Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Reporty

Bizon jede na Velmi Divoký Turnaj

8.10.2018

28.9 – 30.9.2018 Velice Divoký Turnaj

Tož se nám zase sešel rok s rokem, no dobrá, možná půl rok s půl rokem a najednou starý rašelině jako sem já přistála do mailu pozvánka na nějakou veselou divokou přestřelku v Los Lobos. Bo se mi to jako správnýmu gringovi zdálo perfecto, tak sem na tuhle divoukou jízdu s mejma comprandes kejvnůůůůl.

To, že akce bude od počátku velice ostrá bylo jasný asi každému, kdo už těchto akcích něco zaslechnul, ano VXT tentokrát VDT, neplést s DDT, i když efekt na zdraví může být podobný. Užíváte-li VDT na předpis místních mediků, máváme Robinovi a několika dalším vrahům nevinných alkoholiků se spoustou dalších zářezů :D, hrozí vám spousta srandy v kómatu nebo při řízení keramického autobusu, prostě opravdu to není akce pro slabé žaludky (Katcherovo čili Chilli vás když tak už jenom dorazí).

O co šlo, jednalo se o funny danny „turnaj dvojic“, respektive přestřeleku na 2000 v údolí smrti v dnes již tradiční oáze. Celá věc se díky pozvánkám a následné droping spree změnila v poněkud necivilizovaně organizovanou bordelovitost, jejímž rozuzlením bylo, že se všechno tak nějak uplácalo na sobotní zahájení. Ano do organizačního bordelu jsem přispěl svými pěti centy i já a můj věrnej comprande Solemn o co šlo … [EXPUNGED FROM IMPERIAL RECORDS]. Prostě to orgové zvládli, all hail to the masters of Hofyland Katcher und Potan …. :D.

Co sem bral:

Auxilary Suport detach.:

Greyfax

Battalion Detach.:

Canoness (CMP, PM)

Canoness (CMP, Blade of admonition)

3xBattle sisters Squad (MG,MM,CMP)

2x Imagifier

1xExorsist

2xRetributor (4xHB)

Outrider Detach.:

Celestine und Bitches

2x Dominion squad (4xMG)

2xImmolator

Seraphin Squad (4xIP)

1xExorsist

Comand points: 8 (stejně jsem nevěděl co s nimi)

Pátek:

Dorážím později k večeru, kolem jedenácti v noci tuším …, měl jsem už nakoupeno z jiné akce a říkal jsem si skočím na pár piva sjedu tágem domů hodim se do gala a dorazím na sobotu fresh jako správný cowboy …. ani náhodou. Večer bylo fajne, začalo se pivem, tou dobou bylo vše nastěhováno a zábava jela v plném proudu. Najednou však do Salonu dorazili Mexikání, jeden z nich si prostě nedal pokoj a musel sebou na bar přitáhnout i koně ….

Tou dobou se nějakej, podlej renegát postaral o to aby stávající šerif nebyl mezi živými a tak musel řádění šíleného Mexičana ukončit až nový šerif ….

He had no fucks to give a vypráskal Mexičana do patřičných mezí a zavládl zákon nad prérií, načež propukla pitka na oslavu nového šerifa …

Sem tam se to trochu zvrhlo …

Ale tequila, ta tekla proudem, pivo chlastali i koně. Když došlo pivo mexičani dovalili Cider, když došla tequila,dotlačili lovci kožešin z daleké Sibiře vodku, když došla vodka prý se pil i Rum ukradený námořníkům z přístavu …. Když došel rum pil se nálev z habaněros … wait what??? … ne to se vážně nemohlo stát … naštěstí je opice milosrdná. A spánek přináší zapomnění, pokud by teda vůbec byl.

Sobota ráno … asi …:

Ráno bylo nemilosrdně kruté, dorazil jistý míšenec mexikánce s indiánem a začal nás všechny vyvolávat pozdravem slunce, nedbaje na to že po něm byly házeny ostrá slova, nože, lahve i několik střel bylo vystřeleno, nakonec však byl zahnán pradávným indiánským prokletím, které se dá volně přeložit jako „nabarvíš mi Kriegy“, načež míšenec známý též pod jménem Solemn zmizel, zanechávaje za sebou pouze vodopád kleteb a nevybíravých domněnek týkajících se našeho původu.

Hra první:

… myslím že Faceless a jeho Démonický mexičani (a že jim fakt ty kloboučky slušely) Hraje s open War a nějaký objektivy, mám to trochu v mlze bo jsem celkově stižen páteční kletbou. Deploy fakt nevím byl kocovina over 9000. Stůl víceméně střelnice.

Cejtím se jak had na třikrát přejetej dostavníkem a nevypadám o nic líp, ale soupeř nade mnou má slitování když, vidí že mám trabl udržet se na nohách. Dlouhej příběh krátce, začínám dominiony jedou vpřed vystupují a pozicují se tak aby překáželi nepříteli v postupu na obou křídlech Středový nechám soupeřovi (zapomněl jsem na něj a kocovina). Střílím nahlodávám dvoje Punk horory, a nějaký bordel bohužel neodkryju charaktery takže místo do Demon princů střílí Dominionky do nějakého bordelu kolem. Následuje chramst od démonů, fakt zajímává armáda naposled sem proti démonů hrál ještě když nebyly allies a hrával je ještě Komplikátor. Celkem čumím že Tzench nekouzlí … ale za to kurva dobře střílí … takže přijdu skoro o dominionky, immolátory, a nějaký nepodstatný bordel, to se nějak čekalo. Další kolo vybíjím dvoje pink horory nastřeluji nějaký démony … všichni mi přijdou stejný, Demon princovy meltama nic neudělám. Vystrkuju dopředu svatou abych měl střed, posouvám Greyfaxovou kvůli deny a tak nějak zevluju na svých objektivech. Démonická střelba mizí zbytek Dominionek, ruším nějaký kouzla ale i tak dostávám mortaly do svatý, která ve střelbě mizí (mám za to že jsem nehodil návrat, ale kocovina je mrcha). Bo jsme začali pozdě nastává konec. Tak to nějak dopočítáme … dostávám po zásluze po čumáku objektivy se měly průběžně držet nemám, respektive mám jeden. Kartičky nemám, málý objektivy nemám, takže výprask, ale funny hra s dobrým soupeřem … jdu se spravovat.

Hra druhá:

Mám kocovinu velkou jak Grand kaňon a náladu která tomu odpovídá, najednou ke mně přiběhne natěšený Grindel že hrajeme spolu a začne dělat homo bordel na Solemna … proklínám za to organizátora (já vím Katcher a Potan nemůžou za Vaše posraný životy), ale proč mi to sakra dělá … takže přehazuju Grindela na Solema, ještě předtím si beru bokem tohle, posléze zvolený prase turnaje a s slušně mu vysvětluju že mi lezou na nervi jeho homo projevy a taky mu vysvětluju co mu udělám pokud bude otravovat mě nebo Solema, zdá se že to pochopil takže, no further incident.

Mám klid na soupeře tím je funny chlapík (Toll. pozn. organizace), jehož jméno jsem bohužel zapomněl … třeba někdo doplní, hrající Kriegy, má je fakt hezky nabarvený a je tam spousta koní. Hraje se Dawn of War a dostavník ….. to byla jedna z golden misí celého turnaje. O co jde- obránce jede s dostavníkem (Baneblade s heavy bolterama a flamerama) úkol je jasný dostavník musí projet, můj úkol je taky jasný, dostavník nesmí projet … nechť propukne bordel. Oponent je nováček, já vlastně po víceletý pauze taky, plus kocovina still strong , takže dost kecáme a jsme pomalý jak šneci … ale na pohodu.

Začínám … dominionky vpřed výstup a střelba na dostavník hou hou hou …., dostavník má ale funny pravidlo má look out na střelbu co wounduje na d6 zbraně a věcí s D3+ a co čert nechtěl ty gardisty kolem se nepodařilo vystřílet, ale kdo nic nedělá … S dominionkama vepředu řádí taky svátá a bere to hezky hákem. V assaultu nabíhám bambillion věcí a oponent kouká jak mu do CC lokuju polovinu armády, nabírat do CC Immolatorem gardisty je celkem sranda. Exorcisti střílí na dostavník (což je chyba,mám jít po tancích), ale funny hra with no reason. Oponentův tah nějaký ústupy, přeskupovaný koně střelba tanků nic moc nedělá … los blocků hodně. U mě ztráty celkem nic moc, koně neodběhnou immolator, takže plním i nějaký kartičky v oponentově kole.Moje kolo Svatá dál frézuje modely jak divá, střelba čistí pěchotu za dostavníkem. Reributorky redukují koně, dávám na stůl zapomenutý Seraphinky (který už nic ve hře neudělají bo všude daleko). Tak nějak furt ostřeluju dostavník víceméně bez efektu. Oponentův tah přicházím o immolátory, svatou a dominionky. Víceméně na tanky a vynořivší vrtačku s inženýrama. Svatá se zvedá a jedeme dál. Ve svým tahu opět Střílím a víceméně čistím pěchotu a bordel kolem, dopředu jde svatá, aby zaujala koně a tak. Dostavník je v půlce stolu. Hlásí nám konec kola dohráváme třetí kolo … bereme to trochu hákem oponent neví kudy kam tak mu trochu poradím, mýval jsem s gardou něco nahráno. Následujte ve výsledku konečně pěkná střelecká exhibice, hlavní role tanky. Chcípnou nějaký Retributorky, troopa a tak, svatá je načnuta, zbytek drží. V assaultu naběhnou svatou koně a nic neudělají, takže jí nakonec v CC sežere důlní vrtačka …. chramst … krrrrrkkk …. no prostě sranda … :D. Počítáme výsledek, mám za to, že buď to byla pro mě mírná prohra nebo čistá plichta.

Mise úžasně úchylná, v jednu chvíli na dostavník do cesty střel naskakovali muži, ženy, děti, koně ba dokonce i tanky (dobře ty ne, ale atmosféra byla boží). Soupeř gut no prostě krásné odpoledne, při hře mě navíc opouští kocovina a já tak můžu začít konečně jist a pít …. Yeeeehaaaa.

Hra třetí:

Poslední hra soboty Diablo a Tau (dvě fakt velký suity, dvě nebo tři malý raketometný suity, melta suita, velká mega melta suita, nějaký ten velitel a hromada bordelu). Mise vypalování indiánské vesnice, má čtyři objektivy (tři vesnice a jeden prokletý hřbitov-měl funky pravidla, ale na začátku jsem ho zapomněl aktivovat a pak už to mělo jen minimální dopad). Mým úkolem je vesnice ubránit oponent je má vypálit. Já mám deploy do půlky stolu a místo jednotek deployuji markery, oponent to má trochu do kopce.

Opět funky soupeř a pro mě neznámá armáda, naposled jsem proti Tau hrál snad ještě když hrával Tau Watchdog a to už nějaký čas bude. Armáda je zvláštní a jak by pravil Golden boy“ I have learned a lot“.

Začínám a indiánky vyjíždí dopředu, jsem ale seiznut. Takže následuje menší gang bang dominionek v oponentově deploy zóně, ale holky tam vydrželi prudit dvě kola a já tak získávám čas si se svým malým dostřel vyzobávat warriory, marker lighty a celkově support pěchotu, na suity nedostřelím a mimo cover se mi nechce. Pak se to trochu zesere, do deploye mi přilítá coldstar, nebo jak se to jmenuje (suita 4xMG) a odpařuje exorcistu. Je krytá před ostatní střelbou, ale máme tu seraphinky co si pro něj dojdou … ano ve svém kole zapomínám přes AoF pohnout serapinky, takže přicházím v oponentově kole na hentuto blbou suitu o jednu troopu, HQ a nějaký další bordel, prakticky celý pravý křídlo. Svatá vyjíždí na levým dobít velkou melta suitu a company (to se povede). Oponent mi dočišťuje pravý křídlo jinak se nic neděje a vypaluje vesnici, svátá žije. Svatá nabíhá dvě další suity a … chvíle napětí … nic neudělá. Následně se na ní otočí vše co umí za tau střílet a svatá mizí a zvedá se v deployi mezi svými. Páté kolo, končíme …. Oponent ví že další vesnici nevypálí (musí u ní celý kolo stát a kontrolovat, nemá jak se tam dostat), mě nevybije a to jedinný co se ke mně může dostat je coldstar a ten se proti meltám neudrží. Takže nakonec výhra pro mě … trochu nečekaně. Každopádně to byla hrozně pěkná hra.

Večerní pitka:

Tak nějak to probíhá kulturněji, než den před tím, asi jsme byli všichni ještě trochu na šrot. Grindel prudí a posléze mizí, pak opět prudí a pak zase zmizí, následně je nalezen v katatonickém stavu v tělocvičně, modří vědí a děkují … Tak nějak se pije kecá o obskurních anime, knihách, Titanicu, obskurním fluffu z dob Rougue tradera (zdraví Obiwan Sherlock Clousseau), ETC, sem tam proběhne Mexičan kterého pronásleduje Dinosaurus, diskuze o filmech prostě normal Nerd stuff. Pouští se kvalitní hudba za zvuku … Aloha Snack bar … 😀 modří opět vědí fotografie a videa nelze publikovat, sorry. Tentokrát se jde ve tři chrápat ne jak v pátek v šest ráno, takže tágo, čtyři hodiny spánku, hygienka a kostým (no dobře moje jinak běžný hadry) na sebe a hurá na nedělní akci.

Neděle

První hra Night Spirit a jeho Khorne boys (žádná střelba a samá CC valba, Lord s Yogurtem, Zerkové, Cultisti, draci a dvě Rhina!!!) . S hlavou čistou a koltama prokletě nízko vstupuju do salonu (a to i přesto že se pila polská vodka a Bizonovice, ještě musím vymyslet do koho naleju zbytek těchhle patoků). Hraje se open war tak to snad nebude tak hrozný … tak to byl asi můj největší omyl.

Přicházím ke stolu kde nám prej právník, fluss fluss, vytahal kartičky a čumím jak péro z gauče. Takže to máme krásných čtrnáct objektivů … nechápu jak, ale je to fakt, z nebe nám padá bordel, prší kyselina (takže pá pá střelba, ale postih na assault) a deploy máme oba do půlky. To na CC armádu nechceš. Šest objektivů k je po třech do deploye kdo první vypálí tři soupeřovi vyhrál, dalších šest se při kontrole nahazuje na 6+ a kdo hodí ten spálí ostatních 5. K tomu máme dva domácí objektivy, popůjčovali jsme markery kde se dalo a šli jsme na věc.

Co máme dál jo nezačínám, deployuji jak kokot, prostě CHSM neumím (ale je fajn se poučit), takže mi draci celou hru otravuju Exorcisty který za celou hru nic neudělají. No a ono je to trochu horší obecně celá hra se nese v duchu, když se vám vyserou kostky, tak pořádně. Naštěstí to funguje na obě strany, ale vždycky jenom na určitý věci. Takže Nightspirit v prvním kole prvním hodem suvereně vypaluje pět objecitvů, ale co jede se dál. Pak zase kromě draků hází na assulty na jakoukoliv vzdálenost tři, které bravurně reroluje na dva palce. Já zase pro změnu nemám žádnou střelbu (melta články zůstaly doma a pew pew funguje tak leda na Ultras, ne na Baník Khornas), a tak se celá hra nese ve stylu cripple fight. Já nic nenastřílím a když už tak na velkých strojích hází Nightspirit invuly. Jsem nakonec rád že draky sundám z oblohy pomocí HB … to o lecčem vypovídá. V hodech mi Nightspirit vesele sekunduje, epik hod dynamit na 2+ s rerollem, je jedna a jedna, výbuch ve vlastních řadách udělá víc škody, než jsem zvládnul udělat já a takhle to máme celou hru. Celestýna ustojí kotel mortal wound střelby (z takového hezkýho Landrideru) a kotel AP moc, damage moc střelby, aby jí pět životů sebrali Rhina … no prstě prdel od začátku do konce. Lord na Yogurtovi ustojí AP střelbu aby v CC nehodil jediný save a umře. Výsledek se dal čekat, jsem nemilosrdně sežrán, nakonec se Nightspirit do toho CC dostal a bylo po srandě. Vypalovací objective nemám šanci udržet (máváme druhá strana stolu), na hlavním domácím objektivu mi sedí jednotka Porneho Berserkrů, který nemám šanci vyndat, o tom Landrideru ani nemluvě. I když bylo fajn když mě sním honil po stole a snažil se sežrat Celestýnu. No a moje domácí objektivy mi jsou vypáleny pomocí draků a toho co se přes ně přehnalo. Nakonec sem si udržel do čtvrtého kola, ale pak už to nemělo moc smyls. Odnáším si nulu a jdu na panáka. Celkově to byla velice šílená hra s fajnovým soupeřem, na začátku jsem z toho byl trochu naštvanej na kosty, ale když jsem viděl, jak to Nightspirit hází, tak mě to přešlo, prostě parádní Cripple fight, kterej si budu pamatovat roky.

Poslední hra Enduro … tak ta se nakonec nekonala, Enduro musel chytit dostavník na východní pobřeží, a tak musel dropnout. Tak jsme alespoň dopili rum, dali pivo a řeč a napsali to na 10:10.

Pak už jenom následoval jenom Zevling a kecání do konce turnaje, sem tam pomoc s úklidem a pár maličkostí. Celkově velice vydařená taškařice, kterou jsem si užil na plný pecky. Žrádlo gut, pití gut, lidi gut, místo gut. No prostě celkově moc pěkný relaxační víkend pro nerdy. Zahrál jsem si se spoustou armád, naučil asi milion věcí a pokecal asi s bilionem lidí prostě max. spokojenost.

No a pak už následovalo jenom vyhlášení turnaje …

Gendu vyhrál tým Robin a spol. … kdo to nečekal že jo …

Barvení tradičně Kubis alias Lenin …. to taky nikdo nečekal že jo … prej se máme pochlapit ať je nějaká konkurence… 😀

Prase turnaje … to bylo pro změnu trochu překvápko, ale jen do sobotního představení …. prostě Grindel no, co dodat … 😀

Beer borce si už fakt nepamatuju, ale až se někdo z orgů pochlapí na report určitě se to někde objeví … :D. (Letos to vyhrál Efu o dvě piva. / Katcher)

No a cenu za nejtlustšího …. errrrr teda největšího Cowboje jsem dostal já, prej má cowboy smrdět po fazolích, a to sem určitě splňoval 😀 😀 😀 :D, ale fakt díky kluci týhle ceny si fakt Vážím, díky fakt jste mě dostali.

No, a to bylo tak nějak všechno, a že to sakra stálo za to, kdo tam nebyl, nepochopí, kdo tam byl nezapomene.

Bizon Over and Out

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře