Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Krw jede na ETC! část 1.

21.8.2018

Krw jede na ETC, část první – singl!

Kdyby se psal rok 2017 a někdo za mnou přišel, že mě chce jako hráče na ETC, vysmál bych se mu a poslal ho do oněch míst ( na hofál :-D). Jenže zeměkoule se 365x otočila a po poměrně úspěšném GTTT jsem se El capitano Potanovi I. – vládci hofylandu, nabídl, že když nesežene lepšího kandidáta, že s ním klidně pojedu a o mi ( překvapivě) řekl své ano (#NoHomo).

Mohl bych se rozepsat, jak jsme jeli a kdo byla osádka auta A i auta , ale jelikož čtete tento článek kvůli reportu z her (pro předejití zklamání nyní stiskněte Alt+F4), nebudu vás tímto zatěžovat. Předem omlouvám kvalitu reportu, když hraju, hraju a nemám čas ani chuť fotit. Mise už jste viděli v jiných reportech a listy se pokusím dodat. Připraveni? Jdeme na to!

Nejprve ještě jedna odbočka a to k mèmu listu. Chtěl jsem hrát list na týmovku, ale bohužel jsem neměl k dispozici všechny modely, takže jsem nakonec nasadil toto:

ARMY FACTION: Chaos daemons

TOTAL COMMAND POINTS:13

TOTAL ARMY POINTS: 1994 pts

ARMY FACTIONS USED: Chaos Daemons

TOTAL REINFORCEMENT POINTS: Not Applicable

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

==BATTALION DETACHMENT== CHAOS DAEMONS – NURGLE [922 Pts] +5cp

HQ1: Poxbringer (70) Warlord: Impenetrable Hide, Relic: The Entropic Knell, Psychic Power: Miasma of Pestilence [4pl] [70]

HQ2: Epidemius (100) [5pl][100]

Troop1: 28x Plaguebearer (196), Daemonic Icon (15), Instrument of chaos (10) [12pl][221]

Troop2: 28x Plaguebearer (196), Daemonic Icon (15), Instrument of chaos (10) [12pl][221]

Troop3: 29x Plaguebearer (203), Daemonic Icon (15), Instrument of chaos (10) [12pl][228]

FA1: 8x Plague Drones (272) , Daemonic Icon (15), Instrument of chaos (10) [16pl][287]

FA2: 8x Plague Drones (272) , Daemonic Icon (15), Instrument of chaos (10) [16pl][287]

==SUPREME COMMAND DETACHMENT== CHAOS DAEMONS – NURGLE [495 Pts] +1cp

HQ3: Daemon Prince of Chaos (146), Wings (24), Malefic Talons (10), Nurgle (0), Psychic Power: Virulent Blessing [9pl][180]

HQ4: Daemon Prince of Chaos (146), Wings (24), Malefic Talons (10), Nurgle (0), Psychic Power: Shriveling Pox [9pl][180]

HQ5: Slopity Bilepiper (60) [3pl][60]

HQ6: Spoilpox Scrivener (75) [4pl][75]

==FORTIFICATION NETWORK == CHAOS DAEMONS – NURGLE [85Pts] +0cp

Fortification1: Feculent Gnarlmaw (85) [3pl][85]

Možná lepší verze? Méně much,za to dva Daemon princove. A nepřekvapivě to fungovalo lépe… Chybami se člověk učí…. Na závěr druhé části dám nějaké to hodnocení listu jako takového.

Nicméně:

Hra1: Gwenegan (gwen) Domergue

Mise: Objective #1: Eternal War: Frontline Warfare (Marker 1-4)

Objective #2: Maelstrom of War: Contact Lost

Deployment: Spearhead Assault

Soupeř je milý a příjemný francouz. Když dojdu ke stolu už má vyznačené deploy zóny a dokonce mi pomůže ogumičkovat modely. Hraje poměrně semiš list:

Guiliman, Tigurius, 10cc skautu, 2x 5 sniper scoutu, nejake intercessory, 2x rhino (ten kombař!), jednotka vanguard veteranu a 3xfullas predátor. Tedy ne nehratelný list. První hra po náročné cestě se však podepisuje a tak začínám chybovat. Dám si sice objektivy na svou stranu, ale do deploye, zatímco soupeř ty svoje mimo (jsou za víc bodů). Což zjistím až při počítání. Ups.

Soupeř začíná a vyráží lehce dopředu. Já od začátku tlačí vpřed mouchy s princi a tak v prvním kole žeru cc skauty a oťukávám rhino. Soupeř střílí a ozobává mouchy. V dalších kolech se zapojuje i velký G a vanguardi. Povede se mi zabít primarchu, aby se zase vrátil… (Podruhé už hodí sejvy). Postupě zabíjím vanguardy a přicházím o mouchy a oba prince. Nepomůže mi ani posila v podobě plaguebereru. Nakonec soupeř kontroluje střed (jeden objektiv) a své dva „domácí“ v zemi nikoho. Ja držím své tři doma a mám i nějaké ty karty. Nakonec 9:11. Mohlo to být víc, ale nemusí pršet, hlavně když kape.

Hra 2: Oleg Konovalov

Objective #1: Eternal War: ETC Resupply Drop (ALTERED, 2 remaining Markers)

Objective #2: Maelstrom of War: Deadlock (3 cards per turn scoring cap)

Oleg je ze země Borata a ani mě nechce zabít, když to vytáhnu na světlo. 😀 Celkově hrozně pohodový týpek s velmi zajímavým listem: Ghazghul, 3xweirdboy, 2x painboy, kvadrilion grotu a hromada big gunz (supakanony) a nějaké ty lobby. Ve zkratce: 200 grotů a artilérie.

Deploy vezmeme sportovně s tím, že mám +1 o začátek a děláme ho zároveň. Soupeř se uzavře do ohrádky z grotů do rohu a já se připravím mouchami a princi na startovní čáru. Vyhrávám hod o začátek. Říkám si no guts, no glory a valím se kupředu. První kolo charguju jednou jednotkou much, nicméně škody jsou celkově minimální a mouchy zmizí na hodně moc kousků. Druhé kolo dobíhají další mouchy a princové aby odstranili kusy bubblewrapu, zezadu začínám hýbat tykadla plaguebererů. Nutno říct, že od druhého kola dál soupeř nic nehází a já házím všechno. DP vykuchá Ghazghula a prežije smajty a charge od 4 char. Groty odklízím lopato a zakusuji se do děl… Long strory short: soupeř pokládá ve 4. kole – 20:

Hra 3: Wippel Andreas

Objective #1: Eternal War: Scorched Earth (Marker 1-6)

Objective #2: Maelstrom of War: Tactical Escalation (3 cards per turn scoring cap)

Deployment: Dawn of War

Na třetí hru fasuji rakušana s drukhari. Taková ta meta klasika: poviná HQ, 3*2 talosy, 3*3 ravagery, venomy s kabality. Kluk v pohodě, evidentně neměl tolik nahráno a testoval, no aspoň jsem nebyl sám.:-D

Inu ke hře jako takové: Přesný průběh si už moc nepamatuji. Soupeř střílí, já se posunu kousek dopředu. Soupeř mi nabere mouchy a DP talosy, něco zabije, ja zabiju pár talosů. Opakuje se pár kol, načež končíme v pátém kole on se zbytkem talosů a já s holým zadkem na pár objektivech takže 5-15.

Hra 4: „Biba“ Velica Vlad

Objective #1: Eternal War: ETC Secure and Control (ALTERED, Marker 1-6)

Objective #2: Maelstrom of War: Cleanse And Capture (3 cards per turn scoring cap)

Deployment: Search And Destroy

Nový den, nová hra proti členovi Rumunské repre! Takže tréning na teamovku. Vlad je v pohodě týpek, hra je velmi příjemná. Hraje Ynnari: klasicky ynmari starter set doplneny spiritseery a 3x bubuletadlem. Naštěstí mi přeje stůl plný losbloků, takže se mám kde schovat.

 

Agresivně deployuji mouchy s DP uprostřed a zbytek rozkládám vzadu. Soupeř dává dopředu speary a zbytek do bezpečí zadních řad. Soupeř začíná, ale dobře to zahraju, takže kradu iniciativu. Soupeř hned couvá se speary do hloubky deploy zóny. Soupeř doletí letadly dopředu, spadne reapry a trochu pocuchá jedny mouchy a pár PB. Já charguji letadla mouchami a DP, kde bohužel na DP nehodím dost, aby jsem doletěl do dvou letadel, takže zabiju jen jedno. Další kolo letí letadla na druhou stranu stolu a já ukrývám mouchy za ohradu z plagueberer, neb mám obavu z charge od SS. Trn nakonec přijde o kolo poté proti plaguebererům. Poté se sesypuzbytkem much na SS, a zabiju je az na poslední motorku. Dodělám jedny rangery, něco skóruji a v pátém kole končíme opět 5-15.

Kolo 5: Standin

Objective #1: Eternal War: ETC Relic (ALTERED) & Scouring (Marker 1-6)

Objective #2: Maelstrom of War: Spoils of War (3 cards per turn scoring cap)

Deployment: Hammer and Anvil

Na poslední hru mi nedojde protivník, takže dostávám tureckého hráče s gardou. Bohužel si na pokoji zapomněl půlku armády, takže nasazuje jen: 3x superheavy tank ( urcite shadowsword, další neznám a nevím), 2* psyker, commandér a pár pěšáků.

Zase mám štěstí na stůl a soupeř teprve po deployi dvou tanků zjist, že neprojede ruinama, takže třetí tank vystrčí dopředu. V prvním kole tank charguji, ve druém kole ho likviduji a pohodlně odcházím s relikem. Soupeř se zbaví much i DP ale na víc nemá ani čas ani síl – 17:3. Otázka je, co by udělalo víc blátošlapů, ale asi by bitvu příliš nezvrátili.

Celkově jsem tedy uhrál 56 bodů, což znamená 52. Místo celkově a 2. Nejlepšího čecha! Se stejným bodovým ziskem, jako Torapu, jenže s horším poměrem W-L. Jsem za výsledek hrozně šťastný a rozhodně mě nakopnul dalšímu hraní. Jsem rád za zkušenosti do dalšího figurkování. 🙂

A jak sem si užil teamovku a jak fungoval list? To se dozvíte v dalším reportu!

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.