Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Prague Open! …z pohledu organizace

22.3.2018

Tak, další ročník Prague Open za náma. Bylo to super, ne? Za nás jo. Ale pojďme si popovídat, jak se k tomu vůbec došlo a proč to letos mohlo být mnohem lepší.

Letos bylo Prague Open ohlášeno trošku později a bylo méně času na přípravu. Trošku roli v tom hrál NH4 Hotel a popravdě – trošku jsme se termínem netrefili do ideálního spotu. Týden předtím bylo Gibraltar Open, takže Tabletop Tactics a další, kterým se loni strašně líbilo, holt prioritizovali. Docela je chápu, Invitation GT je Invitation GT.

Letos tedy celkem nastoupilo 51 hráčů a náš párovací Alex. Bylo docela na co koukat, podle streamu si k nám zajel na trénink jak polský, tak německý, tak i trošku rakouský ETC team a Tom Adriany z Belgie, takže je jasné, že se trošku přitvrdilo. Super ale je to, že na pohodové atmosféře turnaje se to neprojevilo.

Z Čech ve finále nastoupilo 10 borců, jejich průběžný výsledek bylo 43 bodů.  Ale říká se, že jedna statistika vydá za mnoho slov. Tak se na to podívejme :

Jujda, pár chybiček se vloudilo…Aneb když ne všichni odevzdají správná data včas

Tak to by bylo.

Jako judge lze říct jen pár věcí

  • Bylo to fajn. Nikdo moc neprodil s dotazama a zhruba 80% z nich šlo vyřešit tak, že jste dotyčnému přečetli pravidlo či podali do rukou pravidla či Chapter Approved, ať si to najde.
  • Ne, Heroic Intervention Wording nikdo neřešil a ani nezpochyboval. Spíš vládlo překvapení.
  • Slow play. Jediný větší problém, který na turnaji byl, tak byl překvapivě díky slow playi. Měli jsme na organizaci hodiny a nikdo je nechtěl. Čas neměří a pak se hádají. Inu, klasika. Jinak vtipné bylo, když na poslední kolo němci disciplinovaně vytáhli hodiny. Chápu je, udělal bych to taky.
  • To, že je někdo ETC hráč, neznamená to, že nebude svačit. A občas je prostě dobré pozorovat, co kdo a jak dělá.

Další věcí, která na turnaji byla zcela super byl coverage od Beasts of War – najdete ho zde. Je tam spousta videí, spousta rozhovorů a stojí to za to. Oba dva byli strašně fajn, super se s nima kecalo a to nejen o hammeru, ale i o politice GW, budoucnosti hobby a tak. Škoda, že byli jen na jeden den. Ale příště prý víc a lépe!

Co se týče zpětné vazby, tak se nám dostalo hodně smíšených komentářů – na stolech je moc/málo terénů, který poskytují moc/málo Los bloku. Chápu, že když někdo hraje 3 SuperHeavy tanky, tak může být rozladěn z toho, že z bojiště není tankodrom a střelnice. C´est la vie.

Další rozporuplné věci byly ohledně WYSIWYGu a obecně estetiky armád. Jasně, spousta jich bylo super namalovanejch, standart pro FP každý splnil po svém. A pak tam bylo pár věcí, které lze označit řekněme za nešťastné z hlediska estetického, ale za dostačující z hlediska kompetetivního hraní. Ať už se jedná o „vygumičkované“ gardisty (=kultisti) anebo letadla z MDF (Které měli stejný profil, rozměry, zbraně aj barvu). Na tohle téma jsme už měli docela dlouhou debatu a otázkou je, jak nastavit hranice…aneb kreativitě se meze nekladou, ale.

K shrnutí – i skrze feedbackové formuláře si nikdo vyloženě nestěžoval (krom kostek), spíš naopak. Hodně lidí chválilo prostory („To by u nás v Německu nebylo možné vůbec….“) a skoro všichni si chválili strašně pohodovou atmosféru turnaje, fair play protihráče a tak dále. Za mě se turnaj povedl na sto procent.

Frederic Otto (Aeldar+Ynnari), Manuel Wieczorek (IG+BA+Celestyne) and Fritz Peters (Tyranids)

 

A co dál?

Inu, Prague Open 2019 rozhodně bude. Nemá cenu měnit věci, které fungují. Prostory jsou fajn, jídlo snad nějak odladíme. Doufáme, že příští rok přijde více lidí z více zemí – prostor a kapacity jsou. Ta akce za to stojí.

Jen mi vždycky přijde škoda, že česká účast na českém eventu v centru Čech je německo/polská. Jeden z organizátorů TableTop Masters ligy mi nevěřil, že se v ČR „vyprodá“ turnaj o kapacitě 40-50 lidí v řádu hodin / pár dnů. Takže ano, žijeme si v takovém malém, pěkném wargamingovém nebi, ale v rámci řekněme větších ambic a větších výzev sklouzáváme do ono klasicky českého „budu to doma s lahváčem komentovat u televize, tedy hofylandu a pak všem napíšu, co a jak dělali špatně.“ Bohužel, z tohohle postoje je mi vždycky trošku smutno, ale asi už jsem si zvykl.

Také jsme uvažovali o side eventu, jen v současné době nevíme jaký. Možná Age of Sigmar? Ale nač předbíhat událostem.

Detaily můžeme probrat u piva, třeba na Magor Riftu.

Si hraj!
Katcher

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.