by mohl být Krwekrw 4. v generálovi… Hanba mu!!!

Ad zázemí, jídlo, zábava a tak – super!!! Všechny jsem vás zase rád viděl a těším se příště!

Katchere, Potane, dobrá práce. Fakt.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.