Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Kurgan jede na Magor´s Rift!

18.5.2018

Sepsal Kurgan

 

Tak zas nějaký můj výlev po Magor riftu…můj list byl:
Battalion – Kraken
Flyrant – Rending claws, Devourers, Adrenals, Toxins, Warlord: Adaptive Biology, Relic: Chameleonic Mutation, Powers: Catalyst, Paroxysm
Broodlord – Power: Onslaught
Malanthrope
20x Genestealer – 4x Acid Maw
28x Hormagaunt
3x Ripper
16x Termagant
10x Gargoyle
3x Hive Guard
4x Zoanthrope
Trygon – Toxinspike, Adrenaly

Super-Heavy Auxiliary  – Kraken
Barbed Hierodule

Přesně 2000 bodů a 8CP. Proč takhle, protože 3 detachmenty byly zakázané a brigáda taky. Co se týče posouzení síly listu, tak jsem spadl do kategorie B – průměr.  Pokud se nepletu, tak je ten list velmi podobný tomu, se kterým jsem jel minulý rok, jen je tam navíc Malanthropa a víc Gendů. Co se týče pravidel, tak se hrály komplet BIG FAQ a k tomu neprůhlednost ruin a lesů, pokud střílející jednotka nebo cíl není uvnitř. A teď k samotným hrám….

1. Ressuply Drop proti Kryšpínovi s Dark Angels
Hrál Battalion a Spearhead:
Captain s relic blade
Librarian
Primaris Lieutenant
2×10 Tactical SM
5x Scout s ML a sniperkama
5x Devastator  2xML, 1x LC, 1x HB
6x Biker s pár plasmami a Attack bike s MM
5x Terminator s cyklonou
Venerable Dread s AC a packou
LC Predator
Whirlwhind
Dark Talon

Hrál tedy taky pěkně mixlou armádu. K jeho smůle byla takováto mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/828/40350596790_1c23cb30b8_b.jpg

Tedy deploy kdekoliv na své polovině stolu. Snažil jsem se vyložit tak, abych byl lehce nad 18“ od většiny modelů a nedostal tak případný rapid. Překvapivě jsem měl ale méně dropů a tak jsem dostal +1, který jsem failnul, ale seiznul jsem. Tím, že soupeř až na letadlo, scouty a motorky narval vše k sobě, tak mi práci velmi usnadnil a v prvním kole jsem mu locknul skoro celou armádu. Takhle vypadalo první kolo před charge fází.

IMG:https://c1.staticflickr.com/1/968/41256637495_b81c30d293_o.jpg
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/945/28285255398_a06bd5ac29_b.jpg

Ve zkratce Flyrant nabral Dark Talon a srazil ho z oblohy. Hierodula nabrala Dreda, ale nezabila ho a dostala od něj strašný čoud zpět. Broody nabral taky Dreda a k tomu Termity. Sice totálně minul na Dreda a dorazil zbylé termity. Gendi vyhlásili charge na skoro vše a nabrali jednu Tacticalu, Termity a Dreda. V pořadí na ně zbyl jen Dred s 1HP a Tacticala a tak oboje uklidili. Consolidací nabrali Librariana s Captainem a za 3 CP je oba rozcupovali a nabrali druhou Tacticalu, Lieutenanta a Devastátory.
Kryšpín ve svém prvním kole fallbacknul s Devastátory a Lieutenantem. LC Predator odstřelil Hierodulu, Whirlwhind zabil pár gauntů a Devastátoři si zkusili vystřelit po Fall Backu na Flyranta, ale neúspěšně. Biky nabrali Malanthropu a srazili ji na polovinu životů.
V mém druhém kole uklízím vše až na Whirlwhind. Malanthropě se navíc daří spustit Prey Adaptation hned na začátku Fight fáze. Soupeř ve svém kole jen Fallbackne s Windem.
Ve třetím rozhodíme objektivy, já na ně vylezu z rezerv a dorazím Winda. Konec

Největší vliv na průběh hry měla mise, ale pak taky deploy soupeře, který mi vše usnadnil tím, že narval svou hlavní část armády do 6“ od kapitána.  Deploy mi taky zajistil možnost uschovat CP, které bych jinak musel použít na rychlejší pohyby jednotek.

2. Breakthrough (asi) proti Kokosáčkovi s Adeptus Custodes
Hrál Battalion:
Captain s 3++ relicou
Captain s SS
Banner s -1 na hit na střelbu
Contemptor-Achillus Dred
Contemptor Dread s AC a packou
2x 3 Custodi s halapartnami +1 s SS a mečem
3x Custod s halapartnou
3x Biker
Gladius Grav-tank

Hned od začátku jsem věděl, že tank s 8 S8 AP-3 Dd3 bude problém. Navíc tato mise a nidi jako všichni xenos byli obránci…mise byla následující plus drobné opravy, kdy hlavní bylo skorování na konci 5. kola
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/904/41256637115_d0f226bacc_b.jpg

Rozdělil jsem tedy armádu, kdy do rezerv šel Trygon s Hormíky, Gargoyly, Rippeři a Hierodula. Takhle jsem to rozdělil proto, že od orgů jsem se dozvěděl, že ability modelů stále fungují a mohu se tedy vyhrabat od druhého kola jinde než jen vyjít z deploye na druhé straně stolu. Hierodula tam šla, protože je rychlá a má dostřel. Zbytek šel na stůl. Takhle vypadal deploy
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/832/28285254938_af94a59d7a_o.jpg

Soupeř začal a se vším krom tanku šel ke mně. Naštěstí jediný rozumný cíl pro tank byl Flyrant s -2 na hit a tak prošla jen jedna rána. Pak už jen pokosil 15 ze 16 gauntů.  Protipěchotní střelby naštěstí moc neměl. Takhle vypadala hra před mým prvním kolem
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/982/28285252398_81c9196209_o.jpg

Soupeř udělal chybu, když takhle do strany vystrčil motorky a dostal je tak mezi mou armádu a případné rezervy. Taky měl střílet na Gendy a ne Gaunty. Hodlal jsem toho využít. Navíc jsem si hodil příchod nějaké jednotky z rezerv a volím Hierodulu, protože ta jako jediná v dalším kole nevyleze kdekoliv a potřebuji její střelbu. Gendy s Broodym a Flyrantem jsem klasicky narval dopředu. Střelbou a smity jsem srazil Bikery na jednoho s 1HP. V boji jsem nabral Achilla s trojičkou halapartníků. Doufal jsem, že je uklidím a Gendi pak consolidují do další jednotky, ale nepovedlo se a Dred zas přežil s pár HP. Trojku halapartníků uklidím a Flyrant s Broodym consolidují do vlajkonoše a Capitána se štítem.

Soupeř ve svém kole fallbackne s charaktery. Flyrant má nyní jen -1 na hit a tak ho nakonec celá soupeřova armáda zruší a stejně tak zabijí Broodyho. To zas byla má chyba, takhle ho vyšoupnout dopředu. Zbytek armády pak tak nějak narve do boje s Gendy, kteří ještě sejmou Achilla a zázrakem přežijí combat.
Já přitáhnu zas jedny rezervy a jdu skoro vším proti soupeři. Trygon s Hormíky vyleze soupeřovi u tanku. Střelbou trochu tank poškodím, ale nic zvláštního. V boji se mi podaří doběhnout Trygonem do Captaina s SS a zabít ho a consolidovat do tanku – tady mi nedojde, že lítá…fail. Gendi se sice ještě jednou posnaží a pak všichni umřou.

Třetí kolo soupeř stáhne tank a postaví před něj zadní jednotku halapartníků. Zbytek (biker na 1HP, Contemptor a druhá jednotka halapartníků) jdou proti mému zbytku hlavní armády a nabírají Malanthropu se Zoankami. Tank odpálí Trygona a umře pár Hormíků na střelbu. Malanthropa je lehce zraněna v cc.
Zoanky v mém kole fallbacknou a přes smity dorazí skoro halapartníky. Přijdou mi jak Gargoyly, tak Rippeři. Rippery dávám na druhý objective a Gargoyly dropnu jako barikádu do cesty k němu. Navíc si vystřelí a dorazí bikera. Střelbou Hieroduly a Hive Guardy dorazím tank. V boji Malanthropa dorazí posledního halapartníka a mám za Prey Adaptation zas re-rolly. Hormíci a Hierodula naberou zadní jednotku a začnou je pižlat, kdy hlavním úspěchem je zabití SS týpka.

Tady už víme, že je soupeř v háji, protože se přes to všechno neprokouše dost rychle a má už jen pomalé modely. Přestože přes speciální stratagem akce přitáhne na stůl novou jednotku 3 halapartníků, tak už s tím nic moc neudělá. Sice mi uklidí Hormíky a nějaké Zoany a zraní Hierodulu, ale nakonec ho střelbou a Hierodulou domlátím. V pátém kole má jen vlajkonoše a jednoho halapartníka u sebe v deployi a tak končíme. Výhra, ale byl to masakr.

3. Wave Assault proti Kriegovi s Raven Guardou
Hrál Battalion a Super-Heavy Auxiliary:
Captain (nějaký SCh co může dát 3 infantry jednotky do rezerv)
Librarian na JP
2×5 Tactical SM – jedna s ML, druhá LC
7x Tactical SM s LC
Nějací SM s plasmami
3x Rapier
Stormtalon Gunship
Venerable Dred s AC, packou
Knight Crusader s battle cannonem
Mise byla:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/981/42111000462_23c31984b3_b.jpg
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/946/28285254618_6614b02740_b.jpg

Musel jsem tedy rozdělit armádu na 3 části a tyto chodily náhodně. Bohužel jsem někde ztratil papír s rozdělením, takže to bude vše zpaměti. Dost jsem se bál, která mi přijde vlna a co s celou armádou soupeře mám dělat. Takže jsem do každé dal nějakou CC jednotku, nějakou střelbu a hlavně nějakou synapsi.

Soupeř na stůl k mému velkému překvapení vyložil jen část armády a zbytek narval přes toho charaktera do rezerv. Přesněji tam narval toho charaktera, Librariana, velkou a malou Tacticálu s LC a tu jednotku s plasmami.  Já si pak hodil, že mi přijde Flyrant, Zoany a Hormagaunti. Deploy vypadal takto
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/905/42111000162_4f50c4993c_o.jpg

Flyrant a Zoany jsem poslal proti letadlu. Hormíci šli rovně locknout co nejvíc Rapierů. V psychické fázi jsem srazil letadlo na 5HP. Hormíci lockli vše až na jeden Rapier a Dreda s Knightem. Dokonce i něco sežrali. Flyrant nabral letadlo a totálně failnul.
Soupeř mi pak Knighterm rozstřílel a rozšlapal Zoany a zabil pár Hormíků. Chtěl sice na konci pohybu vyložit rezervy, ale tady zjistil, že jsem mu vlastně zablokoval skoro celou deploy zonu a nemá je kam dát. To bylo klíčové a opravdu jsem se hodně snažil mu zabránit přitáhnout je na stůl.

Ve druhém kole mi přišla Malanthropa, Trygon, Gendi, Hive Guarda a Gargoyly. Rozdělil jsem síly a první tři jsem poslal na Knighta ze stejné strany jako první vlna. Druhé dvě šli z opačné strany. Ve střelbě se nic moc nedělo až na poškození Dreda. V assaultu Flyrant smazal Dreda, Gendi s Trygonem hodně zrakvili Dreda. Hormíci sežrali pár SM. Gargoyly lockly poslední Rapier.
Krieg pak přitáhl rezervy a smazal mi Hive Guardu a Gargoyly. Ostatní bylo v boji a nebo mimo dostřel. V boji uklidím Knighta a zas dostanu re-rolly za Prey Adaptation, protože Malanthropa umřela u Knighta.

Ve třetím kole mi přijde zbytek, tedy Broody, Hierodula, Gaunti a Rippeři. Důležité je, že soupeř dal rezervy ke kraji stolu, takže ho hned swarmnu a krom pár modelů uklidím ze stolu vše. Nemá cenu dohrávat.

Hlavní roli zde hrálo, že Krieg nedal na stůl vše a nechránil své silné jednotky a dovolil mi tak vlastně hned ze začátku zničit většinu jeho armády.

4. Hold the Line proti Alessanovi s Raven Guardou
Hrál Battalion a Super-Heavy Auxiliary:
Primaris Captain in Gravis Armour
Campion
Librarian JP
Banner
5x Scout
10x Sternguard
3x Inceptor s HB
5x Hellblaster
10x Reiver s pistolemi
3x Aggressor flamer
2x Intercessor
Atrapos Cerastus Knight

Mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/912/41256635905_617cfd7929_b.jpg

Deploy:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/973/41256636355_0c807570d1_o.jpg

Automaticky mám první kolo a tak se šoupu dopředu. Je mi jasné, že s Knightem přes 3++ na střelbu nic neudělám a tak se jen připravuji na druhé kolo, pokud vůbec bude. Bohužel moc vystrkuji Gendy a pak za to zaplatím. Střelbou zabíjím snad jednoho Primarise a polovinu Sternguardy. Hierodula dostane Catalyst. Foto myslím po mém prvním kole
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/963/28285253788_eb06c8a48b_o.jpg

Soupeř v prvním kole jde skoro vším dopředu. Knight hodí nesmysl a oznámí  Hierodule 24 damage, které přes FNP trapně zredukuji jen na 19… Gendi přes speciální stratagem dostanou FNP, ale díky mé idiocii na ně dosáhnou Agressoři a tak jich skoro polovina umře.

Ve druhém kole se opět valím vpřed.  Z rezerv přileze Trygon, Gargoyly i Rippeři. Střelba prd. Psychická fáze taky fail. V assaultu naberu Knighta Gendy, Broodym, Trygonem a Hierodulou. Flyrant nabere jedny Intercessory. Druhé zalockuje Broody. Hormíci s Malanthropou naberou Scouty a pak consolidují do Hellblasterů. Knight díky 4++ přežije a ani nedegraduje. Navíc jde hned po Trygonovi a dorazí Hierodulu, která bouchne a zabije 2 Gendy, takže už jich je jen 9. Flyrant hodí taky čočku a zabije myslím jednoho Intercessora. Tady vím, že už je hra rozhodnuta, protože s Knightem nic neudělám. A je to tak, prohraju 5:9. Sice ještě zabiju všechny charaktery, sem tam něco zabiju a protlačím přes stůl Rippery, Hormíky, Gargoyly a Malanthropu, ale zbytek umře a Knight si vesele běhá po stole stále bez degradace. Ten stratagem na lepší invul je prostě peklo a přes 3++ na střelbu a 4+++ v CC se dostat nedá. Ke všemu navíc tenhle konkrétní sice není nějaké terno, ale proti nidům bez invulů a FNP na monstrech funguje geniálně.

IMG:https://c1.staticflickr.com/1/824/28285253338_3d4415ba9d_b.jpg

5. Dominate and Destroy proti Odinovi s CHSM Alpha Legion
Hrál 2x Battalion (vše Slaanesh):
DP křídla a meč, bolter, Warlord
DP křídla, sekera, bolter, Khorne (vyjímka), Talisman
2x Lord na křídlech
5x 10 Kultistů
7x Plague SM v Rhinu
9x CHSM v Rhinu
2x Drak
2×3 Oblit

Mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/907/41256635655_f9dba7a502_b.jpg

Deploy Speahead assault
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/827/28285252888_7b1e557c11_o.jpg

Já se klasicky vyložím tak, abych byl co nejblíže soupeři a narvu Trygona, Gagoyly a Rippery do rezerv. Soupeř se narve do rohů a na středu nechá jen jedny kultisty. Mám méně dropů a podaří se mi díky bonusu začít. Na Gendy hodím 6 na advance a s doublem běží 20“. Roztáhnu je tedy co nejblíže k Rhinu. Psychická fáze Catalyst na Gendy a jinak nic, protože vše mimo 18/24. Střelbou ničím Rhino s Plaguemarínou a soupeř dělá chybu, když je vykládá co nejdále před Rhino blíže ke mně. Díky tomu se mi daří charge Gendy jak do kultistů na středu, tak do Plaguemaríny. Dokonce kvůli tomu zvládnou charge i Hormíci. V CC už to tak slavné není a díky FNP zabiju jen jednoho. Kultisty všechny. Ještě consoliduji Gendy do draka, aby nemohl chargovat. Na konci držím 4 objectivy, mám first blood a zničil jsem dvě jednotky, takže 7 bodů. Jak vypadal konec kola
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/908/41256635335_67fb28897c_o.jpg

Soupeř v prvním kole vyloží CHSM a posune oba DP co nejvíc dopředu. Střelbou draků mi usmaží Hive Guardu a jde do CC. DP Khorne nabere Hormíky, protože k Gendům až nedoletí. Hormíky naberou i jedni kultisti v rohu s CC zbraněmi. CHSM naberou Gendy. Drak nabere gaunty. První zvolí draka, který ubije pár gauntů a já pak přeruším a jdu Gendy, kteří sežerou CHSM a většinu Plaguemaríny. Pak už jen umře pár Hormíků, většina kultistů, kteří šli do boje a zůstane jen 1 Plague SM.  Soupeř získává jen 3 body (2 objectivy a pak zabití HG). Já za jeho kolo 1 a jsem tak na 8.

Ve druhém kole dávám fallback vším krom Gauntů a přeskupím armádu, abych mohl jít vším proti DP a Hormíky do rohu do budovy na poslední kultisty v tomto rohu. Na stůl jde z rezerv vše, abych měl board control a zabránil příchodu Obliků, kde nechci. Psychická fáze pár mortalů, střelba skoro prd. Charge naberu Khorne DP Flyrantem a Hierodulou, druhé zas Gendy a Broodym. Hierodula s Malanthropou se sice přidají do boje s Drakem, ale nic mu neudělají. V boji sežeru DP Warlorda a druhého nechám s pár HP. Pak sežeru kultisty v rohu. Na konci kola držím 5 objectivů a zabil jsem další dvě jednotky. Špatně počítám a přičítám si jen 6 a jsem na 14.

Soupeř ve druhém kole dropne Oblity a Lordy a smaže Trygona. Víc nedá a tak tu končíme. Protože to je 14:4 pro mě a už mě z těch objecitvů nedostane.

Celkově jsme pak uvažovali, co udělal špatně a došli jsme k závěru, že špatně vyndal Plaguemarínu z Rhina. Pak s ní měl dát fallback a dát rapid CHSM před chargem. Dál pak velmi nešikovně poslal obě DP.

Celkově tedy 4 výhry a 1 prohra. Všichni soupeři měli pěkné listy a se všemi se hrálo fakt pěkně. Tedy supr akce.

Co se týče mé armády, tak fungovala dobře. Hlavně Malanthropa mi udělala radost. Před akcí jsem si stanovil plán deploye a jak se chci napohybovat v prvním kole a dost mi to vycházelo, když jsem potřeboval. Základem bylo nahnat Gendy do soupeře. Ideálně i Hierodulu. Zbytek držet u Malanthropy kvůli -1 hitu. Dost dobře to fungovalo, i když by bylo lepší mít 6 Venomek pro lepší pokrytí, ale modely nemám a nechci.

Výsledková listina:
IMG:https://c1.staticflickr.com/1/946/40350594440_09e63bb4fd_z.jpg

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.