Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Katcher jede na ETC – Den třetí a tak nějak slovo závěrem

20.9.2018

Po drobných problémech a tahanicích s párováním (ano, software selhává i na těch nej akcích a ne, bohužel nemůžeme zase hrát se Slovinci, ačkoliv by se nám to líbilo (a jim taky)) potkáváme ráno Severní Irsko.

Tady už nám párování a „vyžírání“ stolů pro team docela jde a já jako druhý defender fasuju – nepřekvapivě a opět – Imperial Knights. Oh wee, to už tu dlouho nebylo.

Protivník je milý postarší pán John Stowe a celou hru na nás dozírá Owen, jejich trenér, coach a manager. Ano, je to ta hlávka zelí. Je k tomu docela hezká storka. Na památku dostávám panáka, John dostává Plzeň a jdeme na to.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+ TEAM: Northern Ireland
+ PLAYER TOURNEYKEEPER PROFILE: John Stowe, 1409
+ ARMY FACTION: Imperial Knights
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
== Super Heavy Detachment == Imperial Knights (KRAST) [95PL] [1799pts] +6CP
LoW 1: Vader Knight Gallant (285) Thunderstrike Gauntlet (35) Reaper Chainsword (30) Heavy Stubber (4) – [20PL] [354pts] ] –
{EXALTED COURT} – {Heirlooms of the Household} � RELIC – Sanctuary
LoW 2: Viktor Knight Errant (285) Reaper Chainsword (30) Thermal Cannon (76) Heavy Stubber (4) Ironstorm Missile Pod (16) –
[22PL] [411pts] – WARLORD
LoW 3: Kurgan Knight Warden (285) Reaper Chainsword (30) Avenger Gatling Cannon (75) Heavy Flamer (17) Heavy Stubber (4)
Twin Icarus Autocannon (30) {Heirlooms of the Household} – RELIC – Endless Fury – [23PL] [441pts] –
LoW 4: Anubis Knight Castellan (510) Plasma Decimator (0) Volcano Lance (0) 4x Shieldbreaker Missiles (4*12) 2x Twin Meltagun
(2*0) 1x Twin Siegebreaker Cannon (35) – [30PL] [593pts] – {EXALTED COURT} – FREE RELIC – Cawl�s Wrath
== Battalion Detachment == Adeptus Mechanicus (Stygies VIII) [18PL] [199pts] +5CP
HQ1: Techpriest Enginseer (35) Las Pistol (0) Omnissian Axe (0) Servo Arm (12) – [3PL] [47pts]
HQ2: Techpriest Enginseer (35) Las Pistol (0) Omnissian Axe (0) Servo Arm (12) – [3PL] [47pts]
Troops1: 4x Skitarii Rangers (7×4) Ranger Alpha (7) 5x Galvanic Rifles (5×0) – [4PL] [35pts]
Troops2: 4x Skitarii Rangers (7×4) Ranger Alpha (7) 5x Galvanic Rifles (5×0) – [4PL] [35pts]
Troops3: 4x Skitarii Rangers (7×4) Ranger Alpha (7) 5x Galvanic Rifles (5×0) – [4PL] [35pts]
Total: [113PL, 1998pts, 14-6=8CP]
(-3CP for 2 Warlord Traits from Exalted Court Stratagem)
(-3CP for 2 Relics with Heirlooms of the Household Stratagem)
ARMY REINFORCEMENT POINTS: 2
ARMY REINFORCEMENT FACTION: NONE

 

Ano, je to ta armáda s Darth Vaderem a ačkoliv na tuhle konverzi padlo mnoho debat, nelze tomu upřít nějaký ten level of awesomness. John hraje House Krast Takže přehoz na To Hit v CC, když chargoval. To mi je ale docela jedno, protože když mě to nabere, tak to stejně uklízím.

Bohužel na začátku prohrávám pár hodů, takže moje šance na to čmajznout Relic jdou docela ke dnu. Bohužel, scout krootama není dostatečně daleko, takže John si infiltruje na Relic a tra dá. Knechti jdou tradičně dopředu (Land Strider a Full tilt, kde já jsem to viděl), je tam nějaké to dakka a Castellan suveréně raketama odpařuje Warlorda (Ano, 2plus na protokol a reroll za CP nestačí). Vader žere jedny krooty a mašíruje si to před Tauí gunline.

A následuje oblíbený kolotoč, kde protočíte vagón CP a k zemi se poroučí Vader, druhý knight je sesekán na 6 životů a třetí na polovinu. Docela slušné kongo na kolo střelby. Bohužel, v Johnově kole se stahuje s Relicem, opět něco nastřelí  a knecht s posledními životy si zaplatí full stats (nečekaně) a vyhlasuje Charge. John nemá CP na dickery, já zahlásím Supportive overwatch…

++++++++++++++++++++GORAN INCIDENT EXPUNGED FROM IMPERIAL RECORDS++++++++++++++++++++

..knight jde k zemi a John zkušeně hází 6ku na výbuch.

Oh wee. To jsem od tréninku neviděl, takže klasika – Sondy v prdeli, charakteři v prdeli, polovina armády v prdeli. Smutné na tom je, že téhle situaci nějak moc nejde zabránit, no. Druhý knecht doběhne a zašlape do země nějaké Tau. Já na sobě po těch X dnech hraní nějak neházím Ld. check a tak se pokouším aspoň dorazit knechta, co byl na polovině a zkušeně 6 meltama a 2 Riptides nasázím za celý mocný jeden Wound.

Takže v mém druhém kole jsem prakticky bez šancí na zvrácení hry, ještě chvilku to šudláme, ale nějak moc to nemá cenu.

0 – 20

Nedaří se ale ani na ostatních stolech, Robin a Torapu uhrávají 20, Krw 9,zbytek inkasuje mrdoplesk.

Soupeř  poslední – Turci

Hrajeme s Tureckem a všichni jsou už značně použití. Jak my, tak Turci, tak i Bilbo Swaggins. Ale jedno vítězství by neškodilo pro hezkou cestu domů.

Vzhledem k  komunikačnímu šumu, polospánku a dalším zmatkům nezvoráme párování, ale trošku stoly, takže já inkasuju Nidy s Hiveguardou v městské LOS heavy  zástavbě. Prostě super vyhlídky.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+ TEAM : TURKEY
+ PLAYER TOURNEYKEEPER PROFILE: Deniz T�rd�, 5748
+ ARMY FACTION: Tyranids
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
== Battalion Detachment +5CP (Tyranids – Kraken) [49 PL, 824pts] ==
HQ1 : Hive Tyrant with Wings Wings (190) Adrenal Glands(5), Monstrous Rending Claws Toxin Sacs(4), Two Devourers with
Brainleech Worms(14) Prehensile pincer tail(0) [11 PL, 213pts]:,Artifact : Chameleonic Mutation, , Power: Paroxysm, Power:
Psychic Scream
HQ2: Hive Tyrant with Wings Wings (190) Adrenal Glands(5), Monstrous Rending Claws Toxin Sacs(4), Two Devourers with
Brainleech Worms(14) Prehensile pincer tail(0) [11 PL, 213pts]: Power: Catalyst, Power: Onslaught
Troop 1 : Genestealers 20x Genestealer(200): 5x Acid Maw(0) . 20x Rending Claws (40) 20x Scything Talons (0): [16 PL, 240pts]
Troop 2: Hormagaunts [9 PL, 125pts]: 25x Hormagaunt
Troop 3: Ripper Swarms [2 PL, 33pts]: 3x Ripper Swarm
== Battalion Detachment +5CP (Tyranids – Kronos) [62 PL, 1176pts] ==
HQ 3: Neurothrope [4 PL, 70pts]: Power: The Horror
HQ 4: Neurothrope [4 PL, 70pts]: Power: Catalyst, WARLORD, Warlord Trait: Synaptic Lynchpin
Troop 4: Ripper Swarms [2 PL, 33pts]: 3x Ripper Swarm
Troop 5 :Ripper Swarms [2 PL, 33pts]: 3x Ripper Swarm
Trrop 6: Termagants 16x Gant (64) 16x Fleshbore(0) [6 PL, 64pts]:
Elite 1 : 6x Hive Guard (108) 6x Impaler Cannon (180) [13 PL, 288pts]
Elite 2 : 6x Hive Guard (108) 6x Impaler Cannon (180) [13 PL, 288pts]
Elite 3 : 6x Hive Guard (108) 6x Shock Cannon (126) 6x Adrenal Glands (6) [13 PL, 240pts]
Elite 4: Venomthropes [5 PL, 90pts]: 3x Venomthrope

 

Dobře, šok pokračuje. Soupeř přijde a jako první začne prskat na svůj list a obecně na hru. Potom z něj vypadne, že není Turek, ale Ital….

A ano, tohle gesto tam bylo často. Jinak Ital je Turek, protože velká část tureckého teamu nedostala víza, takže rychlodraftovali mercs. Super.

Deploy je docela vtipný, soupeř postavý hive guardu tak, aby byla vidět a Tyranty dá do rezerv. OK. Tactics. Já bohužel udělám taky chybu, která mě stojí hru a to deploy jedněch FW na diagonálu. Smutná zpráva – nezačínám, neseizuji. Hra není zrovna příjemná, Ital je fakt nervní, já jsem fakt unavenej a moc hrdej na to nejsem.

Takže v rychlosti :

Vykotvil mě Gendama, jinak bych ho rozstřílel. (Kotva je takové to, jak obestoupíte jeden model třeba jinejma a zakážete mu fallback). Snažil jsem se dohrát něco a přinést nějaké body, ale v 4. kole, když je asi 5 minut do konce, tak mi je řečeno, že je to jedno, stejně jsme dostali.

Jinak pro nějaké nejmenované lidi – je jednoduché kritizovat a říkat „Ale to bylo přeci jasné.“ z pozice člověka, co na to jen kouká.

Neházím opět na sobě Ld. a abych někoho nejmenovaného nevzal židlí, tak si jdu dát pár piv, pár panáků  a koupit suvenýry.

Za celé ETC jsem tedy jako druhý, univerzální defender přinesl 2×5 bodů (ok), jednou 4. (horší) a jednou 20.  To je na první mezinárodní teamový turnaj docela OK. Ne super, ne propadák. Prostě jen takové „OK“. List docela šlapal, problém byly Kill pointy (povětšinou proti knechtům 😀 ). Pokud bych měl stroj času, tak bych tam pár změn udělal. Ale jen decentních. Stále si nejsem jist, zdali by ta třetí Riptide byla zlomová a je jasné, že list 3xRiptide a 4x Hammerhead není defensivní, takže…

 

Závěrem

…a pak následoval shitstorm na Hofylandu, jak se říká. A internety hořely. Nemá asi cenu to rozpitvávat znova a veřejně, ale několik postřehových bodů, které stojí za to zmínit.

  • V rámci spodní poloviny tabulky ty hry byly super. Většina her byla příjemnější  a plynulejší než hry na „běžných českých turnajích“.
  • Je to hodně o teamu a teamovém duchu. Za ten odpovídají dvě věci – Kapitán a zkušenosti. Potan odvedl velmi dobrou práci a ačkoliv jsme měli hráče, kteří již na ETC byli, případně hráče, kteří mají zkušenosti z GTTT apod. – It´s not enough! Odnesli jsme si spousta feedbacku a zážitků a tak dále. Příprava na další ročník bude holt trvat okolo půl roku, když se zadaří. Je třeba správně rozhodit role v teamu a podle toho stavět listy.
  • Lidi málo pařili. Krom totál naplech „Viking Sage of Norway“.
  • Krw žere toaletní papír.
  • Grindel propil armádu v McDonaldu.
  • ETC organizace a ETC „backstory“ je vtipné a i skautský oddíl je na tom líp 😀 Někdy u pivka
  • S hláškou „Přijeli jsme vyhrát a ne si dělat kamarády.“ velmi rychle skončíte. Spousta teamů – a to včetně Německa – udělalo tak trošku probírku a lidi, kteří možná nosili výsledky, ale měli jste sto chutí je ubít krumpáčem, už v teamu nejsou. Stejně jako lidi, co tak trošku „cheatovali“ po stranách. A pak je tam holt např. Rusko, které to stále zkouší, zkouší a zkouší.  Lidi, co jsou na ETC, jsou hodně nerdy jako vy. Po hře si dáte pivko, popovídáte o tom, jak to šlape, o fluffu a jde se dál. Rádi je pak vidíte, přejete si hodně štěstí a není to přetvářka.
  • Reprezentace není jen o tom nosit tričko. Lidi si vás jako stát fakt pamatují a to v dobrém i špatném (Modrý team ví).
  • Turbofolk uber alles.
  • Vyhráli Amíci, v Polsku vyhlásili národní smutek

 

Jinak všechny ty historky sem bohužel napsat nejdou. Ale máme jich spousta. Takže někdy u piva a příští rok – Novi Sad! (Panteri, Panteri!!)

 

 

g

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.