Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Katcher jede na Magor´s Rift!

17.5.2018

Dobře, Magor´s Rift v Plzni je strašná srdcovka. Doby, kdy se dělal u Eldena v garáži s kamarádem gulášem od Boha a dobře nabarvenou Alfa legií jsou sice nenávratně pryč, ale co se dá dělat. Duch (A memes) žijí dále. S organizací stále spolupracujeme, nějak si sharujeme terény a věci, protože to prostě za to stojí. Rift je na super místě a je to 120% pohoda.

Před půl rokem jsem se kluků ptal, jestli vzít hůře nabarvené Xenos (Věděl jsem, že pojedu Tau) anebo „Just Další Gardu“. Volba padla na Tau. No, na poslední chvilku trošku měním (Zeslabuji!) roster (Nepomohlo) a tak razím s poněkud pěšími Mňau. 100% dodělaní nejsou, ale je to nějaký ten tabletop značka „3 barvy“. Na rozdíl od pár lidí jsem měl slepené modely! (Ale to je jedna vyjímka). Dokonce i Khazad měl „nabarveno“!

++ Brigade Detachment +12CP (T’au Empire) [85 PL, 1647pts] ++

+ HQ +
Cadre Fireblade [2 PL, 42pts]: Markerlight
Commander Shadowsun [10 PL, 195pts]: 2x MV52 Shield Drone, MV62 Command-link Drone
Ethereal [2 PL, 45pts]: Honour blade
+ Heavy Support +
MV71 Sniper Drones [3 PL, 54pts]: 3x MV71 Sniper Drone
XV88 Broadside Battlesuits [7 PL, 152pts]
. Broadside Shas’ui: 2x High-yield missile pod, 2x Smart missile system, Advanced targeting system
XV88 Broadside Battlesuits [7 PL, 152pts]
. Broadside Shas’ui: 2x High-yield missile pod, 2x Smart missile system, Advanced targeting system
+ Elites +
XV104 Riptide Battlesuit [14 PL, 278pts]: 2x Smart missile system, Advanced targeting system, Counterfire defence system, Heavy burst cannon
XV104 Riptide Battlesuit [14 PL, 278pts]: 2x Smart missile system, Advanced targeting system, Counterfire defence system, Heavy burst cannon
XV9 Hazard Support Team [8 PL, 141pts]: 3x MV1 Gun Drone
. XV9 Hazard Battlesuit: Advanced targeting system, 2x Double-barelled burst cannon
+ Fast Attack +
Kroot Hounds [2 PL, 20pts]: 5x Kroot Hound
Tactical Drones [2 PL, 40pts]: 4x MV4 Shield Drone
Tactical Drones [2 PL, 40pts]: 4x MV4 Shield Drone
+ Troops +
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
++ Battalion Detachment +5CP (T’au Empire) [18 PL, 351pts] ++
+ HQ +
Cadre Fireblade [2 PL, 42pts]: Markerlight
Commander in XV86 Coldstar Battlesuit [8 PL, 174pts]: 4x Fusion blaster
+ Troops +
Kroot Carnivores [3 PL, 50pts]: 10x Kroot
Kroot Carnivores [3 PL, 50pts]: 10x Kroot
Strike Team [2 PL, 35pts]: 5x Fire Warrior w/ Pulse Rifle
++ Total: [103 PL, 1998pts] ++

Říkám si – vagon zakládní pěchoty, 2 Riptides na střelbu, cca 550 bodů oknem. Ale zase mám 20 CP, což mnoho lidí šokovalo. Inu, bohužel nejen to.

Pátek

Přijedeme s Potanem, Kubísem, Céresskou a Chupacabrou docela slušně. Nasleduje jízda v pivním rytmu a dobré chilli k večeři. OK, byla třeba aditivovat guayánským chilli. Príma pozevl, pokec, řešení nesmyslů..Za breakpoint považuji družbu s slovenskými bratia (Třeba Weregora jsem 11 neviděl, takže…) a flašku teplé vodky. Vzhledem k tomu, že jsem po týdnu docela grogy, tak jdu docela brzo spát a zachovávám si společenské dekorum. Narozdíl od Endura. Taky jsem přišel o discoMešitu (vedle byl koncert a pak měli diskotéku na přání. Hodinu Ortel v dvě ráno. Neuvěříš. Elden ráno vypadal trošku znásilněně, ale jsme v Plzni. It marks us all)

Večer se ještě dozvídám, že kluci mají rozpárování, takže rozhodně palec nahoru za plynulost.

Sobota

Čerstvý start a hned k snídani cibulačka. Na můj vkus více pepře, ale dvě piva to spraví. Oujé. Beru rybky a hledám prvního spoluhráče. Tím je Sw1tch neboli Honza z Plzně. Hraje to už nějaký ten týden, dle hodnocení listu má „taky kombo“, tak jdeme na to.

Mise : Útočník (Impérium) musí vyčistit zakopaného obránce (Tau). Za přeživší jednotky obránce v deployi – body pro mě, za zabité rybky – body pro něj.

Kayvaan Shriek
Lietnaunt
2×10 assaulteros s věcma (plasma, flamer)
2×5 marínos obecný (s Heavy Bolterem)
Jedni nebo dvoje Scouti
StormRaven
Venerable Dread
BikoZel (Custodí kapitán na bice)
3xMotoCustodes
1x3Pěší Custodes

Honza jde správně po havransku do infiltrace a připravuje na se charge v prvním kole. Já se stavím tak nějak „do předem připravených pozic“ v znamení „Dle důležitosti“. Honza zahlásí „Victorus Aut Mortis“, vrhne se na mě a já ho maličko osvítím. Napáchá nějaké škody, ale overwatch od Tau je prostě zlý. V svém prvním kole tedy dočišťuji oboje assaulťáky, Kayvaana, sestřeluju vránu a nazobávám Custody. V druhém kole posílá Honza čerstvé zlaté terče z orbitu a pokouší se mě nabral alespoň BikoZlem. I zde následuje osvícení. V rámci své střelby tak nějak dočistím zbytky a konec. Po hře probereme trošku co a jak je pro Honzu dobré v příštích hrách. Ale pohoda. Nedal mi židlí.

 

Druhou misi hraji s Tiercem, co má Kriegy s vzducholodí (count as Marauder bomber). Mise apod. – je asi dosti jedno.
Tierce mi něco nastřelí, vzducholoď udělá Hindeburg efekt, druhé kolo střelby a jdeme lejt.

Třetí hru mám s Peiperem, který na přátelskou friendly turnaj vzal Adeptus Mechanicus, co se umístil v Top 5 na Prague Open.

1×6 Botů
1×6 slepic
2x Neutron Onager
3x Vanguardi s puškama
Cawl

No, ta hra by nějak šla, kdyby se nehrála Patrola. A kill pointy. Takže začínáme každý s 3 jednotkama na stole, z toho jedna troopa. Peiper dává 6 robotů a Cawla, já Broadside a Riptide. Potom zkušeně hází 6tku na začátek, neseizuju. I když je dám dozadu, tak si pro ně dojde. Ano, armáda založená na synergii nefunguje, když je v kufru. Navíc KP znamenají „AdMech zastřelí 8 věcí a vyhrál“. Normální hra by asi byla zajímavější, takže to bylo takové meh.

Ale co. Aspoň můžu hydratovat, sníst si gulášek a koukat jak to jde ostatním. Překvapuje mě, že si další hru chce večer fiknout Rumen s Night lordy. Postavenými na blízko.

Ave Dominus Nox!

Přesně nevím, co měl, ale zpaměti :

Lord
Sorcerer
Land Raider plnej Khorne Berzerků
2x bikes
Kultisti?
Raptoři.

Inu, long story short : Krátké, leč mocné osvícení. Do Tau se spíše necharguje. A i když, tak se mrchy stáhnou a zbytek střílí. S Rumenem se hraje tradičně dobře, kecáme o fluffu a těžká pohoda jazz. Pak se jde opět hydratovat, tentokrát 15tkou IPOU z Krušnovaru. K tomu objednávka pizzy a já zažívám pocit drobného, nerdího blaha. Ten jsem chvilku neměl, takže těžká pohoda a dobrá nálada. Vysokooktanová piva mě zase trošku „unaví“ a tak jdu relaxovat do spacáku. Přijdu o „Jízdu Valkýr“ ve tři ráno, repete Mešity a další věci. Asi fakt stárnu 🙁

Neděla

Ranní ressurekce skvělou snídaní..Vajíčka, fazole, rajčata, párečky..Jen slanina a hashbrown nebyl. Ale fakt super, postaví to na nohy. No, a mě čeká Bonifác Brambora s démonama.

Hm….
Kairos
DPčko s 3++ pláštíkem
3x Exalted Flamer
1×5 Flamer
2 nebo 3 x 3 Screamers
Exalted Flamer na chariotě
2×20 Pinkáčů s nějakýma blue horrory
cca 200 bodů v rezervách na spawn Blue a Brimstone horrorů

Mise : Warp Rift..

Démoni mají deploy 12″ od středu, Tau na zbytku stolu. 18″ od středů na všechny světové strany jsou objektivy. Kdo má víc, vyhrál. Easy. Jen kdyby se attacker (Tau) nevykládal první a Defender (Démon) neměl automaticky první kolo bez seize. Což pro mě znamená autocharge a to, že si stoupne kam potřebuje. Hmm.

Na jedné straně bojiště stavím „PowerHouse“ (Riptides, Broadsides, Shadowsun, Etheral), kryji Krootama, FW posílám s Fire Bladem na druhou stranu. Ať to nedostanu všechno najednou. Náladu mi zlepší Vlasta, který mi sdělí novinku, že se tím jeho All-buff Smashfuck Death Company sice prokousala, ale těsně. Welp, jdeme na to.

Ano, dostanu first turn charge. Ano, FW jsou nabráni screamery a hoří v mocných Tzeenchových plamenech změny. Popravdě tam ale FW vydržely do toho konce 3. kola a ten roh vyčistili. V overwatchi. Postupně. Mile překvapení.

PowerHouse vs HorrorCore zní jako slušný rap battle a taky že byl. Střídavě oblačno v tom, kdo má „nasr***no“ v rukou, protože některé mé hody vyvolávají politování soupeřem, jeho 14x 4++ save za sebou zase mojí depresi, případně na DP protlačím z 10x melt (2+ reroll 1 na hit, 3+ wound, hoď si invul) přesně jeden wound. Meh.
Na druhou stranu, střelba 120 výstřely od Horrorů, kteří také dostali nějaké bufíky, ubrala Broadsidě 3 W, z čehož si další kolo 2 léčím a Bonifác prohlašuje něco o tom, že se nemusel mrdat s házením kostkama.

Překvapivě mě necharguje. Nevím proč.

V druhém a třetím kole nějak vyčistím horrory přes rozpadání, trošku pošolíchám Keirose a v posledním kole parkuju 2 Riptdes a XV9 na objectivech. Jako první dvě kola to byla trošku deprese, protože modelů na stole neubývalo (jen z rezerv), ale nakonec se Vyšší Dobro zadařilo.

 

Poslední mise – Brychtenzen s Necronoma. 

Brychtenzen má pěkně střelecky postavení Necrony, takové to semišové ideál – Lord, Cryptek, Lychguarda s štítama, Lychguarda se sekerama, 20 warriorů, 2×10 Immortalů, Monolith, Triarch, Lord na bárce

Mise je o farmení VP na objectivech uprostřed stolů, ideálně charakterama. Přibývá nám ale Ruse:Dead of night, takže první kolo není vidět. Vyložím se vším na střed, okolo ShadowSunky. Protivník začíná a posouvá svojí gunline dopředu, aby se dostal k objektivům. Já zahlásím Mont´Ka! a vším se pohnu dopředu, tak se dostanu slušnou porcí armády na dostřel a aj FW s 3 výstřely slušně bolí. Trošku pomizím střed, na levém křídle krootama a psama zastřelím pár Immortalů, ColdFusion odpaří chodítko, které se vrátí. Dožereme v CC. Na pravém křídle něco popadá, avšak se to vrátí.  Pak sám velký Lord provede charge proti Tau. Zabíjím ho poprvé, vstane a něco nabere. Další kolo – fallback a  zastřelím ho podruhé, vstane. Zastřelím ho potřetí a jujda. Z celého pravého křídla doběhne do CC víceméně jen Cryptek, který svým mocným jedním útokem kopne rybu do holeně. FireWarrior mu dá pažbou a Necron přestane fungovat. Na středu se 2 Riptides 2 kola dívají na pěchotu a je vymalováno.

I díky mým vítězstvím tuhle Magorárnu těžce zdominovali Xenoťané! Yay!

 

Vyhraji i zlatou mentorskou medaili, což slovy tuším Dejva znamená něco jako „Tou blitkou jsem vás smazal, mile se na vás usmíval a říkal vám, jak ta hra funguje.“ Mno, popravdě – pár lidem jsem radost udělal, Bonifác měl pěkný úsměv, když se dozvěděl, že Exalted Flamer je Charakter. A to se se mnou hádal a aj kodex vytáhl!

Pak už jen stačí sbalit, odject, málem přeject Robina autem a voilá do Prahéé.

Akce byla skvělá, pohodovej víkend plnej nerdingu, fajn lidí, snesitelných Slováků a vcelku fajn cateringu. Je trošku škoda, že klukům nevyšla projekce mapy planety na zeď, ačkoliv to měli připravené. Holt prošlo pár poučení pro příště (Full dedicated narrative org, rozpis na hospodu atd.), ale to jsou všechno drobnosti. Bylo fakt super, že se sjelo 50 lidí, co povětšinou na turnaje a další věci nejezdí a užilo si víkend sdíleného hobby. Na podzim zas.

Size matters.

Galerie fotek od Dejva: https://shaa.rajce.idnes.cz/Magor_Rift/

REVENGE OF THE TUNA IS UPON YOU!

 

PS : Nebyly bagety! Velké mínus!

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.