Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Malifaux

Malifaux: Smrt panenky zachránila celé představení

24.3.2018

Hradecká liga Malifaux vstoupila do druhého kola. Obavy ze soupeře Zdendy byly velké, protože má předchozí drtivá výhra byla spíš dílem náhody a od té doby jsem na to nesáhl. A tak aspoň zbrojím. Pan Pytel musel odejít, neboť byl příliš pomalý. Nahradilo jej dynamické duo Medvěda a prostituky. Jedna láká, druhý svačí.


Domlouváme si netradiční formát na 46 Soulstones, což mi přesně stačí na následující gang:

Collodi (Bag of Props a Sturm the Threads) + 3 SS do hry

4 Marionety

1 Wicked Doll

Coryphee

Brutal Effigy

to známe z minula, k tomu jsem nově přidal:

Teddy (zvaný Méďa)– veliký medvěd, který se velice těžce zabíjí, i když má Defence jen 3, má Imposible to Wound a Regeneraci 2. Sám rád zabíjí strašně moc rád. A co je nejlepší, když model blízko medvěda prohraje Wp duel, může na něj provést útočnou akci. A hádejte, proti čemu se soupeř brání, když útočí Collodi? No prostě, kombo jak řemen! 🙂

Beckoner (zvaná Agáta)– její schopnosti pracují s Brilliance, což je něco, co v celém gangu nemám a nepoužívám. Beckonerka je tu z jiného důvodu – Lure se to jmenuje. Dostřel kouzla je 18 palců a soupeřům model popojde svůj Walk přímo k Beckonerce. A tím pádem i do náruče Medvěda s Collodim.

Zdenda hraje za frakci Ten Thunders, a to mastera Yan Lo, který pracuje s takzvaným Chi, které si může různě zvyšovat, aby jej pak používal na posilování svých útoků, obrany nebo kouzel. Když hrajeme, v uších mi zní pořád jedna a ta samá písnička. Upgrady, které měl Yan Lo si bohužel nepamatuji, ale vzpomněl jsem si, co to bylo za znělku:

Soul Porter je Yan Loův totem, ale nevím, co dělá.

Kang – těžko zabitelný model, který navíc dává všem modelů do šesti palců od něj pozitivní flipy na útok i zranění proti konstruktům. A hádejte, kdo má v gangu všechno konstrukty… 🙁

Katanaka Sniper – sniper, co k tomu říci víc, snad jen: „Já nekempím, já vyčkávám.“

Fuhatsu – no, když se podíváte na originální model, tak to je obr zapřený nohama do země s obřím rotačákem v rukou. Asi tak. Může střílet jako jednu nebo obě své akce naráz s čím dál větším bonusem do zranění.

Chiaki the Niece – podpora, co umí hýbat s modely, odstraňovat z nich kondice, příležitostně to léči a má i malinké kouzlo na zranění.

Goryo – nadprůměrný bijec, co umí vyvolávat malého ducha Seishina.

Hrajeme strategie a schémata z Gaining Grounds 2018, pro mě naprostá premiéra, ale poznávám známé, jen lehce upravené mise. A zrovna naše strategie Symbols of Authority se mi moc líbí.

Já i soupeř máme 3 markery, které musejí být položeny mimo náš deploy a minimálně 10 palců od sebe. Když k protivníkovu markeru přijdu a za 1 akci jej odstraním, dostanu vítězný bod. Když se mi podaří uchránit alespoň jeden svůj, na konci hry dostanu ještě jeden.

Ze schémat volím Punish the Weak, tedy že dostanu bod, kdykoliv můj Collodi zabije soupeřova peona nebo miniona. (Blbý je, že Zdenda hraje skoro samé Enforcery nebo Henchmany). Body bych bral eventuelně i tehdy, kdyby nevylezl ze svého deploye, ale to při naší misi fakt nehrozí.

Druhé schéma se jmenuje Take one for the Team a je to překopané Frame for Murder z minulého roku. Určím model – když mi jej někdo zabije, beru bod. Když to byl nepřátelský Master nebo bodově dražší model, beru další bod, a pokud to bylo od čtvrtého kola dál, beru ještě jeden. Vyberu si jedinou Wicked Doll, aby se mi to dobře pamatovalo, a jdeme hrát.

Obě cesty k soupeřovi hlídají střelci.

Deploy je klasických šest palců od kraje stolu. Hrajeme ve městečku, kde se prostředkem táhne široká ulice prakticky bez krytu. Tu lemují dvě řady domů. Volné uličky jsou přímo ideální na střelce. Hopla, žádné nemám, ale Zdenda ano. Fuhatsu zašlápne střed, Katanaka Sniper hlídá mé pravé křídlo a oba je motivuje Kang s Chiaki. Vlevo stojí Yan Lo, Soul Porter a Goryo.

Já rozdělím síly na dvě částí. Útočnou skupinu Sever tvoří Méďa, Coryphee a Wicked Doll. Z levého křídla útočí Collodi, loutky, Effigy a Beckoner. Střed nechávám volný s tím, že cokoliv tam vleze, vlítnu na to z obou stran.

První kolo – Je to tak daleko!

První kolo se nestane hola nic. Vybíhám dopředu, modely se mi kryjí za baráky, tak Fuhatsu ani Katanaka nemají do čeho píchnout, vlastně střelit. Yan Lo nabírá své první Chi. Všechno je moc daleko a Fuhatsu se ani nedá posunout, že bych jej přiloudil Agátou.

Druhé kolo – Medvěd se zplihle plíží zpět

Stále se tak trochu oťukáváme. Stále je všechno moc daleko. Už vím, jak je Collodi křehký, tak si dávám pozor. Připravím malé kombo se dvou focusovaných loutek, pak díky Effigy aktivuji rovnou Collodiho (a dám mu sebeléčení po zranění soupeře) a už útočím. Cílem je Soul Porter – vítězný bod přímo k utrhnutí a Collodi neselže. Vedu 1:0. Jako odvetu schytá můj master ránu Sniperem za asi 4 životy. Bolí, ale žiju.

Obdobně je na tom medvěd. Nejdřív s ním zkusím jeho vynikající kombo pomocí nulové schopnost Gobble you up – kdy přiskočí k nepříteli a pak má na něj bonusy na útok. Jenže mi to nevyjde, protože Fuhatsu má kolem sebe kouřové granáty, a tak každá útočná akce z dálky větší než šest palců dostane negativní flip. Medvěd musí utéci do výchozí pozice a schytá odvetnou palbu od Fuhatsu, ale nic moc. Pak se připlazí Chiaki a jen tak mimochodem mu svojí pidi útočnou akcičkou ubere přes červeného žolík asi za šest! Medvěd se sotva plazí.

Zbytek modelů se sune kupředu. Coryphee doběhne až ke sniperovi a naváže jej do boje. Wicked Doll se plácá kupředu.

Objímáme stěny domů, kdesi v dálce se leskne hledí odstřelovačů.

Třetí kolo – Proč nejsi minion?!

Hladový po bodech vyrazím zabít Chiaki. Jenže když ji Collodim dorazím, zjistím, že to je Enforcer, čili na body mám smůlu. Kang zabije jednou ranou Coryphee a ještě mrskne uhlí po Wicked Doll, čímž ji stáhne na jeden život.

Goryo strašně poseká Agátu, ale ta žije. Fuhatsu střílí po Méďovi, ale ten také přežije díky černému žolíkovi, který Zdende flipnul za zranění. Yan Lo skočí do chumlu mých loutek, které Collodi opustil na levé straně bojiště, když utíkal vraždit Chiaki. Stáhne jednu Marionetu na 1 život a to je všechno. Medvěd bojuje s Fuhatsu. Rve z něj kusy, ale nezabije jej. On se pak vyléčí.

Vtipně do souboje zasáhne Katanaka Sniper, který zkouší kolegovi pomoc, tak střílí do souboje a pokaždé náhodě určí, že kulku koupí Fuhatsu. Zdendu to tak stojí nervy a karty, aby nedostal zranění.

Volnými loutkami běžím jako vzteklý vstříc soupeřovým markerům.

Čtvrté kolo – Zrada ve vlastních řadách

Na ruce mám fakt, ale fakt pitomé karty. Nicméně povede se mi zatím jeden z nejepičtějších momentů v mém hraní Malifaux (i když pořád mám vtíravý pocit, že to bude nějak blbě). Collodim zaútočím na Snipera a podaří se mi mu dát kondici Idle Hands – první akci, kterou model udělá, kontroluji já. Zkusím to aj na Kanga, ale to už bych chtěl moc a Zdenda cheatuje karty, aby to tak nebylo.

Umře mi medvěd. A pak to přichází. Zdenda aktivuje snipera. Jelikož je palec od markeru na strategii, tak jej přes Idle Hands donutím, aby jej spálil. Chvilku nad tím dumáme, ale nakonec nepřijdeme (hlavně soupeř) na nic, co by to neumožňovalo. Goryo mi pak zničí jeden můj vlastní marker. Yan Lo neudělá vůbec nic, prostě nešly karty.

Nakonec Kang zabije načatou Wicked Doll, která mu žužlala nohu, a tím si Zdenda prohrál hru. Sice to zkoušel udělat dramatické tím, že flipnul černého žolíka, čili by se netrefil. Jenže já z ruky na obranu cheatnul taky černého žolíka, takže útok prošel a zranil. Kang je dražší než Wicked Doll, máme čtvrté kolo a Wicked Doll je mrtvá = 3 vítězné body putují na stranu Neverbornů.

Kdyby tak byl neučinil, prohraju 2:3 protože kvůli času nedohráváme ani páté kolo a Bůhví, jak by to dopadlo.

Takto utrpím výhru 5:3.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.