Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Katcher jede na výlet – Ratisbona Masters

1.5.2018

Long story short – výlet do zahraničí se vždycky hodí! Trošku je škoda, že ten víkend zrovna probíhal Ogr cubb, ale co se dá dělat. Německo nabízí trošku větší lákadla a holt je potřeba hrát s Tau, Tau, Tau… Můj testovací list byl poněkud jednoduššího charakteru :

3 x Riptide
2×10 Kroot
4×5 Fire Warriors
3×1 Firesight Marksmen
2x Cadre Fireblade
1xEtheral
3×3 Sniper Drones
3×1 Fusion Commander

Zamáváme listu, s novými FAQ bude potřeba změny…(O tom v dalším článku)

Ráno se tedy nalodíme, já dodělávám FP minimum a razíme směr Regensburg. Cesta relativně utíká, zvláště pak díky historkám „Pracuji ve stavebnictví s Volodimirem a brzo ho zastřelím.“ Člověk si říká, jak je na světě hezky, Torapu trošku řeší budoucí buildy a obecně panuje dobrá nálada.

Město je to hezké a to jsem ho moc neviděl. Bohužel, vzhledem k problémům na cestě a zmatené navigaci dorážíme do Valhally trošku pozdě.

Je to pěkná tělocvična, vedle je hospoda. Občas přijde pingl, ale jde mu to bohužel pomalu. Ještěže sebou máme bedňáka Flashe, který se stará o naši hydrataci. Vzhledem k pozdnímu příletu jako první dostávám Potana (Suprise!) a Torapu hraje s organizátorem.

 1. hra – Potan (Mise: kartičky, deploy: Dawn of War)

Potan vzal na výlet Golden Boyz :
3 x Bike captain (2×3++ Relic)
1×3 Custodes Bikeři
Vlajka s postihem na hit.
Calliduska, Cullexus
Celestýna
Pár akolytes

Zkušeně se rozestavím, začínám… Padám si Fussion comandérem tak, abych mu odstřelil vlajkonosiče. Jediné, co stojí v cestě, jsou 3 biky. Ne kapitáni, biky. Zapínám všechny buffy a PEW!PEW!PEW! Potan zkušeně hodí 14 x 4+ save a tím pádem je pro mě tak trošku vymalováno. Zbytek střelby sice něco udělá, ale nic moc. Zbytek hry Potan tlačí a já se tak nějak bráním. Pěkně mu ukážu, jak vypadá Tau TripleTide overwatch, který mu sežere dva kapitány, ale ten začátek prostě strašně bolel. Příště buď overkill, nebo víc opatrně.

3 – 17. Já jedu ponorku, Potana posíláme nahoru. Ale co, důležité je nepropadat pocitu marnosti z kostek.

Dáme si oběd, je čas na povinnou schnitzelfie. U oběda řešíme – nepřekvapivě – nové FAQ, posun mety a co nás čeká a nemine. Jinak zhruba 40% listů z tohoto turnaje bude dle nových pravidel nehratelná.

2. hra vs Mathias Popp (Imperial Guard), mise: 6 objectivů, za každý 1 VP na konci. Stůl: dlouhý deploy

ShadowSword
2 x TankComander
2x Leman
Celestýna
Valkyra
Hellhound
2xPrimaris Psyker
Comandér

Vida, Garda. To by asi šlo. Tak hru začneme zkušeně tím, že scoutuju krooty na objectivy. Roztáčím kvéry a tak nějak nesestřelím Valkýru a udělám trošku prd. Vzhledem k tomu, že Tau tak nějak ještě nemám moc nahrané, udělám několik velkých chyb a ty (v tomto případě Shadowsword) neodpustí. Fusionmandéři nemají nějak kam spadnout a do 2. kola vedu. Pak se projeví War on Attrition a ve 4. kole házím ručník.

0 – 20. Prohra, za kterou si můžu sám a to mě fakt štve.


3. Hra vs Necroni (Tactical Gambit, Dawn of War)

No, zaponořili jsme se slušně. Dostávám strašně pohodového týpka s Necronama. Tak se podíváme, jestli ten Flashův brek je oprávněn. Vzhledem ke stolu, na kterém hraji, asi jo.

Týpek hraje:

3 x 20 warriorů

3×3 heavy destroyers s „lascannonem“

2 – 3 x Cryptec

2x Doomsday Ark

1xGhost Ark

Illuminator Szeras

+ Možná ještě něco

Sice nemám první kolo, ale to mi nějak nevadí. Poscoutuju  krooty a tím posunu těch 2×20 warriorů, co bylo v Deepstriku, trošku dozadu. Tentokrát nepáchám hovadiny a tak celá střelba zabije jen pár sond, co stály vedle Riptide. Spadnu comandérama, roztočím zbraně a mizím obě dvě Arky + nějaké drobné. Další kolo tak nějak rozstřelím Destroyery, soupeř skrze Veil of time mi vpadne do boku, z kterého se s pokrčením ramen sklidím. Následuje pak nějaké dakka, kdy dočistím střed, na pravém křídle pěti Fire warriory a Firebladem držím asi 4-5 bojových fázích vracející se crony, locklé v combatu. Na konci dávám Riptides na střed a „rozpadnu“ power house tak, abych farmil kartičky, co to jde. Nakonec 27 – 13 na VP, 20:0 pro mě.

Celkem tedy 23 / 60. To odpovídá 30 místu, po prvních dvou hrách jsem to čekal horší. Víceméně jde o to, že s Tau nahráno fakt nemám a armáda, založená na synergii jednotek a glasscannonu to prostě chce. Jinak akce byla fajn, lidi taky. Co se týče hodnocení TTM ligy, tak je to takové spornější. Spousta věcí je vymyšlená dobře, značně brutální hodnocení výsledku nutí hrát opravdu o každý bod rozdílu. Ale co, deal with it, jsou i horší systémy.

 

Nějaké fotečky naleznete ještě tady, jde třeba porovnat kvality stolů: Výlet do Řezna

Tak uvidíme, jak s lehce předělanýma Tau s nějakýma zkušenostma dopadne Ulrik OD cup

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.