Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

X-wing European Championships

5.6.2018

To si tak člověk říká, na jakou akci si zajet jako rozlučku se starou edicí? Ok, mistrovství evropy na UK games expo zní jako taková pohodová akce…


Potkám se s pár Poláky. Jen tak mezi řečí se zmíní, že většina lidí, co vyhrávají velké turnaje, hrála v pátek a vypadla. Mistr světa, několikanasobní vítězové system opens a tak. Nikdo prý nechápal jak se to sakra stalo.

 

Hraju to samé to v Brně – 3 defendery. Titul na úhyby a crack shot na všech. Colonel Vessery a 2 glaive piloti jako doprovod. Vše na PS 6, čili ideálka. Až během turnaje jsem si uvědomil, že používám promo kartu pro Vesse, kterou mám z mého prvního turnaje v zahraničí.

1.hra. Nym a Miranda. TLT, harpuny a bomby. Přesně to, co defendery milují ze všeho nejvíc.

Celou hru lítám opatrně, abych nechytl bomby. Nedělám ani moc chyb. Ale jedno kolo dostanu 2 bomby do všech defenderů a to prakticky končí hru. Yeay, #fungame, #skill
Celkově u nás ten list nikdo moc nelítá, tak na něj nejsem zvyklý a mám s ním pořád problém.
To nám to začíná pěkně.
0-1

Sweet dreams

 

2. hra

Dva Phantomy s inteligence agenty a bomber, co za stress dává dvěma lodím focus.

Nemám ponětí, co s tím mám děelat. Defendery nemají rády věci s vysokou agilitou, větší pohybkivostí a vyšším PS. První dvě kola nic nedělám a zkouším lucky shot na phantomy. Pak se na to vyseru a zabiju bomber. Phantomy už nemají pořad focus + další akci a už to docela jde. Další kolo na skill (luck) zabiju pomocí crackshot Echo. Přiijdu o Defender. Nakonec nabourám Whisper Vessem, takže nestřílí a druhý Defender ji zastřelí na range 1.
1-1

Asi nejhezčí loď co sem kdy v Xwingu viděl...
3. hra

Polák. Vess Ryad alfa. Defendery mají kanon.

We have an eye on you !

Házím jak bůh + se mi daří líp manévrovat. Když člověk chvíli lítá defendery, prostě ví, co kdy udělají a pak kolem toho umí hrát. Neuvěřitelně se ukazuje, že platí Úhyb -> kanon, co se titulů týče. Ikdyž má Vesse, co má přehozy na oba útoky, kanon se přes tu obranu tří kostek s modifikacema dostává jen těžko. Tužím se on mi nezabije nic a já ho smáznu.

2-1

To se tak potká 5 defenderů....
4. hra

papl ece. QD s exp.

Lambda jde doprostřed inq a QD každý na jednu stranu. Já se rozložím ve formaci. Lítám si u svého kraje stolu tam a zpět a čekám, kdy přijde blíž. Nakonec to důležité kolo místo, abych se otočil na Lambdu, pohnu se tak ideálně, že nestřílím, když on střílí vším. Druhé kolo se mi to povede znovu, takže přicházím o defender. Pak už mu jen zabiju Lambdu a on mě uklidi ze stolu.

 

2-2
Celou hru jsme kecali, jak oba mame rádi defendery. Tak mi nakonec dal tyhle kartičky. Ten 1 rovně jsem dostal od týpka o kolo později tuším.

5. hra

 Stres bunker. Ezra low nora.

Kroužíme kolem sebe a dělame si z toho prdel, že ani jeden nechceme moc engagovat. Pak jdeme přece jen do boje. Fakt geniálně naletí Ezrou na debris, aby dostal stress a měl hned ochranu. Ale je mu to hovno platný. Síla 3 bodů v crack shotech neguje celou jeho obranu. Pak zabiju ezru a hraju opatrně. Málem mi Nora zabije Defender. Pak odlákam lowhirika na jednu stranu stolu. Než se lowhirik vrátí do boje, doletím ostatníma dvěmi defendery k Noře a ulovím ji. Super hra, super týpek. Nakonec 100-0

3-2 Takže, potřebuju vyhrát 2 hry a sem v topu.

Asi 6. kolo a pořad jen děláme kolečka.


6. Ghost fen

Když si týpek přečte můj list, vypadá smířeně a smutně, protože ví, že je to counter. Jdeme do encountru. Moje jediná chyba je, že nezabiju Fena první kolo. Proto mě pak zabije Ghost s 2 životy poslední defender. Sem smutný, že nenerfl TLT, jak se říkalo. Je fakt smutný, že si vemu list na zabíjení ghosta a i s tím ghostem mám problém. To je konec hlavního turnaje no. Už to nemá cenu tak dropuju.

3-3

 

Když už nic dostal sem promo Vadera do nové edice a PROMO TITULY LODÍ BOUNTY HUNTERŮ PRO SCUM. O těch sem nevěděl a udělaly mi fakt radost.

<img
Menší kulturní vsuvka


Hyper Space

1. Asajj a Kath scarlet s HLC

Pane neletíme na špatnou stranu?

Hah it's a trap !
Zabije Defender, já zabiju Scarlet a pak se nahaníme. Nakonec vyhrávám na čas s Vessem s jedním životem se struktural dmg, a to tím, že to bumpnu a končí kolo. Měl sem asi o 4 kola předtím možnost letět od něj pryč a hrát na čas. Ale hej, hyperspace, jde o zábavu! Nejzábavnější hra turnaje. So far. Hodně překvapivých manévrů 4 k a 3 hard
1-0

Vedle mě letí týpek s mazlíkem na fotce proti mistrovi světa. Nelíbí se vám váš Upsilon? Prostě mu otočte křídla ! Je fakt zvláštní hrát hru a mít vedle sebe mistra světa, se kterým vtipkujete o tom, že netuší, jak se mu to povedlo. Jen si pamatuje, jak byl nervozní, kdykoliv musel hrát na streamu.

 
2.
Kylo omega alfa s titulem a adv slamem

Naletím Omegu a je to 50/50, jestli udělá 1 hard, nebo poletí rovně. Nakonec zkusím, že poletí rovně a vyjde to. Omega umírá za jedno kolo. Pak se otáčím a  hrozně zabiju Kyla za 2 kola. To je prakticky celá hra.

2-0

3. Kylo inq striker.

Ne moc příjemný týpek. Nakonec mi poslední kolo zabije Defender a já jemu nic. Má Inqvizitora a striker na posledním životě. Ale udělal jsem pár chyb v manévrech, kdy sem mu mohl nějaké lodě zabít o něco dřív a víc komplikovat život Kylovi.

Skoro ideální engage.... Jen Vess se nějak zapomněl otočit

Hlásí se, že je hodina pauza na oběd. Ok jdu zkusit demo nového X-wingu a projít si zbytek eventu. V sobotu byla pauza hodinu, tak si říkám, že mám čas. Dokonce si zkusím jen pár kol deskovky, abych stihl dojít zpět na turnaj. Abych zjistil, že kolo už půl hodiny jede.  Takže well… byl sem na obědě a protivník se ukázal. Tolik k zeleným shield tokenům. Tak sem dropl a šel si užít akci.

Trocha té EPIC zábavy
Sledoval sem pak top 8 a dál, protože týpek letěl Quickdraw s decimatorem, o kterých jsem uvažoval, jestli je nevzít. Nakonec se dostal až do finále.

Takové komornější finále

Když nevíš co dělat postav zeď !

 

Hodím sem asi nejzábavnější chviku z TOP 4 – byly to Palp ace vs Ghost.
Ghost střílí  range 1 na QD a hodí 5 hitů.

“At least no crit…” Protivník se brání.

“Ok, QD, you can do IT !” Hodí jeden evade ze tří.

“Ok, Shields are gone, paypack time.”

“Noooo, not the payback shot!” Znělo to fakt upřímně překvapeně.

Nakonec turnaj vyhrál Angličan s Palp aces. Gratulace !


Uvidíme kdo má většího... Palpatina?

Decimator po pár kolech.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.