Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

X-wing Polský National

21.8.2018

Tak jo poslední větší turnaj v 1.0. I když nemám moc trenink a 2 týdny před akcí netuším co letět.
Plán byl letět něco pokud možno konzistentního co mě nepřestane nudit po první hře.

Nakonec jsem se rozhodl zkusit Quickdraw, Soontir Fel a Tie Reapers Creenickem. V podstatě většina rozhodování se točila kolem toho jestli v listu nechat Soontira, Inquisitora nebo Vadera. Soontir nakonec vyhrál. Protože má autothrustery, větší PS než Inq a obecně super abilitu. Navíc ho tak 2 roky nikdo na turnaji neviděl a třeba tím někoho překvapím. Je to i takové hezké spojení poslední vlny a lodi co se lítala v začátcích xwingu.

Finální list je

Quickdraw- Veteran instincts, Fire control system, Lightweight frames, Primed thrusters, titul
Soontir Fel- Push the limit, Authothrustery, hull upgrade, titul, a titul z Creenicka co mu dává štít. (takže jo mám Soontira s 4 životy a štítem…)
Tie Reaper- ISB slicers, Director Creenick a titul.
1 bod na iniciativu.

Pátek- Měl jsem v plánu použív pátek bye na první kolo, takže se v sobotu budu moct vyspat. Ale na registraci v pátek se vykašlali.Nicméně jsem s pár poláky dal 2 piva. Pak jsme šli dát 2 hry a místo abych šel spát zvali mě pořád na pivo.

Bonusové hry z pátku:

1.
Wes, Wedge a Lowhirik.
Wes naštěstí nemá stress bota ale tuším R2-D2. Protivník už v sobě asi měl víc piv jak já, takže udělal pár blbostí během hry. Třeba pořád u C3PO zkoušel na 2 kostkách 1 evade, i když sem mu pokaždy řekl že by měl říkat nula.
Ale v zásadě si blbě odhadne manévr, vším nabourá. Mě nic neudělal a já mu sejmul Wedge. Pak se chvíli naháníme ale zabiju ho. Stojí mě to jen Reaper. Celou dobu nadával na Reaper a jeho dvojitý Jam.

2.
Alfa, s harpunama titulem a tak, Vader co dává akci Alfě a Defender.
Prakticky si lítáme kolem a děláme hodně pew pew. Ignoruju alfu, a té se povede asi vystřelit asi 3 harpuny, když ji Soontirem těsně neuhnu z arcu. Byla to sranda, ale vyhrál jsem.
Nakonec z něj vylezlo že xwing hraje asi měsíc. Rozhodně bych to do něj netypl.

Turnaj-Sobota

1.
Upřímně nejvíc vydřená výhra od toho co jsem začal hrát X-wing. Měl jsem kartu na bye z Brna, takže začínám kvalitně výhrou za nic. Trochu mě mrzí že si nezahraju, ale nevím jestli bude další šance využít kartu.

2.
Inquisitor, Vader s Cruise missles a Reaper s Palpatinem.

Děláme si srandu že uvidíme kdo má lepší posádku. Mám iniciativu, takže lítám po něm. QD a Reaper jdou na jednu stranu, Soontir na druhou naproti Inqusitorovi. První kolo si vymění střely na range 3 a já mu za Creenicka uberu štít on mě nic. Pak mě zablokuje Soontira a Vader si na něj dá range 2 výstřel. V zásadě se hrozně motáme kolem sebe, hážeme jam na všechny strany a nemůžeme nic zabít. Pak se mi povede QD dát range 1 na Vadera bez štítu a ten umře. Mě to stojí Reaper, ale to je konec hry. A oba to víme. Ještě zabiju jeho Reaper a dojde čas.

2-0

3. 2
U-wingy, Magva, typek co dává focus lodi vedle, 2 X-wingy. Wedge a nějaký PS 4 xwing

Dám se tak abych ho Soontirem obletěl z jedné strany a QD s Reaperem z druhé. Nechci si Soontira stresovat, protože si říkám že bude ok. Takže udělám jen boost. Wedge si zkusí vystřelit na Range 3 přes kámen. Hodí 3 crity z ruky. Tak si říkám že potřebuju 1 evade ok. Soontir hodí 3 focusy a blank. Takže dostanu direct a Soontir je na 2 životech.
Další kolo si dává Soontir Range 1 proti uwingu bez ničeho. On má focus a evade. Uwing hodí 4 hity a Soontir hovno, takže umírá. To samé kolo jdou 3 kostky na QD a ta neuhne ani jedné, takže příjde o štíty asi ve 3. kole. Z asi 12 kostek na obranu sem nehodil jediny evade. Už vím že je to konec tak zabiju Uwing a nechám zabít. Poučka pro mě, vždycky si brát focus na Soontira, ikdyž si myslím že je ok. Celkově jsem tuhle hru měl vyhrát.

2-1

4.
FatHan a Poe.

Nečekal jsem že Fat Hana potkám a je to takové vtipné retro. Soontir vs Fat Han. Nicméně snaží se zabít Soontira, který jde na 2 životy. Já mu mezitím zabiju Hana. QD prostě všichni ignorují takže valí 3-4 kostky do Hana každé kolo. Han zabije reaper než se odporoučí. Házel jsem fakt dobře a Soontir měl asi být mrtvý. Poláka to neuvěřitelně Triggrovalo a pak i dělal nějaké blbosti. Poe s 1 štítem nakonec umírá na range 2 výstřel ze Soontira a direct hit. Soontir opravdu dokáže vymanévrovat loď co lítá po něm.

3-1. Zatím jsem spokojený. 2 výhry a jsem v top 16, což byl můj cíl.

5.
QD,Inquisitor, palpReaper a 2 body na iniciativu, takže jeho QD lítá poslední.

Nevím jestli ten týpek je jen mega pomalej, nebo schválně slowplayoval. Ale ještě nikdy jsem neviděl člověka co by 5 minut přemýšlel nad už navoleným manévrem co má otočit. Kdyby jsme jeli na hodiny tak z naší hry by tak hodina šla jemu.

Pošlu Soontira dopředu. Chci ho vyměnit za QD a pak to prostě ulítat. Jeho Inq si naletí tak že těsně vidí moji QD. Která se pohne rovně a dá barel aby ji Inq neviděl. Pak jede protivníkova QD, která bourá do Inquisitora a týpek tam s tím strká tak dlouho dokud jeho Inq nevidí moji QD. Měl jsem trvat na tom že si to změříme než do toho začne štouchat. Ale nečekal jsem že z pohybu 4 rovně a bump, jde něco takového udělat. Asi jsem se měl hádat. Inqusitor ubere QD 2 štíty a o přesně ty 2 štíty o kolo později umírá. Celý je to divný a ani mě hra moc nebaví. Když jsme končili v asi 6. kole. Tak zbývalo 15 minut do konce. Hlavně že v neděli s jiným protihráčem pak zvládneme hru před limitem s asi čtyřma kouřovýma pauzama.

3-2 a tím pro mě končí možnost dostat se do topu.

6.
Poslední hra a už mi vlastně o nic nejde. Potkám týpka s 3 Defendery s Crackshotem a uhýbacím titulem. Jedne je Vess, vše PS 6.

Říkám mu že ten list je skvělej a lítal sem ho docela dlouho. Je to i docela vidět. Naprostou většinu hru přesně vím co udělá a blokuju/oblétám ho. Pokud mi do něčeho střílí je to na range 3 často i přes kámen. Dokonce i QD je schopná ty defendery přelítat. + 2 jamy z reaperu ho vážně bolí. Bez evadu se defendery prostě umírají.


Tady se mi i potvrdilo proč sem ten list přestal lítat. Pokud potkáš eso co ví co dělá nemáš moc šanci.

Končím na pěkném 30. místě s 4-2. Což by v případě většího turnaje na top i stačilo.
Martin má 2-4. Ale poslední hru hraje s debilem, kterého by porazil, ale raději mu to položil. Lítal. Poe, Wes a Arc-170
Marek má pěkné 3-3. Měl Mirandu, lowhirika a Ezru? Prostě stress bunker.
Celkem na turnaji bylo lehce přes 100 lidí.

Neděle a hyperspace. Je možné mít 2 letky a jednu si vybrat, ale všichni soupeři mají jen 1.

1.
Lowhirik s Finem, chopperem a rage. Miranda a Fen Rau.
Lítám mnohem líp jak on. Ale podcenil jsem Lowhirika a zabíjel Fena místo něj. Na což jsem pak prohrál.
Kdybych šel první po Lowhirikovi tak jsem ho zabil ve 3. kole a pak bych to měl i šanci ulítat. Stihli jsme 4 pauzy na cigaretu a ještě u toho kecat o hře. Fakt příjemný týpek co se i přiznal že se jen modlil abych nešel po Lowhirikovi, protože by nevěděl co by se mnou dělal. Pochválil mě i že jsem lítal fakt dobře a tak dobrý arc dodge už dlouho neviděl.

2.
Ezra, Nym, Lowhirik.

Oba si děláme kolečka na své straně stolu a Soontir si vyměňuje střely s Nymem. Sežeru nějaké bomby a pak vyletí Nymem z mapy. V ten moment víme že je konec, tak mu tam pošlu na obětování QD a zabiju ho.

3.
QD,Inquisitor, palpReaper
Asi tady není moc co rozepisovat. Dělal jsem debilní chyby, za které jsem si zasloužil prohrát. Hlavně že Soontir šel do hry moc agresivně.

Celkově musím říct že tohle je list co mě opravdu baví. Má možnost reagovat, spoustu věcí krásně umí obehrát a kazit protivníkovi plány. Pokud bych si měl vybrat že chci nějaky list lítat dál bude to tohle. Škoda že vyšel pár měsíců před novou edici.
S čím lidi měli největší problém byly 2 jamy a arc dodge Soontira, který předvedl nějaké neuvěřitelné pohyby. S +životem a štítem ta loď najednou vydrží hrozně moc.
Za hlavní chyby bych označil lítání Soontira moc agresivně a zbytečné přicházení o štíty s QD, když nemůže využít schopnost.

Celkově super event a i prakticky všichni protivníci byly hrozně v pohodě. Pak mi i v neděli asi 3 Poláci pogratulovali k 30. místu. Mít víc času a možností natrenovat určité meta listy, (reaper palpatin) mohlo to být lepší.
Jeden i vykládal o naší hře před rokem v Zelené hoře. Kdy jsme skončili že můj scurg naháněl jeho scurg, ale nakonec to vyhrál asi o 1 život. Fakt mi udělalo radost že si mě pamatuje.

Co říct na konec? First edition is dead long live the Second edition.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.