Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Nezařazené

GameCon jede na západ a figurkáři s ním

11.7.2018

Největší festival nepočítačových her v České republice GameCon se uskuteční ve dnech 19.–22. července v kulturním domě Dukla v Pardubicích. Součástí programu bude přehlídka nejrůznějších aktivit, jako jsou například únikové hry, šerm, tanec nebo LARP. Nebude chybět ani obrovský výběr deskových her, které si bude možné zahrát zcela zdarma.

Středobodem GameConu je deskoherna ve velkém sále kulturního domu Dukla, kde si každý může vyzkoušet nejrůznější deskové hry. Pravidla zájemcům vysvětlí naši dobrovolníci, kterým říkáme hermani. Vstup do deskoherny je dobrovolný, nemusíte podávat žádnou přihlášku. Stačí jen přijít a hrát,“ říká mluvčí festivalu Jindřich Kára. Deskoherna bude otevřená od čtvrtka 14:00 do neděle 15:00, a to po celý den a většinu noci. Zavřeno zde bude pouze od 3:00 do 8:00.

Součástí GameConu je i široká nabídka nejrůznějších pohybových nebo herních aktivit, na které se zájemci musí přihlásit pomocí webového formuláře na stránce https://gamecon.cz/. Tato část programu je již zpoplatněna.

Připravili jsme širokou nabídku pohybových aktivit, a to třeba workshopy. Během nich se návštěvníci mohou naučit například irské tance, různé techniky dýchání nebo práci s policejním obuškem či boj s nožem zvaný ‚bowiák‘. Chybět nebude ani pověstná vodní bitva v okolí kulturního domu tentokrát pojmenovaná Špína Gametownu, ve které se utkají tři týmy o hodnotné ceny,“ popisuje „akční“ část GameConu Jindřich Kára.

Zájemci si budou moci vyzkoušet také takzvané únikové hry, ve kterých hráči v časovém limitu luštěním logických rébusů hledají stopy a indicie ke klíčům, které jim umožní uniknout z dané místnosti či komplexu místností a tím vyhrát. Přímo v prostorách festivalu vzniknou hned tři únikové hry – Válečné tajemství důstojníka Gronicha a Laboratoř šíleného vědce a Time Crimes.

Nedílnou součástí GameConu je také speciální programový linie věnovaná hrám s miniaturami, takzvanému wargamingu. „Návštěvníci si mohou zkusit, jaké to je velet stovkám modelů na bojišti. Koho nezláká strategické velení, ten může vzít alespoň štětec a barvičky a zkusit si pár modelů s pomocí našich instruktorů namalovat. Právě o tento workshop bývá veliký zájem,“ poznamenává Jindřich Kára.

Návštěvníci GameConu se mohu těšit také na živou besedu s redakcí populárního webu o deskových hrách deskofobie.cz, která se uskuteční v pátek odpoledne. V sobotu se na festivalu bude přednášet o základech herního designu a pravidlech, které začínajícím tvůrcům mohou pomoci dokončit jejich vlastní deskovou hru.

Na své si přijdou i milovníci literatury. Radek Richtr bude vyprávět o velkém literárním projektu, který přechází do světa hry Dračí doupě, jménem Asterion. Jiří Mikulík pak posluchačům představí takzvané gamebooky, tedy knihy s příběhem, kterým čtenáři procházeli, jako by se přímo dobrodružství účastnili. Tento fenomén osmdesátých a devadesátých let minulého století zažívá v současnosti velkou renesanci.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.