Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Kurgan jede na NGC!

11.12.2017

sepsal Kurgan

Tak si zas dovolím menší report, tentokrát z Naz-ghul cupu. Původně jsem se neplánoval zúčastnit, protože mě termín úplně minul. Přihlásil jsem se tedy doslova na poslední chvíli a vzhledem k zákazu LoW musel řešit, co provedu s armádou. Barbed Hierodulu jsem musel v listu nahradit něčím jiným, v mém případě bohužel většinou nenabarvenými brouky. Abych měl tedy co nejvíc nabarvených modelů „vylepšil“ jsem všechny své Zoany na Neurothropy. Na akci byly potřeba dva listy, jeden 1250 a druhý 2000. Nakonec jsem dal dohromady toto:

Kraken 1250 (2 detachmenty) 
Battalion Detachment – Kraken +3 CP 
Flyrant – 2 Devourery, Rending Claws, Toxiny, Adrenaly, Warlord Tenacious Survivor, relic Chameleonic Mutation
Broodlord
16x Genestealer – 4x Acid Maw
30x Hormagaunt – Adrenaly
3x Ripper Swarm
11x Termagaunt (Termíci)
10x Termagaunt
Trygon – Adrenaly, Toxiny, Biostatic Rattle

Supreme-Command Detachment – Kraken +1 CP 
Malanthrope
Neurothrope
Neurothrope

A ten větší list

Tyranids 2000 (3 detachmenty) 
Battalion Detachment – Kraken +3 CP 
Flyrant – 2 Devourery, Rending Claws, Toxiny, Adrenaly, relic Chameleonic Mutation
Broodlord
20x Genestealer – 5x Acid Maw
30x Hormagaunt – Adrenaly (kosy)
3x Ripper Swarm
3x Ripper Swarm
10x Gargoyle
Trygon – Adrenaly, Toxiny, Biostatic Rattle

Battalion Detachment – Kronos  +3 CP 
Neurothrope – Warlord Soul Hunger
Neurothrope
15x Termagaunt
14x Termagaunt
14x Termagaunt
3x Hive Guard – Impaler Cannon
Tyrannofex – Rupture Cannon

Supreme-Command Detachment – Kraken +1 CP 
Malanthrope
Neurothrope
Neurothrope

Tak trochu jsem čekal, že se lidem nebude líbit tolik psykerů, ale narvat tam víc gauntů by prostě znamenalo, že krom těch silných, ale křehkých jednotek, by tam nebylo nic nebezpečného. Listu jsem dokonce nahodil do klubu na hofy a nikdo nenadával, což mě trochu překvapilo a usoudil jsem, že to teda asi tak hrozný nebude. Ozkoušené jsem to neměl, tak jsem si nedokázal představit, jak to doopravdy bude fungovat.

K mé velké radosti jsem na NGC potkal dost známých tváří, ať již z jiných her nebo z minulého víkendu z Magor Riftu v Plzni. S nikým z nich jsem 40k ještě nehrál, takže o to lépe.

První hru jsem dostal Krwa s Death Guardou. To Nazghul trefil skvěle, protože jsme si proti sobě chtěli tu první hru dát a kdyby to nevyšlo, šli bychom žadonit o výměnu soupeře. První hra byla na 1250 bodů a deploy Dawn of War. Od Nazghula dostáváme do ruky scoresheety pro  celý turnaj a já začínám málem skákat radostí, hraje se hodně o objektivy a není to random kravina s kartičkama. Navíc tam jsou nějaké vtipné a tematické mise navíc. Po turnaji jsem nafotil obě strany scoresheetu, fotky níže. Pro vysvětlení, na první fotce jsou objektivy, které je možné splnit v každé hře a jde o ty klasické generické. Na druhé fotce nahoře v tabulce jsou objektivy, které je možné splnit pouze jednou za turnaj. Pod nimi je mise frakce. Rukou pak dole pod tím je speciální stratégem pro frakci, který hráč může použít pouze 2x za turnaj.
IMG:https://img23.rajce.idnes.cz/d2302/14/14737/14737182_cfa8ecca22dccb28076a01a9afec9055/images/Scoresheet_1.jpg
IMG:https://img23.rajce.idnes.cz/d2302/14/14737/14737182_cfa8ecca22dccb28076a01a9afec9055/images/Scoresheet_2.jpg

Tak zpět k první hře…1250, Krw s Death Guardou a klasa deploy. Krw tam měl:

DP na křídlech s talony, Nurgle marka, Warlord
Herald of Nurgle, pěší
Chaos Lord v termitu s mečem a combi-bolterem
13x Poxwalker
3x Nurgling
6x Plague Drone (mouchy)
Foetid Bloat-drone s plaguespittery (drona)
3x Deathshroud Terminator
5x Blightlord Terminators – 4x combi-plasma, 1x blight launcher

Z objectivů jsme udělali linii uprostřed stolu a Krw si poslední dal do své deploy zony. Já dal do rezerv Trygona s Hormagaunty, Flyranta a Rippery. Krw dal termity do rezerv a Nurglingy hodil přes infiltraci na jeden z krajních objectivů. Můj úkol byl jednoduchý, hrr dopředu a Termagaunty držet co nejvíc objecitivů. Gendi šli na střed. Mezi ně Broodlord a Malantrhopa. Neurothropy po stranách a pak Termagaunti na bubblewrap.
Podařilo se mi začít a Genestealeři letí 16“ dopředu díky Opportunistic Advance. Zaparkují to kousek před Poxíky s Heraldem. Broodlord jim překvapivě celkem stíhá s 14“. Zbytek se nahrne na všechny objektivy na středu až na oba krajní. Na neobsazený krajní poté vylézají Rippeři. Flyrant dropne na 9“ od much a Trygon s Hormíky na 9“ od drony. Na Smity zabíjím jednu mouchu, druhou zraňuji, a pak pár Poxíků. Dalších pár umírá na střelbu od Flyranta. Charge se mi celkem zadaří, kdy Flyrant doleží do dron, Trygon do drony a Gendi do Poxíků s Heraldem. U Trygona ale udělám zásadní chybu, na kterou chudák umře. Zapomněl jsem na heroic intervention a DP se dobalí. A jelikož jsem na něj ani nemohl vyhlašovat chargé, tak do něj nesmím bouchnout. No nedá se nic dělat a tak uklízím alespoň Poxíky a jednu mouchu. Trygon při chargi asi zakopl, protože neudělá vůbec nic a pak dostane čočku od DP. Končím kolo a mám First Blood a 4x Secure Objective.
Krw ve svém prvním kole utíká s Heraldem, dronou i mouchami. Deathshroudi dropnou za Hormagaunty, kteří předtím nedoběhli a Termiti s Lordem do rohu k Flyrantovi. Střelbou drony uklízí většinu Gendů a pak Termity dost zraňuje Flyranta. Termity se mu zadaří charge do Flyranta, ale nic mu nedělá. DP pak alespoň popraví Trygona.
V mém druhém kole sedím většinou na objektivech a moc se nehýbu. Kouzla zabijí jednu mouchu a možná jednoho termita, jinak nic zvláštního. Střelba nic. Hormagaunty nabírám Deathshroudy, Gendami Heralda s DP a Broodlord failne charge do drony. Gendi sežerou Heralda a regeneruji si nějaké CP přes strategem. Díky tomu se mi jim také daří držet objective v Krwově deployi. Hormagaunti v CC totálně zalamí a nic neudělají. Mou chybou se navíc dostali mimo synapsi  a začínají umírat. Za své kolo tak mám zabití psykera a defend některých objectivů.
Přiznám se, že už si přesně nepamatuji, jak to pokračovalo dál. Deathshroudi uklidí Hormíky, Flyrant uklidí všechny termity s Lordem, někde v tom bordelu pak umře DP. Broodlordovi se na druhý pokus podaří nabrat dronu umlátit ji. Tento ještě drží pár Termíků a je to pro Krwa poslední možnost na body, spolu se zabitím Flyranta. K tomu se ale dostanou jen mouchy, které to nezvládnou. Deathshroudi tedy chargují Termíky s Broodlordem ve snaze je odklidit. Bohužel mají Paroxysm a tak si Broodlord bouchne první a jednoho sežere. Dva to sami již nezvládnou a hra končí bodově 17:7 v můj prospěch. Celkový výsledek tedy 15:5.

Celkově jsem zjistil, že mám dost bojových jednotek, které soupeře zaměstnají a že mám dost jednotek na držení objectivů. To mi stanovilo styl hry do dalších her.

Zpětně jsem zjistil, že Krw děsně svačil, protože Foetid Bloat-Dronu v listu neměl a dostal se tak na 1400 bodů ::D

Na druhou hru jsem dostal Ceressku s SM. Hrál se velký list na 2000 bodů a šikmý deploy. Zjišťuji, že Ceresska je nováček a armádu má postavenou od Potana, kapitula UM:

Kapitán na motorce se štítem a kladivem
Primaris kapitán
Apatykář
Techpriest
Primaris vlajkonoš
2×10 Tacticála s plasma gunem a cannonem
2x Venerable Dreadnought s LC, SB a fistou
Contemptor Dreadnought s AC, SB a fistou
Leviathan Dreadnought s clawou a drillem, 2x HF a 2x meltou
5x Hellblaster
2×5 Intercessor
3x Inceptor s assault boltery

Po představení svého listu se dozvídám, jaký jsem kombař za tolik psykerů a Ceresska má chuť hru rovnou položit. Přemluvím ji a radím ji jak na deploy, poté si hodí začátek. Celou hru se snažím radit, jak to jen jde.
V prvním kole Ceresska moc nedostřelí a tak si dojde alespoň na tři objektivy a skoro zabije Tyrannofexe. Mé první kolo vypadá dost podobně jako v předchozí hře, vše hrnu dopředu a vykládám rezervy. Flyrant to jde zkusit proti Leviathanovi, kosy prostě proti bubblewrapu maríny. Leviathan přežije a já se začnu prokousávat marínou. Obsazuji pět objectivů a snažím se vším zatlačit marínu do rohu.
Celou hru se snažím držet Ceressku pod tlakem a nutit ji ustupovat do rohu. To se mi celkem daří, ale marína neumírá dost rychle a brzy je jasné, že to rozhodně wipe nebude. Myslím, že stihneme čtyři kola, kdy mě na konci zůstane prakticky jen pocuchaná Kronos část, se kterou začínám před Ceresskou ustupovat. Jí zůstane jeden Venerable, Contemptor a pak všichni charakteři plus pár primarisů.
Vlastní chybou jsem si na konci nepohlídal Linebreaker o 1“, takže nakonec byl bodový rozdíl 5-6 bodů a celkový výsledek tedy 13:7. Nakonec tedy Ceresska zahrála s mou pomocí velmi dobrý výsledek…vlastně lepší žádný jiný soupeř nezahrál.

Takhle vypadal stůl po prvním kole Ceressky
IMG:https://img23.rajce.idnes.cz/d2302/14/14737/14737182_cfa8ecca22dccb28076a01a9afec9055/images/game_2.jpg

Třetí sobotní hra byla 2v2 za použití menšího listu. Hrál jsem s Asgharem, který také přinesl nidy, proti Legovi s Dark Eldary a Quicklymu s Necrony. Asghar hrál s nidy Leviathan adaptaci a měl:

Alpha Warrior (Tyranid Prime) – Deathspitter, Boneswords
Neurothrope – Warlord
3×6 Warriorů – Deathspittery, jednotky měly odlišné zbraně na blízko, jedna talony, druhá rending clawy a třetí boneswordy
2x Carnifex – 2x Devourer, Heavy Venom Cannon, Spore Cysts, +1 BS
Trygon

Lego měl:
Succubus
2×5 Scourge s lancami
2×5 Wyches + 2x Venom
2x Venom
Ravager
6x Reaver
3x Reaver

Quickly hrál:
Catacomb Command Barge (nebo něco v tom stylu)
2x Triarch Stalker
Night Scythe
Annihilation Barge
2x Doomsday Arc

Hrálo se na délku stolu, kdy deploy byla pomyslná šipka ke středu, kdy obě strany mohly vyložit modely až k samotnému středu stolu. Zde se nacházel plochý kopec. Misí bylo mít na konci hry na tomto kopci co nejvyšší model. Strana s nejvyšším modelem na kopci vítězí. Nejvyšším modelem hry bylo rozhodně letadlo a pak Flyrant s Trygony.
S Asgharem jsme se sešli dost dobře a naše armády se dobře doplnily. Má hodně ofenzivní na boj zblízka, jeho zas střelecká. My se vykládáme hodně agresivně. Já na samotné špici dávám Gendy s Broodym a zbytek stavím za ně. Po křídlech mám Warriory. Soupeři se vykládají hodně defenzivně a daleko. Hru začíná nakonec Lego s Quicklym.
Lego se rozhodne být agresivní a polovinou jednotek letí vpřed na charge, zbytek připravuje na druhé kolo. Quickly zjišťuje, že se vyložil hodně vzadu a většinou nedostřelí. Lego je tedy se svými jednotkami najednou hodně vpředu, ale nezbývá mu než pokračovat. Střelba zabije pár Warriorů a pak přijde charge. Jednotka 6ti Reaverů nabírá pocuchanou jednotku Warriorů na mém pravém křídle. Command Barge nabírá Gendy a stejné Warriory. Succuba s jedním Venomem a jedněmi Wychkami nabírá Gendy. Další Venom nabírá jednotku Termíků na levém křídle. Můj Broodlord dá heroic intervention do Venoma u Gendů. První jdou Reaveři a zabijí všechny Warriory až na jednoho. Používáme interrupt a jdou mí Gendi a sežerou Succubu, 4 Wychky a zraní Command Barge. Zbylé jednotky tedy už nic neudělají a jen Broodlord zničí Venoma. První kolo pro soupeře končí a nic moc se jim nepovedlo.
V našem prvním kole dávám vším Fall Back. Gendi s Broodlordem letí středem dopředu. Na Gendy opět používám Opportunistic Advance. Dostávám je tak hodně blízko k Venomům, kdy v jednom z nich jede druhá jednotka Wychek. Na konci pohybu padne Flyrant před Night Scythe a Asghar jim do zad vyloží Trygona se šesti Warriory. Psychickou fází a střelbou uklidíme pár Reaverů a sem tam rozdáme nějaké mortal woundy. Flyrant si nahodí Catalyst. Na konci střelby na Flyranta poprvé používám speciální nidí strategem Swarm, který jsme dostali na tuto akci. Pohnu jej tedy o 6“ k letadlu a už nemůžu failnout charge. Chargů je celkem dost. Flyrant nabere letadlo, které serve z oblohy. Gendi naberou Venoma s naloženou jednotkou a roztrhají ho. Jelikož je celý obalený nemají se Wychky kam vyložit a umřou. Gendi pak konsolidují do Annihilation Barge. Broodlord nabere druhého Venoma, kterého také zničí. Malanthropa nabere poslední Wychku, která přežila counter-charge Gendů, a sežere ji – získávám tedy re-rolly 1ček na hity pro celou armádu díky Prey Adaptation. Asghar pak pobil nějaké Reavery a poškodil Ravager. Pro soupeře to vypadá hodně bledě.
Ve svém druhém kole Lego provádí opět charge na střed, kdy zabíjí Malanthropu a poté konsoliduje do Neurothrop. Quickly se rozhodne sundat Flyranta, ale hodí čočku a tak ho jen lehce zraní. K tomu uklízí většinu Gendů. Lego sice dropuje na lévé křídlo Scourge, ale zabíjí s nimi jen pár Warriorů. Utrpěli jsme tedy ztráty, ale nic vážného.
V našem druhém kole přichází na levé křídlo můj Trygon s Hormíky. Asghar střelbou odklízí Annihilation Barge a jednu Doomsday Arcu. Společně střelbou a smity odklízíme poslední Reavery. Myslím, že střelbou Asghar také dorazil Ravagera, ale nejsem si jist, možná až chargem od svého Trygona. Já vyhlašuji charge Trygonem do posledního Venoma na středu, ale fail. Broodlord nabere jednoho Stalkera a zbylých pár Gendů druhého. Oba jsou zničeni. Ukazuje se, že Gendi hitující na 2+ s re-rollem 1ček jsou fakt peklo. Flyrant nabere druhou Doomsday Arcu, ale jen ji poškodí. Mí Hormíci vyhlašují charge proti Scourgům, ale failnou ho. Soupeři se shodnou, že hru pokládají, protože už nemají šanci. Mají pravdu, nám toho zbylo mraky a mí Hormagaunti mohou přes Opportunistic Advance a Onslaught Scourge lehce dohnat a sežrat.

Takto vypadalo první kolo po pohybu soupeřů:
IMG:https://img23.rajce.idnes.cz/d2302/14/14737/14737182_cfa8ecca22dccb28076a01a9afec9055/thumb/game_3.jpg?ver=2

Pro sobotu 40ka končí a modely uklízím do Armytransportu, který schovávám pod jeden ze stolů. Hned jsem odchycen a odtažen k hraní karetní hry pro děti „Šťastný candát“…prostě WTF…

(propagační photo by Katcher)

kdo má rád hektické karetní hry založené na odhazování karet a interakci s ostatními hráči…a je buď nalitý, nebo dětinský…tak si tu hru užije stejně dobře jako já 😀 Následuje dlouhý pokec a ukázková hra Shadespire. Poté se asi deset nebo jedenáct večer balím a jedu se domu vyspat.

V neděli se unavený dopravím na místo, vydatně se nasnídám a zjišťuji, že na čtvrtou hru dostávám Nightspirita s CHSM – Black Legion: 
Daemon Prince se sekerou (DP)
Sorcerer
Chaos Lord on Juggernaut
2×10 Cultists – 1x Flamer
10 Berzerkers + Rhino
10 Noise Marines + Rhino
2x Maulerfiend
3x Obliterator – Slaanesh
2x Helldrake

Hrály se 2k listy a Dawn of War deploy (klasika 12“ lajny). Nightspirit vyloží Maulfiendy, Helldraky, DP a Lorda na střed. Cultisty s Rhiny na křídla (Berzerkři jsou na jeho pravém). Na jeho levé dává Sorcerera. Já vykládám zas Gendy s Broodym na střed a zbytek okolo. Oblíci v rezervách. Před začátkem hry oba vyhlašujeme Assassinate – Flyrant a DP. Opět prohrávám hod o první kolo a Helldraci letí agresivně dopředu až ke mně na objektivy. Maulerfiendi se také pohnou lehce dopředu. Zbytek zůstává vzadu a jen se připravuje na příchod rezerv. Střelba mi zabíjí pár Gendů, ale jinak celkem nic. V mém kole vše hrnu dopředu a dropuju Flyranta na levé křídlo za velkou skálu mimo dosah Berzerkrů. Kouzly zraním oba Helldraky a Flyrant dostane Catalyst. Střelbou uklidím pár kultistů z levého křídla a jednoho Helldraka, který bouchne a vezme sebou jednu Neurothropu (ano, protože na kouzlení Smitu hodila 1,1, re-rollem dala 1,1 a dala si za 3), 3 Gendy a 2 Termíky…no co na to říct. Tyrannofex zraňuje jednoho Maulerfienda. Chargem naberu druhého Helldraka Broodym, Gendy a Malanthropou. Broody ho zničí a opět dostávám re-rolly na hity za Prey Adaptation.
V druhém kole Nightspirit jen lehce poupraví linii, aby se lépe chránil proti Flyrantovi a rezervám. Dále našel místo na levém křídle pro dropnutí Oblitů, tak aby viděli jak na Flyranta, tak na Tyrannofexe. Padnou na 6“ od Lorda a hodí na ně +1 BS poweru. Pak ještě Veterans of the Long War a ten Slaanesh na střelbu 2x. První salva na S8, AP3 a D3 jde do Flyranta, kde zkušeně nahážu invuly a pak FNP, takže přijde jen o 4 životy. Druhá stejná jde do Tyrannofexe, kde zraní 6 zásahů a já zkušeně hodím 2×6 a tak zůstane naživu. Zbytek střelby nic moc nedělá a jeden Maulerfiend mi nabere Gendy, které docela pomlátí a přežije rány zpět.
V mém druhém přemýšlím co s tím. Pro Trygona stále není vyloženě vhodné místo. Nakonec se rozhodnu, že na stůl půjde a pokusím se vypořádat s levým křídlem (Berzerkři, Lord, Oblíci). Gendi dají Fall Back a běží s Broodym k pravému křídlu ke kultistům a Rhinu. Zbytkem se pohnu vpřed. Flyrant skočí přes skálu a kultisty na levém křídle za Rhino s Berzerkry. Trygon s Hormíky vyleze 9“ od Oblíků a od kultistů, kteří chrání Rhino Berzerkrů. V psychické fázi uklízím dva Oblíky a zraňuju Rhino u Flyranta. Střelbou uklízím jednoho Maulerfienda, který zatím zůstával vzadu, a dost poškozuji Rhino s Noise mariňáky. Flyrant s Trygonem ustřílí všechny kultisty. Na konci fáze využívám opět speciální nidí strategem a posouvám Hormagaunty o 6“ směrem k Rhinu. Flyrant poté nabere Rhino a Hormíci jak Rhino, tak Lorda a Oblíka. Trygon failne charge. Na pravém křídle jde hromada termíků s Malanthropou a Gargoylami do Maulerfienda. Broody nabere Rhino s Noise mariňáky a kultisty. Gendi pak udělají to samé. Hormíci jdou první a obskáčou Rhino dokola a nic ničemu neudělají. Flyrant Rhino nechá na 1HP…takže na konci fáze používám strategem za 3CP, aby šel znovu a dorazil ho, s tím rovnou jde i do Lorda, kterého zraňuje. Broody roztrhá Rhino a pár kultistů. Gendi pak douklidí většinu zbylých kultistů a zbylí dva utečou. Termíci donutili Nightspirita použít CP na re-roll savu jinak by Maulerfienda rozbili. Místo toho zůstává na 1HP, zraňuje Malanthropu a pak umírá na konci fáze na její auru. Soupeř ve fázi přišel také o všechny Berzerkry, protože je neměl po zničení Rhina kam vyložit. Noise mariňáci přežili výbuch svého Rhina bez újmy.
Ve třetím kole soupeř utíká s Noise marínou a Sorcererem co nejdál. DP nabere Flyranta s Hormíky. Střelbou mi douklidí Gendy a pak pár gauntů. V boji hodně zraní Flyranta, který na oplátku srazí DP na polovinu. Vypadá to na jednoznačné vítězství tyranidů.
V mém třetím kole opět běžím vším vpřed. Konečně si vzpomínám vyložit Rippery, které hážu soupeřovi do deploye k Noise maríně. Flyrant hodí na Smite tragicky a Lord mu to dispelne za Brass Collar of Bhorghaster, načež Flyrant umře na perily. Další Smity od Neurothrope zabíjí posledního oblita a pak dva Noise mariňáky, kteří na oplátku vystřelí přes celý stůl a dorazí Tyrannofexe a zraní Neurothropu. Když to vidím, končím s kouzlením a ani nestřílím. Místo toho se pokusím Noise marínu nabrat, ale ta mi místo toho uklidí Gargoyly, Broodyho a polovinu Ripperů….prostě OMG. Tady zjišťuju, že jsem to měl risknout a měl jsem dát Smite i od Broodyho a pak je zkusit ustřílet Hive Guardou. Má chyba. No nic, alespoň Trygon se dostává do CC, kdy nabere myslím Lorda a zabije ho. DP vyklidí zbylé Hormíky.
Ve čtvrtém kole Nightspirit postoupí vpřed Noise marínou a uklidí mi všechny Rippery, Malanthropu a jedny skoro celé Termíky. Mé čtvrté kolo nehrajeme kvůli času, kdy u nás stojí Naz-ghul a chce po nás výsledky, a dohodneme se, že DP byl zabit, což pro mě bylo asi nejvíc důležité. V rychlosti spočítáme body a dostaneme se na 22:12, takže 15:5, což nahlásíme. Při úklidu modelů nám dojde, že Nightspirit pobil tím haluzem 66% mé armády a tak dostává 3 body za svůj speciální objective. Dále mi dochází, že DP byl psyker a mám tedy o bod navíc. Nightspirit to v rychlosti přepočítá a říká 12:8 a já to nekontroluji. Až později při páté hře to dáváme znovu dohromady, protože mi to nedává smysl a dostaneme se na 14:6.

Při psaní reportu mi taky dochází, že Lord na Juggernautovi měl Murder Sword a Brass Collar of Bhorghaster, což jsem při hře sice zaznamenal, ale nějak mi nedošlo, že to jsou obě reliky a nemůže mít tedy oba dva.

Na poslední hru jsem dostal Katchera s jeho Elysií…na kterou jsem se opravdu netěšil, protože jsem viděl tu hromadu letadel, se kterými toho moc neudělám. Naštěstí jsme hráli jen 1250 bodů a co si pamatuji měl:

Company Commander
Thunderbolt
1x Valkyrie (Multi-laser, Multiple Rocket Pods, 2x Heavy Bolter) vezoucí Special Weapons Squadu s flamery
1x Vendetta vezoucí druhého Company Commandera
4x Drop Trooper Squad – většinou plasma, jednou myslím flamer  (pozn. 2 x plasma, 2 x melta. Katcher)
2x Sniper Squad 
2x Command Squad vždy 4x plasmy
2x Cyclops Demolition Vehicle

Deploy byly čtvrtinky. Katcher dal polovinu armády do rezerv a na stůl vyložil letadla a pak snipery s jednou jednotkou Trooperů. Troopery s jedněmi snipery dal na střed a druhé snipery do rohu. Já zas dal vše dopředu s Gendy uprostřed a snažil jsem se pokrýt si boky a záda Termíky.
Katcher získal první kolo a zabil pár Gendů a Termíků. Hlavním asi bylo, že na jeden objective po straně dropnul jedny Troopery na objective 2 s oběma Cyclopsy a pak, že sám sobě k získání objectivu Betrayers! zastřelil jedny Snipery. Jeho kolo jsem přežil bez větších ztrát kvůli Malanthropě, díky které letadla skoro nic nedělaly.
V mém prvním kole jsem se vším pohnul k němu a splnil jsem tak Blitzkrieg! objective. Gendi jako obvykle běželi přímo na střed a zbytek se tak nějak rozlezl po objektivech. Flyrant dropnul k Valkýře. Trygon s Hormíky vylez u Katchera v rohu u sniperů. Smity jsem rozdal sem tam nějaké to poškozené, ale hlavně jsem hodil na Thunderbolt Horror a na Flyranta Catalyst. Charge se povedly a Gendi sežrali Troopery na středu. Flyrant nabral Valkýru a nechal ji na 1HP. Hormíci sežrali snipery. Na konci svého kola jsem držel 5 objectivů.
Ve druhém kole Katcher dropnul flamery z Valkýry a uletěl, co to šlo. Vendetta odletěla do rohu stolu co nejdál od Flyranta. Thunderbolt to vzal přes Gendy a hodil na ně bomby, ale nic moc neudělal. Jeden Cyclops vyrazil vpřed, bouchl a zranil Neurothropu. Katcher viděl, že musí rychle dropnout další jednotku nebo prohraje a tak mě do rohu hodil jedny Troopery a do rohu za Trygona hodil obě Commandy. Střelbou zabil Trygona, pár Termíků a poranil Flyranta.
V druhém kole jsem pohnul Hormíky ke Commandám, Gendy s Broodym ponechal na středu u objectivu. Flyrant přeletěl k Thunderboltu a tak aby i po chargi byl v dosahu Malanthropy. Termíci stále jen drží objektivy. Rippeři se vyhrabali u rohu mého deploye 9“ od trooperů. V psychic fázi jsem dost zalamil a podařil se mi pořádně jen Catalyst. Ve střelecké Flyrant zastřelil pár Trooperů, ale taky to dost nedal. Charge Flyranta do Thunderboltu proběhl v pohodě, ale Hormíci nedali svůj asi 8“ charge. Flyrant zalamí a Thunderbolta nesrazí ani na polovinu životů. Velmi dobré kolo na objektivy, ale hodně špatné na ničení soupeře a hlavně jsem hloupě odešel od Hormíků se synapsí.
Ve třetím kole Katcher dropuje poslední Troopery s Commanderem do dalšího rohu. Druhý Cyclops vyjede vpřed, bouchne a jen tak tak vezme i Flyranta, kterého skoro zabije, protože na 4++/5+++/6+++ hodím totální čočku. Vendetta sestupuje v rohu stolu do hoveru a Thunderbolt opět letí o půl stolu jinam. Střelbou uklízí celkem dost Hormíků a další kýbl jich umírá na morálku.
V mém třetím kole přeletím Flyrantem do rohu v mém deployi, kde je Valkýra a jednotka Trooperů. Broodlord se snaží přesunout co nejblíž další jednotce Trooperů v dalším rohu, ale hodí mizerně advance a tak zůstává schovaný. Hormíci se dosunou na 2“ k jedné Commandě a udělají vláček, aby byli v synapsi. Gendi se snaží dostat blíž Trooperům, kteří padli v prvním kole a ještě nějakým zázrakem neumřeli. V psychické fázi Smite konečně dostane Thunderbolt pod polovinu a Horror padne na Vendettu. Flyrant opět sešle Catalyst a Smitem sundá Valkýru. Střelbou a chargem pak uklízí Troopery v rohu až na jednoho. Hormíci lockují obě Commandy, ale dost zalamí a nic moc nedělají.
Ve čtvrtém kole Katcher fallbackuje s posledním Trooperem od Flyranta a střílí do něj vším, aby mu zůstal 1 život. Dál zabije sem tam nějakého Termíka, ale jinak nic.
V mém čtvrtém kole letím Flyrantem co nejdál od rohu na opačnou stranu stolu abych dostřelil na dva Troopery z jednotky, která dropla v prvním kole. Nikdo jiný neměl možnost dostat se k nim na LoS. Broodlord se zbylou jednotkou Termíků se odváží a jde plně dopředu do rohu k Trooperům a Commanderovi. Snažím se rozlézt, co to jde a pokrýt objektivy a zároveň držet synapse. Flyrant smitem zabije toho posledního Troopera v rohu a střelbou zabije ty další dva z další jednotky. Broodlord failne charge…
V pátém kole mi Katcher Vendettou konečně zastřelí Flyranta a zraní Broodlorda.
V mém pátém kole je to zas haluz…Gendi konečně dobíhají na poslední objective, který mi doteď jako jediný unikal. Zraněná Neurothropa sesílá Smite a hodí 6,6, aby se zabila, a spolu s ní umře dost Hormíků, aby se Commandy vyvázaly z boje. Broodlord konečně doběhne a začne trhat Troopery.
Hážu na šesté kolo, ale to se nekoná. Hra tedy končí. Mě se podařilo sežrat v boji alespoň jeden model od každého typu jednotky a tak získávám 3 body za splnění tyranidího objectivu  Harvest New DNA. Katcherovi jsem bohužel nezabil ani jednoho z charakterů a tak i on splnil svůj speciální objective a dostává 4 body. Pokud se nepletu, tak bodově to bylo 23:18 pro mě a tedy 13:7.

Musím říct, že v poslední hře mě hodně zachránila Malanthropa, která se neskutečně zaplatila. Bez ní by mě Katcher smazal ze stolu. Taky relika -1 na hit pro Flyranta byla hodně klíčová. Ta se totiž sčítá s Malanthropou. Do toho ještě přičteme Horror a letadla měla opravdu problém něco vůbec udělat. Nejlepší byla skoro mrtvá Valkýra, která by při střelbě na Flyranta hitovala na 8+…

Naz-ghul byl rychlý a spočítání bodů mu netrvalo dlouho. Při vyhlášení je trochu zmatek kvůli zmatečnému nahlašování čtvrté hry mezi mnou a Nightspiritem. Po vyjasnění zjišťuji, že jsem se umístil na 2. místě o JEDEN bod ::D Mnohem větší radost mi naopak dělá, že má armáda je vybrána za nejlépe nabarvenou. Jsou k tomu sice výhrady, ale za nenabarvené modely může hlavně zákaz Lord of War a tedy mé nabarvené Barbed Hieroduly, která je herně dost mizerná.

Akce vyhlášením končí a jen pomáhám odnosit desky se stoly a pak frčím dom.

K samotné armádě a jednotkám, které jsem hrál…musím říct, že s armádou jsem byl velmi spokojen. Bylo to tedy asi hlavně nastavenými misemi, kdy bylo důležité kontrolovat objektivy. Díky tomu, že byly předem dané a netahaly se náhodně kartičky, mohl jsem zabírat většinu již od prvního kola a nabrat tak body hned na začátku. Soupeřům se toto proti mně naopak nedařilo a museli honit body jinde. Co se týče použitým adaptacím, tak s Krakenem jsem hodně spokojený. 3 kostky na advance jsou supr, hlavně pro Gendy, Broodyho, Neurothropy a Malanthropu. Možnost odejít z boje a zas chargovat je taky bomba a použil jsem ji několikrát a vždy to mělo vliv na výsledek hry.  Strategem Opportunistic Advance je využitelný v každé hře a umožní jednotkám doslova lítat po stole. Naopak s Kronosem jsem zas tak spokojený nebyl. Jasně, bylo supr mít ty re-rolly na střelbu u Hive Guardy a Tyrannofexe, ale jinak mi to bylo k ničemu a dost to omezovalo ostatní jednotky v detachmentu. Do budoucna nevím, jestli se na něj nevyprdnu.
Tak a teď k samotným jednotkám:
Flyrant – Opět ukázal, že je naprosto suprový. Se čtyřmi útoky a S6 je tedy o dost slabší než jeho Behemoth verze se Scythes of Tyran jedoucí na S7, A5 a generující další útoky. Na druhou stranu dost trolí soupeře s postihem na střelbu a vydrží tedy o trochu víc. Tenacious Survivor byl tentokrát dost na prd a za celý turnaj jsem ho snad hodil 1x nebo 2x. Dost mě zklamal. Bohužel výběr je tu dost tragický. Příště asi zkusím Adaptive Biology, která v kombinaci s postihem na střelbu, může být dost zajímavá a rozhodně by měla větší dopad než 6+++.

Broodlord – Konečně se mi podařilo ho nějak rozumně využít a byl naprosto supr. Jen mu chybí ty re-rolly na jedničky na hit 🙂

Malanthrope – Hrál jsem ji poprvé a nebyl jsem si jistý její využitelností. Hned od druhé hry začala ukazovat, jak je suprová a nejvíc se projevila v poslední hře proti letadlům. Rozhodně půjde do každé mé armády a je velká škoda, že s Chapter Approved zdražila. Prey Adaptation je její klíčová vlastnost, která neskutečně boostne armádu.

Neurothropy – Díky nim jsem byl označován za prase hrající OP list…po hře mi většina soupeřů řekla, že to nic strašného nedělalo. Dost často jsem na Smite házel mizerně a dával 1 MW, což pak není žádné peklo. S jejich fungováním jsem byl celkem spokojen. Asi by fungovaly mnohem víc, kdybych nezapomněl na jejich pravidlo Spirit Leech…minimálně ve čtvrté a páté hře by to některé zachránilo před smrtí a mělo by to velký vliv na výsledek hry. Hrál jsem je poprvé a tak jsem na to zapomněl…poučení pro příště.

Genestealers – Supr hard-hitting jednotka, která ale bohužel hodně rychle umírá na jakoukoliv střelbu, protože 5++ není dostatečný save. Bohužel nemají alternativu, protože všechno ostatní nemůže po advancu chargovat nebo je to pomalejší samo o sobě a nebo to proti elitním cílům skoro nic nedělá. Určitým řešením je na ně hodit Catalyst a mít ty savy alespoň dva, ale to taky není řešením, protože pak zas umře Flyrant.

Hormagaunts – Supr proti všemu, krom věcí s 2+ sejfem. Tam neudělají skoro vůbec nic, zvlášť pokud se jedná o termity, kteří pak nazpět zabijí třetinu jednotky.

Termagaunts – Bubblewrap a držení objectivů…jinak k ničemu.

Rippers – Stejné jako Termíci…

Gargoyly – Stejné jako Termíci…

Hive Guard – Impaler Cannon je celkem fajn, ale chce to jednotku po 5ti až 6ti.

Trygon – Raději budu brát Prima, když to alespoň trochu půjde. Několikrát se mi stalo, že jsem kvůli tomu měl problémy se synapsí u Hormíků, protože potřebovali vylézt někde mimo. Jinak mu není co vytknout.

Tyrannofex – Příjemně mě překvapil a Rupture Cannon dokonce i něco dělal. Vzhledem k tomu, že v obou hrách dostal hned na začátku čočku, tak fungoval celkem dobře.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.