Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Křížokřídový duben část 2. – Brno vrací úder

30.4.2018

Stará pohádka. Úterý, středa trenink. Jako bonus jsem v úterý začal mít nepěknou rýmu, bolela mě hlava a myslel jsem jen na postel a ať už je neděle, abych měl všechno za sebou. Upřímně, do Brna jsem ani moc nechtěl jet.

Nakonec jsem se nechal ukecat a chtěl vzít nějakou lehčí letku. Byl to Ghost a Fen Rau. Což je aktuální vrchol mety, co rozbíjí půlku listů za pár kol. Nebo 3x Tie Defender, což je prostě příjemná letka, co vydrží.

Nakonec vezmu Defendery. Všichni mají Pilot Skill (PS) 6 (Col. Vessery a 2×6 generický pilot) titul na evade a Crack shot. Celá letka je vlastně postavená jen na tom, že vydržím víc než protivník a jsem lepší čistě na hodnot

1. hra – Arek

Polák Arek je přítel Agáty, což je jedna z lepších polských hráčů obecně, takže se docela bojím a čekám že hrozně dostanu.

Hraje Chewbaku s Harpunama, Stress Ezru a Lowhirika. Ok je to jen Brno má funny list. Pořád čekám co se posere.

Jdeme do prvního boje na 3. vzdálenost si vyměním nějaké střely s Chewbakou. Tady mě šíleně zachraňuje, že mám PS 6, takže vším letím až po něm.  Ve druhém kole nastaví Chewbaku, abych do něj naboural. Lowhirik oblétá zleva a Ezra se drží za Falconem. Co Arekovi nedošlo bylo, že chci zabít Ezru prvního. Takže s radostí všechny defendery nabourají do Chewbaky a podaří se mi všemi střílet na Ezru na 2. vzdálenost. Použiju dva ze tří crackshot a Ezra se hned poroučí ze stolu. Defendery opravdu nemají rády, když je někdo stresuje. Pak už je to celé jen o tom, že mu pomalu lovím wookie. Jeden defender zůstane s posledním životem, takže většinu hry jen lítá po stole a dostáva se do pozice, kdyby bylo potřeba někoho dodělat. Někdy tady přichází Agáta a říká mi, že jsem na Areka moc dobrej. Což mě docela překvapilo. Nakonec Arek slavně vystřelí harpuny s Target lockem – čtyři blanky. Přehazuje ksotky na jeden hit. Asi nejsmutnější raketa v historii raket.

Nicméně dávám 100-0. Defendery se osvěčily.

2. hra

Wojciek je další Polák. U něj ale vím, že je dobrej. Má Nyma s Mirandou, takže hodně bomb a raket na vysokém PS. Přesně to, co defendery nemají rády. Nedojde mi, že musím lodě rozdělit, takže je letím u sebe. Risknu to a naletím do bombletu, abych vším střílel do Nyma a měl šanci ho zabít. Házím si bombu a ze 6 kostek, co do mě jde, slavně hodím 6 hitů (takže za 2 do každé lodě). Polák nechápe, co se děje. Okolní stoly nechápou, co se děje. Asi ani piloti nechápou, co se stalo. Asi nejlepší bomba v historii bomb… Věc za 3 body právě sundala na půlku nejodolnější lodě Impéria. První defender umírá ještě než vystřelí. Podaří se mi zabit Nyma, ale pak jdu ze stolu

(asi) 50-100

Normálně by mě to asi nasralo. Ale už jsem viděl jen konec turnaje a postel, takže to moc neřeším. Wojciek říká že je překvapený. jak dobrý lidi se v Česku (a Slovensku) za poslední dobu objevili.

3. hra

Slovák s Dashem a Poem. Tady už to znám. Musíš rychle zabít Poa, dokud mám vše, jinak ho nezabiju nikdy. Naletím Defendery na Poa. Sundám ho na 1 život. Podaří se mi udělat manévr, abych ho přesně zablokoval, ale přišlo mi to moc očividné, tak jsem dal barel do strany. Čímž jsem mu umožnil udělat 3 rovně a přesně mi vyletět z arcu. Takže si začne doplňovat štíty. Kašlu na Poa a vším jdu na Dashe.

On mi postupně střílí do ruzných lodí. Vess s 1 životem se asi 3 kola po sobě drží na range 1 od Dashe. Měl jsem fakt smůlu na kostky a protivníkovi to padalo. Ale nakonec Dash dostane 3 crity a umře. Tady se neuvěřitelně vyplatilo mít debris cloudy, protože Vess přes něj lítá asi 3 kola a dává do Dashe Range 1 útoky. Mě zůstal 1 \defender s 1 životem a jeden plný. Vím že vyhrávám a aby Poe zabil defender musel bych to posrat. Takže ho uťukávám, ale hlavně blokuju všechnu možnou střelbu. Nakonec dojde čas a vyhrávám na body.

66-42.

4. hra

Další slovák s Asajj a Manaroo s Atani mindlinkem. Mindlink jsem neviděl dlouho, ale pořád vím co s tím. Zabiji Manaroo a Asajj bude bez akční ekonomie. Opakuju postup z 1. hry. Vyměním si střelbu s Asajj na range 3. Bumpuju Asajj a sundávám Manaroo na 4 životy. Pak se otáčím a za dvě kola se Manaroo poroučí. Zůstává Asajj a mně všechny defendery. Vessery s 1 životem, jeden plný a jeden s 1 štítem. Docela si s ním hraju a odstřeluju na dálku. Pak někdo zahlásí poslední kolo naletím na Range 1 a zabiju Asajj.

100-0. Musím říct, že schovávat defender s 1 životem, aby se mohl vrátit a případně zaútočit, je docela nová a fakt zlá taktika.

5. hra

Je to taková hra za odměnu. Dostávám Shivaju, který je víc mrtvý než já. Hraje Ghosta s Fenem, což 3 defendery poráží.

Poseru první engage, kdy Ghostovi uberu asi 3 štíty a Vess příjde o štíty. Další kolo risknu let těsně kolem asteroidu a dvěma útoky s focusem přes kámen na Fenna a vypálením dvou Crackshot ho zabiju. Shivaja hodí asi 2 evady, který zruším crackshotem. Vess přežije útok ghosta. Zbylé 2 defendery se drží za ghostem a brutálně ho nastřelují. Vess si letí uprostřed stolu, aby nakonec udělal 3 ostrá a slavně zastřelil Ghosta. O 2 kola později zabiju i Shuttle a to je konec. Hra trvala asi 7-8 kol? Shivajovi nepadlo vůbec nic a mě naprosto všechno.

100-0.

Konečné score 5-1. Body jsem neřešil. Končím druhý. Přede mnou byl Slovák (taky s Impériem) co neprohrál vůbec. Vlastně mi za celý turnaj umřely 4 lodě.  Je to pro mě takový stupínek ve snažení. Poslední rok jsem na žádném turnaji neměl úspěch a teď 2. místo. Nejvíc mi radost udělaly asi kostky. Gratuluji vítězi a doufám že si někdy budeme mít možnost zahrát.


Díky Lukášovi za turnaj.

Na závěr zhodnotím letku. Tie Defendery dělají přesně to, co napovídá název. Brání. Prostě jim protivník ubírá  po životě a ony zpět za víc. Taktika neposílat loď do boje, ale šetřit ji, se rozhodně vyplatí. Už jen proto, že nepouštíte body a je šance, že ta loď ještě ve hře něco udělá. Hrát to čistě na hodnoty se očividně dá. Navíc jsem do teď myslel, že crack shot je prostě špatná karta. Ale za 3 body vám umožní dát do jedné lodi až o 3 víc. Což u lodí jako Fenn nebo Dash s relativně málo životy udělá sakra rozdíl.

Konečné pořadí a listy jsou tady: http://lists.starwarsclubhouse.com/get_tourney_details?tourney_id=4316

P.S: Na turnaje berte jednoduší věci. Ty hrozně překombinované a složité letky prostě nefungují, protože se muže hodně věcí posrat.

P.P.S: Omlouvám se za mizernou kvalitu fotek příště se zlepším.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.