Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

OC Miniturnaj – Reportík

6.5.2018

No, hrát se musí, když chcete mít výsledky..

Vzal jsem zase Tau Brigade + Vanguard, jen místo padacích comandéru nastupují ColdFusion comandéři a jen 2xRiptide, protože 1600 bodů.

 

vs Ramses135 (Relic, Kartičky do 3, Dawn of War)

Náš milý notář hraje tak trošku klasiku – Space Marines – Chapter Master, vracecí vlajka, 2×5 scouts,2×5 Hellblasterů, 2×5 intercessors, 1xHB devastátoři, 2xVenereable Dread s LC a 3xVindicare.

Mise mi moc nepřeje. Posunu krooty k objectivu za LoS block a začínám. Nabufuju vše, co jde. ColdFusion si vyskočí zabít vlajkonoše – 4 výstřely na 2+ s rerollem 1, 2 zásahy, 1 wound. I na 2d6 s rerollem za cmd point vlajkař bohužel nezmizí a tak hrajeme hru „Já ti zabíjím Hellblastery a ty mi zabíjíš krooty“. Nějak se taháme o objectivy, dobře – byl jsem překvapen scoutama schovanýma za LoS blokem, zapomněl jsem na ně. Bohužel, stream moc nešel, protože světlo v OD a tak jsem přehlédl, že je tam dává, i když to říkal. Nakonec to vypadá, že Marína začne tlačit na střed, docela úřadují assasini, co sice nic moc netrefí,ale když už, tak to bolí, protože Ramses umí v správný okamžik hodit 6. Nakonec oba máme tak něco roztrošeno, u relicu stojí Riptide a Dread, na všechny věci plichta. Kdyby se nekončilo, zmizím dreada, mám relic a tra dá. Kdyby, kdyby……Díky moc Biochemistovi, který mi na konci jemně upravil pár pravidel, na které jsem zapomínal. 6-6 

Kýbl slz o zloTau a o OP Dronech naplň na 75%

Záznam je tady, ale nějak musím opravit kameru, takhle „pixelated“ to doma nebylo a v OD nebyl čas štelovat. Uvidíme na riftu

vs Flash (Tactical gambit, Spearhead,  mise – 4 objectivy po 3 pts)

Flash hraje Crony. Je to taková kapesní armáda – 2×6 wraithů, 2×6 Heavy destroyerů, Crypltech, 2×3 scarabové a 2×5 deathmarks.

Flash začíná. Vyjíždí Wraithama a destroyři posílají cca 60% bubblewrapu domů. Wraithi sežerou jedny FW a něco umře na overwatch. Protože Riptides se v CC chytit nedají, tak Fallback, druhá (která stále) a pár věcí okolo zahlásí Kajůn strajk a mizíme jedny wraithy, jedny destroyeri a něco ještě trošku nažereme. Další kolo se tak nějak pošťuchujeme, spadnou Deathmarks na kraj stolu, porafou FW a pak se střílí s Krootama. Cryptek schytá fůzní ňamku. Na středu dočištuju další wraithy a když se potom riptida a cmdéři podívají na poslední destroyery, Flash hází ručník a říká něco o kronech do poličky. 13:0
Kyblíček slz o Tau naplněn jen na 60%, ten o kronech tak na 120%.

vs Addlein (Různě naceněné objectivy, kartičky do 3, deploy s prodlouženým středem)

Tak máme zbytek výpravy z dalekého pobrdí. Démoni a Tisíc synů. To máme 2xDP, 2xExalted flamer, 3xPink horrors, Termosky, Kouzelník na Disku, Změnokouzlič, další kouzelník a Flameři.

Hmm. Rozestavuji se defensivně a asi dělám dobře. Kdo ví. Začínám. Nemá cenu odpalovat Kajůn Strike, Cold fusion se pokusí sejmout Warlord DPčko. Addelein nahazuje stratagem rerollu na save a já jsem zase o něco chytřejší. Asi pomsta za těch 8 mortal woundů, co mu dal Ion Cannon z Orbitu. První kolo mu čistím wrap, druhé kolo následuje nějaký posun dopředu a ozve se oblíbené „Smite, Smite, Smite….“ alias nebreč a uklízej na mé straně, které se mění potom na něco podobného naproti. Jo, zase jsem za tím samým kusem terénu přehlédl diverzní Brimstone horrory, přiznám se bez mučení. Na konci svého 4. kola Addlein konstatuje cosi o wipu, takže rychlohraním si zaberu hlavní objectivy a dočistím.  11 :3 pro mě
Jinak ano, v rámci  Maelstrom kartiček mi Vítek povídal cosi o karmě a že to mám za to, že hraju Tau. Prostě „to nešlo“.
Kyblíček breku překvapivě prázdný, poučná hra pro obě strany.

Celkem 2 výhry, 1 remíza a 3. místo. Not bad. Už nezapomínám na tolik kktin jako předtím a funguje to „tak nějak lépe“. Tak uvidíme, co Magor´s Rift a pak náš malý ETC trénink. Nějak přemýšlíme, co s zbývajícíma 400 bodama..

 

PS : Ramses si objednal do hofypošty „Ranní zprávy z Třetí Sféry“, předplatné na týden. Pokud máte nějaký príma nápad, tak do komentářů.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.