Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Karudal jede na Magor Rift

27.11.2017

sepsal Honza neboli Karudal

 

Taky přihodím nějaký delší text, říkejme tomu report.

Z pohledu organizátora: Před pár měsíci nás v Plzni napadlo uspořádat vlastní akci i pro přespolní. Komunita v Plzni se nám totiž pomalinku rozrůstá (i já jsem novým přírůstkem), takže základ pro akci je, tak proč se neotevřít světu.

Největším problémem byl nečekaně výběr názvu akce, kde nápady přeskakovaly od těch méně debilních až po ty úplně dementní. Nakonec vyhrál název na půli cesty – Magor Rift (Navíc je to tradiční jméno pro plzeňskou akci. Pozn. redakce)

Povedlo se nám i sehnat, z mého pohledu, super lokalitu… Tělocvična s vlastní hospodou, plovárnou i velkými venkovními zastřešenými prostory je prostě fajn. Plný potenciál místa budeme sice moci vytěžit až v létě, ale kdo si počká…

Následně byl potřeba někdo, kdo se bude starat o výběr a správu financí. Chtělo to někoho, kdo je nejvíc loajální a nikdy by nezradil. Předali to tedy mé osobě (#DarkAngelsPlayer). Musím poděkovat valné většině hráčů, co zaplatila včas a bez komplikací a byl jsem opravdu potěšen nadšením některých jedinců, kteří si zaplatili rovnou několikrát. Efu si zaplatil hned dvakrát, načež ho trumfnul Dropman, který nám poslal 6000 – Díky kluci. 😉

Vše šlo krásně podle plánu až do týdne před akcí, kdy nám bohužel droplo pár lidí na poslední chvíli, což trochu narušilo plány s párováním, a Elden, který se původně chlubil hotovou prací vše zapálil a začal s tím znovu. Dalším lehkým narušením plánů byly… kdo na akci byl už tuší… bagety. Tyto zdánlivě sympatické pochutiny jsou fajn. Pokud jich není 200. Pro 30 lidí. K tomu hospoda, co zajišťovala obědy a večeře dávala takové porce, že jídlo, co se podávalo v šest večer jsem dožíral ve tři ráno. No do pr… Bylo jich tolik, že kdyby jich bylo i o polovinu míň, bylo by jich pořád hodně…

Úbytek lidí na poslední chvíli a šok z baget byly tedy jedny z příčin několika porodních bolestí akce, tedy prodlení s rozdáváním misí a občasným lehkých chaosem. Za tyto chyby se omlouváme a prosíme o jejich odpuštění.
Děkujeme všem těm, co se akce zúčastnili, jedli bagety a doufáme, že se vám akce líbila a pivo chutnalo. A hlavně! Že vás uvidíme za půl roku. 😉

Z pohledu hráče: Na Magoru jsem byl jako jeden z náhradníků pro případné dropy. Dal jsem si tedy jen pár lehkých her.
Armáda: Azrael, Termi librarian, tři tacticaly s GS, ML devas, Dread s 2x TL autocannonem, LC razorback, Ancient,  DW ancient, DW knigts, DW termis s AC.

První hra přišla už v pátek večer, kdy jeden z hráčů neměl přezuvky a tvrdil, že DA jsou heretici… #ChallengeAccepted.

Vyrazil do boje s Land raiderem co pilotoval Chronus (BS 2+ a nekriplí se? Dafuq…), terminátory, pěti bikami, několika tacticalami, kapitánem, LC/ML devas, podem, lc razorbacekm a dvojičkou scoutů.
Padl nám šikmý deploy, každý hráč má jeden objective, kdo kontroluje oba, vyhrál. Mission twist – všechno má +1A.

UM začali, LR mi zkriplil razorback, pod s tacticalou sundal devastatory, bo jsem si je dal debilně při deploy a byl jsem z toho trochu smutný. V dalším kole jsem tedy naskákal do hry se vším, DW knighti a ancient seskočili do cesty Land Raideru, lib s termity se šel pustit do devů a dvou tactical na soupeřovo objectivu. Magií jedním smitem upeču 4 devy a cheruba, ve střelbě toho moc neudělám, jen sundám pár scoutů. Azrael si odskočil vymazat desítku maríny co přišla podem (7 útoků, 6+ mortaly je láska), DW knighti nenachargovali nic, termosky zmákly nachargovat razorback a locknout do CC tacticaly a DW ancient smazal dvojičku scoutů a přes consolidate in vzal LR do CC.

Od té doby už soupeř neměl moc co udělat. Termosky co shodil jsem smazal grav cannony, s bikama i přes mé varování nachargoval do DW knightů, co s +1A za twist byli hodně veselý pánové a díky souboji s bikama si hezky consolidovali blíž k LR, co následně udrželi v CC a termosky v soupeřově deploy se pomalu prosekávali dál.
Ve třetím kole jsem se dostal k soupeřově objectivu a byl konec hry.

Ponaučení pro soupeře: Když už nemáš přezuvky, tak se neser do DA! :2)

Další hra byla v sobotu mezi mnou a Otou, který si přinesl moc pěkně nabarvenou Slaneshí armádu s Luciusem ve vedení. Doplňoval ho jeden DP, LR, 2x rhina s kultisty, dvě squady noise marines po deseti a obliti.
Mise divná, Patrol, každý má na stole na začátku jen 3 jednotky, já nemam moc transportů, tak jsem z toho smutný a navíc Otovi chodí jednotky na 3+ od druhého kola, mě na 4+. K tomu všemu se hraje na kartičky.

Každý začínáme v protilehlém rohu, v prvním kole po sobě jen pliveme, já trochu načnu land raider, on mě sundá razorback a jinak se nic moc nestane.

Ve druhém kole pálím stratégem na +1 k rezervám, a přichází mi většina potřebných jednotek. DW knighti vylezou u Oty v deploy, druhé termosky taky a DW knighti nachargují noise marines, které hned smažou. Druhou ustřílím a jsem spokojen. Do doby, než Ota shodí oblity, smaže mi moje termosky a zkazí mi všechnu radost.
Pak jsme od sebe přes celý stůl, já seberu pár kartiček, dorazím LR a oblity, Ota sebere pár kartiček a sundá mi taky ještě něco málo.
Ve výsledku mám 5 bodů za kartičky, Ota 7, a jsou tu ještě kill pointy, kde já mám 4, Ota 5 (ač na body jsem mu toho zničil asi o 400 více). Hezkých 9:12. A musím říct, že s Otou se hraje prostě fajn 🙂

Poslední hra se Zumikitem, co rychle smazal soupeře a neměl co dělat. S Eldary jsem nikdy nehrál. Dozvídám se, že to nejsou obyčejní, ale Dark. Přesto, že jsou skoro všichni ve světlé kostěné… Jsem zmaten.

Má tam tu trojičku z Triumvirátu, o které v podstatě nic nevím. Nicméně jsou mi podrobně představeni protihráčem a hra začíná. Mise v podstatě žádná, rozhodili jsme 6 objectivů + kartičky.

Soupeř se hýbe směrem ke mně a lockuje mi v CC tacticaly a načne melta lodičkou dreada. Já následně shazuji vše z orbitu, pěchotu nechávám v CC a jdu ji podpořit Azraelem. K soupeřově i mému překvapení DW knighti nachargovali a spolu s nimi i jejich ancient. Ancient v CC failne jak jen může a zabije jednoho elfa. DW smažou letadlo, ze kterého se vysype několik černých elfů a Visarch(nebo jak se ten kluk jmenuje), které okamžitě consoliduji, protože se mi zdá, že v ruce drží velký pušky. No, nejsou to pušky, ale meče. Chvíli se mi chce brečet, ale absolutně haluzácky hodím savy.

V soupeřově kole mám pořád dvě holky, co mi lockujou tacticaly. Momentálně jsem za to rád, utluču je v soupeřovo CC fázi. Soupeř zase moc nedělá, prostě mu to nepadá a já házím haluz savy. Nicméně mi nacharguje druhé termosky a pustí se v CC nejdříve do nich. Ty smaže až na jednu a já samozřejmě interuptuji přes stratégem a DW knighti si bouchnou do visarcha a černých kluků. Smažou vše. Jenže se za zády objevil ten velký avatar, který vypadá, že bude v CC dobrý.

Ve své fází zase něco zničím a nacharguji avatara. Vítězství na dosah, říkám si,  jenže přišel Nightspirit a jeho dickery aura. Já přestal házet a soupeřovi to začalo jít nějak dobře. Avatar mi smaže knighty, kteří ho stihli jen trochu škrábnout, ničí mi razorback, lockuje do CC devy a tacticaly. S Azraelem pak stihnu doběhnout k holce s číčou, ale smažou ho druzí černí klucí.

Začíná to pro mě vypadat dost špatně, ale Nightspirit pak odkráčel pryč a vše se zase začlo dařit. Avatar umřel, zbylé letadlo taky, soupeř utíká s posledními modely pryč mimo range a končíme. Na body nějakých 11:5 tuším.
Hra se Zumikitem super, moc mu děkuji za seznámení, s pro mě novou, armádou a má to fakt parádně nabarvený, tak se na ten stůl i pěkně kouká. Z vítězství takovou radost nemám, bylo to hodně o haluzáckých hodech s termoskami, které toho smazali opravdu hodně, ale popřít fakt, že mě to bavilo nemohu.

Děkujeme Honzovi za report, zbytek fotek si můžete prohlédnout zde. Stojí za to.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.