Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Prague Open – Mise a Set Up

18.2.2018


Prague Open máme za rohem a jelikož se bude jednat o turnaj ze série Grand Tournament dle TableTop Masters, tak platí trošku jiná pravidla, než jsme v naší regionální metagame zvyklý.

Tudíž napíšu krátký a úderný článek o tom, co nás čeká za mise a kde je schované jádro pudla.Mise

Mise

V rámci TTM se mise nahazuje PŘED každým kolem turnaje. Takže ne, není fixní seznam misí, co se bude hrát a ani my v současné době nevíme, kterých 5 misí z 8 možných se hrát bude.

Podíváme se tedy na jednotlivé mise :

Contact Lost

Maelstorm of War (kartičky), BRB str. 231. Za každý držený objective dolizujete mise do počtu 6, začínáte s 1 kartičkou.

Scorched Earth

Eternal War, Chapter Approved str. 70. 6 objectivů, každý na konci hráčského kola za 1 bod. Pokud je ale objective v nepřátelském deploymentu, můžete ho vypálit za d3 bodů. Háček je ale v tom, že v okamžiku, kdy dáváte objectivy, tak nevíte, jaký je deploy. Ne váš deploy, ale deploy obecně. O tom ale později.

+++TRUE VICTORY LIES NOT IN MERCY, BUT IN THE WHOLESALE ERADICATION OF YOUR FOE.+++

Dominate and Destroy

Eternal War, Chapter Approved str. 71.  6 objectivů, každý za 1 VP na konci hráčského kola. K tomu Killpointy (1 VP za zničenou protivníkovu jednotku). +++ TODAY’S BUTCHERED FRIEND CANNOT BECOME TOMORROW’S HIDDEN FOE. +++

Kill Confirmed

Maelstorm of War (kartičky), Chapter Approved str. 74. Dolízáváte do 3 kartiček – háček je ale v tom, že „Kill Orders“ (Zabij monstrum / Psykera / Letadlo / X jednotek v střelecké fázi) nelze zahodit. Pokud armáda ale Psykera neobsahuje, zahazujete kartičku běžně na konci kola dle pravidel, nikoliv při jejím líznutí, jak je běžné na jiných systémech. K tomu opět Killpointy.

+++EVERY BULLET YOU FIRE, EVERY BLADE YOU SWING THAT SLICES THE ENEMY’S FLESH, IS A PRAYER TO THE GODS OFWAR.+++

Targets of Opportunity

Maelstorm of War (kartičky), Chapter Approved str. 75. Na začátku kola zahodíte všechny kartičky na ruce, co vám zůstali a nalíznete si 3 nové. Znamená to, že máte jen jedno herní kolo na jejich splnění. Nezapomínejte pořádně číst a rozlišovat Secure a Defend.

+++ HOPE IS THE OPIATE OF THE WEAKLING AND THE FOOL. THE FAITHFUL MAN NEEDS NO SUCH EMPTY PROMISES.+++

Tactical Gambit (Můj oblíbený)

Maelstorm of War (kartičky), Chapter Approved str. 76. 4 kartičky na ruce. Před tím, než si nalíznete nové kartičky, tak odhadnete, kolik kartiček za to kolo splníte. Poté si dolíznete a pokračujete. Na konci svého kola zkontrolujete, zdali jste splnili Gambit. Pokud jste nahráli tolik či více kartiček, dostanete počet bodů, kolik jste na začátku nahlásili (Ergo pokud nahlásíte 1 a splníte 3, dostanete 1 VP. Pokud nahlásíte 3 a splníte 3, dostanete 3 VP. Pokud nahlásíte 3 a splníte 2, dostanete prd.) Pozor na jednu věc – věci, které plníte v soupeřově kole (Defend Objective X, např.) se do toho nepočítají. A ještě jednou – hlásíte počet splněných objectives, ne počet VP, které získáte díky kartičkám.

Pozor ale na jednu věc  – pokud nenahrajete tento počet vy, body dostává soupeř!

+++ THE IMPOSSIBILITY OF VICTORY IS NO EXCUSE FOR THE DERELICTION OF DUTY. +++

Race to Victory

Maelstorm of War (kartičky), Chapter Approved str. 77. Kartičky : dolízávání do 3. Hra končí běžně anebo v okamžiku, kdy jeden z hráčů nahraje 10 kartiček, za což dostane odměnu 3 VP.

+++NO AMOUNT OF PLANNING AND FORETHOUGHT CAN COUNTER SUFFICIENT BELLIGERENT ZEAL. +++

Sealed Orders

Maelstorm of War (kartičky), Chapter Approved str. 78.  Na začátku hry nalíznete 6 kartiček. Jakmile vám dojdou, nalíznete na začátku kola dalších 5. Jakmile vám dojdou, tak další 4 atd. Nezapomínejte, že můžete zahodit jen jednu kartičku na konci kola a že nesplnitelné vám blokují ruku. V této misi ještě neukazujete jaké máte mise. Dále za 1 CP můžete zahodit až 3 kartičky, což se hodí.

+++ASK NOT WHY YOU MUST SERVE. ASK NOT HOW. ASK ONLY FOR THE CHANCE TO DO SO, AND TO DIE AT DUTY’S END.+++

 

 

A to je vše? Ne, není. Pro jistotu se ještě podíváme na to, jaký je postup na začátku hry.

 1. Slušný úvod. Povětšinou se pozdravíte, řeknete si, co hrajete a tak dále.
 2. Zkonstrolujete, jakou misi vyhlásila organizace.
 3. Roll-off o to, jaký z hráčů začne umisťovat objectivy.
 4. Střídavé umisťování objectivů.
 5. Hráč, který umisťoval objective JAKO PRVNÍ, hodí náhodně deployment z pravidel a vybere si starou. Následně začíná vykládát druhý hráč. Tady je změna z pravidel, kde toto dělal hráč, který jde jako poslední. Jenže je velká šance, že pokud neznáte deployment a strany, tak dáte první objective na střed. Toto to trošku kompenzuje.
 6. Střídavý deploy.
 7. Rozhoz o začátek dle CH:A. Takže ten, kdo má méně dropů to má s bonusem +1. Vítěz si vybere, zdali chce jít první nebo druhý
 8. Seize
 9. Hra

Několik věcí k připomení :

 • D3 bodů z kartiček je vždy 2. Vyjímkou je mise Scorched Earth, kde se stále hází D3.
 • First Blood mohou splnit oba hráči JEN V PRVNÍM KOLE. Pokud v druhém či dalším jeden hráč splní First Blood, druhý už nemůže.
 • Mise Kill Confirmed a Dominate & Destroy používají ROZDÍLNOU tabulku závěrečného skóre.
 • Není zde 20:0 za wipe. Aktivní hráč dohraje zbytek hry a spočítá body, které nahraje. Je tedy rozdíl mezi brutálním vykostěním v 2. kole a pár špatnými savy v kole 7, které vás mohou stát hru, kterou jste celou dobu vyhrávali.
 • ČAS! Na hru jsou tři hodiny. Nezdá se to, ale není to zas tak na pohodu. Tabletop masters má vcelku přísné sankce na „zpomalovače“ a vzhledem k tomu, jak to vypadalo na Las Vegas Open prosím – hrajte odpovídajícně. Oba dva hráči mají shodnou polovinu hry v rámci času…Rádi bychom řešili vítězství skrze strategii a ne skrze strategii „Na Rimmera.“ Máme půjčené i šachové hodiny…

Slovo nakonec

Jako jeden z organizátorů vám samozřejmě přeji hodně štěstí a bylo by fajn, kdyby vyhrál někdo místní, že? Ale i tak – projděte si pravidla své armády, projděte si FAQ, podívejte se třeba trošku po netu, co klasické jednotky umí a kde bývá jádro pudla.

Hodně štěstí.

Katcher

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.