Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Ramses jede na GTTT

31.1.2018

Dlouhá verze mého reportu z GTTT, aneb jak jsem válčil pro Čechy, Moravu a Madrid (už potřetí za sebou). 

Můj roster byl ošklivost (ačkoliv, jak jsem se na turnaji dozvěděl od některých účastníků, vlastně dost slabá :2) tak to muselo být o skillu!!!)

V podstatě Alaitoc eldaři + Ynnari, celkem 28 Dark Reaperů, 20 Swooping Hawků, 15 Rangerů, dvě Wave Serpenty a banda charakterů – Yvraine, Maugan Ra, Farseer a dva Spiritseeři. Vymyšlené to bylo tak, abych co nejvíce eliminoval soupeřův potenciální alpha strike – bubblewrap z patnáctky Rangerů, na stole jenom dvě Wave Serpenty, v každé z nich 3 x 3 Dark Reaperů a charakteři, desítka Dark Reaperů byla schována ve Webwayi.


Ano, Poláci to měli jedovatější, protože Shining Spears. Žel, nemám, neznám ani nikoho, kdo by mi je zapůjčil. A přiznávám, že mě to kombo nenapadlo, stavěl jsem to přímočaře na dmg output.

Ano, když mi někdo zničil nebo zredukoval velkou jednotku Dark Reaperů, neměl jsem pořádně co buffovat kouzly. Na druhou stranu jsem měl všude kouzla na mortal woundy a ke konci hry se moji charakteři tradičně měnili na Smite farmu (Smite, Smite, Smite, Smite, Executioner, Gaze of Ynnead).

Obecně bych řekl, že to byl velmi slušný roster. Ale doneslo se ke mě, že kompetitivní hráči, jako Chaindler, Torapu či Krw k němu měli výhrady, takže jak říkám – muselo to být o skillu :2):2):2)

1. kolo – BYE 

Spokojeně vyspávám, v dopoledních hodinách ještě stříknu asi posledních patnáct Dark Reapery základovkou (černým sprejem tělo, červeným zbraň) a slepím je :2)

2. kolo – ??? (Grey Knights + Inquisition + Sisters of Battle) 

Hraju proti někomu z polského týmu (Onions). Hraje GK s čtyřmi Grandmastery v Nemesis Dreadknight armoru, Draiga a Celestýnu, k tomu čtyři pětky GK v Power Armoru ve dvou Rhinech a tři single Acolytes. Příšerný růžový paint, omg. Tahle armáda patřila na jednorožčí stůl, bez debaty.

Začínám, odpaluji jednoho Dreadknighta, který jako jediný začínal na stole (ostatní jsou v deep striku). First Blood + Slay the Warlord, nice! Potom soupeři přichází zbylí tři (a Draigo) z deep striku, střílím po tom přes stratagem a bohužel nedokážu zabít druhého Dreadknighta (nechávám ho na stole s jedním woundem). Bohužel, je to poslední úspěch, který ve hře zaznamenám. Obecně – on se na mě tlačí, já se snažím neumřít a tak ho střílím, zbytek jeho armády zatím v poklidu zabírá objektivy.

Soupeř začne brutálním způsobem házet armory i invuly (moji Swooping Hawkové nedokážou zabít ani tři pitomé single Acolyte modely), vždy něco mále chybí. V jednu chvíli ten člověk fakt hodí snad 8 invulů z 10, situace na stole se mi hroutí jak stromeček z karet. Draigo i Celestýna měli umřít čistě na statistiku, ale nestalo se tak. Mít alespoň chvíli čas volně dýchat, tak bych to i uhrál, ale byl jsem pod velkým tlakem těch GK a Celestýny a opravdu hodně to zazlívám kostkám.

Ve finále jsem to celkem vyčistil (všichni Dreadknighti mrtví, Draigo mrtvý, Celestýna jednou zabitá), ale už bylo pozdě. Celestýna pořád respawnovala gemini a já už neměl tolik Dark Reaperů, abych jí dokázal smáznout v jednom kole. Někdy na začátku svého čtvrtého kola prohrávám těžce, přetěžce na kartičky a soupeř má ještě dost času na to, dorážet na zbytky mé armády Celestýnou, tak házím ručník do ringu.

0:20

Zbytek týmu na tom je podobně, takže se stěhujeme do dolní tělocvičny.

3. kolo  vs PEPSSSIN (Dark Angels) 

Pepsssin má tři letadla, dva Mortis Dreadnaughty s AC, jedny Devastátory s trubkami, jedny Devastátory s Plasmami, Darkshroud, Sammael, nějaký HQ Land Speeder, dva Razorbacky a čtyři pětky Scoutů. Zapomněl jsem něco?

Začínám, smažu mu dvě letadla, jednotku plasma devastátorů a čtyři jednotky scoutů – slušný alpha strike, je o 7 jednotek chudší, jsem docela optimista.


Pepsssin se ale překvapivě drží, jeho poslední letadlo přeletělo mojí desítku Dark Reaperů a hodilo bombu (d6 za každý model v jednotce a na 4+ mortal wound) = umírá mi 8 z 10 Dark Reaperů??? Chjo. Nakonec má satisfakci v tom, že mi sejme 27 Dark Reaperů a skoro všechny Swooping Hawky, je ale nemile překvapen tím, jak se v endgame moje armáda tradičně mění ve Smite farmu. Někdy v posledním kole mi vyjdou všechna, ale VŠECHNA útočná kouzla a odporoučím ze stolu poslední Razorback a jednoho Dreadnaughta, druhého Dreadnaughta překvapivě doráží můj Swooping Hawk Exarch (lol!). Nechávám mu na stole jedinou jednotku, a to raketometné devastátory. Tím končíme.

Btw, takové štěstí na taktické objektivy jsem dlouho neměl. Wait – nikdy. To byla úplně farma na victory pointy, nebylo ani jedno kolo, kdy bych nezahodil všechny tři karty a na začátku příštího nebral tři jiné. Swooping Hawks byli úplně zlatí, přelétávali sem a tam mezi objektivy. Reálně jsem mohl farmit body tak na 2/3 stolu a využíval jsem toho naplno. Takže na konci hry šokuji tím, že jsem vygeneroval celkem 18 VP z kartiček (hráli jsme do šestého, každé kolo jsem standardně plnil 2 – 3, měl jsem tam 4 karty za 2 VP), on má jen 5 VP a v kombinaci s Eternal War objektivy (držím 4 nebo 5, on pouze 1) je výsledek….

20:0

Dobrá, první den za námi.

4. kolo – TIERCE 

No, Tierce není moc šťastný, že mě vidí. S poraženeckou náladou koukne na můj roster, na svůj (má tam Jelimana a pět Predátorů), nabídne mi 15:5.

Uhrál bych imho i víc, ale nemám náladu na sealclubbing a strávím velmi příjemné dvě hodiny pokecem s ním a s Krwekrwem.

15:5

5. kolo – DOSTÍK (Blood Angels) 

Jsou tu dvě vrány a jeden Land Raider, vše nacpané k prasknutí Death Company, k tomu pár Bolter Taktikálů. Dostík zkusí nabídnout 10:10 :2) :2) :2) Odmítám :13)

Začínám. První Stormravena udělá BUM, Death Company z ní se schovává za kopec. Jeho kolo. Druhá Stormravena přiletí těsně před moje linie (celkem jí nic jiného nezbývá, jen zdržuje), zabije tak možná 5 Dark Reaperů? Moc ne. Pár Rangerů umře na palbu z Land Raideru.

Druhé kolo. Druhá Stormravena udělá BUM, Death Company z ní zmizí. Zpět se neděje nic, přijdu o nějaké Swooping Hawky na střelbu z Land Raideru, myslím.


Třetí kolo. Land Raider udělá BUM. Začínám se cpát dopředu, nemám totiž LoS na jednotky, schovávající se za kopcem.

Čtvrté kolo. Nic nevidím, vše se stále krčí za kopcem mimo LoS. Sprintuji dopředu. Soupeř má ještě tak 20 – 25 power armor mariňáků, hádám. Tuším, že tohle kolo začínám soupeře otravovat Swooping Hawky, ale nejsou dělaní na tento typ cílů, likvidují ty Blood Angely hrozně pomalu – ale zase se drží na hranici dostřelu a soupeř k nim nechce.

Páté kolo. Soulburst na volnou movement akci? Musím. Dostávám konečně Dark Reapery do LoS a začíná masakr. BINOS prochází kolem a ptá se, jak to jde – ukazuji mu celou svoji armádu s pouze pár utrpěnými ztrátami, vyrovnanou do půlkruhu kolem posledního soupeřova modelu – Astoratha.

Pokračujeme do šestého = wipe.

20:0

A takhle to tedy bylo. Dostali jsme po čuni na začátku a pak začala stíhací jízda, hezky jsme to kosili odzadu, vyhnul jsme se druhým Polákům, Rakušákům, nehráli jsme s Los Fotros ani s týmem nového ETC kapitána. Nejlepší český tým tohoto GTTT!!! :6)

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.