Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

O nás

Herna „Na Koleji“

19.11.2017

…sepsal Kubis

Kolejní deskoherna je poměrně fajn věc. Člověk takhle po dlouhém dni přijde, pohodlně se usadí, odněkud vytáhne preferovaný nápoj, otevře pytlík brambůrek a tráví příjemný večer s kamarády nad některou z mnoha dostupných her.

 

K ideálu tomu ale něco chybí. Kupříkladu zařízení na wargaming. K tomu je zapotřebí několik věcí. Tak zaprvé, je potřeba mít s čím hrát. Což, pokud už člověk přemýšlí nad tím, kde hrát, není úplně problém. V mém případě jde o Warhammer 40k a něco málo X-Wingu. Dále to chce spoluhráče, což už bývá poněkud problematické, zvlášť pokud vaši kamarádi vědí, kolik jste do svých milovaných modelů vrazili peněz. Ale občas se někdo chytí, takže po cca roce agitování si kolega pořizuje krabičku Tau. No a potom už je potřeba jenom mít kde hrát, což v našem případě vyřešila ona kolejní deskoherna, které jsem se shodou okolností stal správcem (no dobře, tak zástupcem správce, ale to je skoro to samé). Z tohoto bodu už to šlo ráz na ráz.

Humble beginings

Stoly v herně sice nejsou dostatečně velké na standardní hru 40k, ale stejně jsme ze začátku hráli jen malé hry, takže to nevadilo. Jako terény posloužili krabice od deskovek, kterých je v herně pochopitelně dostatek, a něco málo ruin z mých soukromých zásob. Nicméně tyto podmínky nám velice rychle přestaly stačit, protože modelů i hráčů(+1) přibývalo. Takže jsme pořídili desku, aby se dalo hrát na klasickém bojišti. Mimochodem odnést onen kus dřevotřísky ve dvou z Bauhausu na kolej (cca kilometr a půl) byl za větrného počasí opravdu zážitek.

Deska…

S deskou přišla další komplikace, protože jsme najednou sice měli k dispozici bojiště správných rozměrů, ale zároveň to také bylo prázdné bojiště, protože terénů prostě nebylo dost a šoupat figurky mezi krabicemi od deskovek prostě není to pravé.

Pořídili jsme ještě pár vlastních kousků a vydrželi tak skoro půl roku, nicméně pořád to nebylo úplně ideální.

Už se začínáme někam dostávat…

A v tomhle okamžiku na scénu vstupuje Katcher, který se nabídl, že nám terény zapůjčí, za což mu a celému CriticalHitu tímto děkuji.  

Od začátku tohoto školního roku jsme tedy náš malý wargaming spolek rozjeli naplno. Scházíme se pravidelně každé pondělí, mimo Warhammeru se pravidelně hraje i na začátku zmiňovaný X-Wing a sem tam dojde i na nějakou tu hobby deskovku v podobě Gorechosenu nebo nově vyšlého Shadespire. Většinou si taky někdo přinese barvičky a barví, zatímco ostatní hrají.

Účast je poměrně hojná, toto pondělí jsem napočítal dokonce devět lidí (což je tak akorát, víc se nás tam skoro ani nevejde). Do budoucna plánujeme pořídit ještě jednu herní desku, aby se dal Warhammer hrát na obou stolech.

…a teď už se na to dá i koukat!

Nedávno se ještě objevil nápad, začít některé hry natáčet a tvořit battlereporty, ale jak to nakonec dopadne je zatím ve hvězdách.

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.