Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Recenze

Magor´s rift! III

5.11.2018

O víkendu se odehrál „kampaňový víkend“ v Plzni. Tak se pojďme podívat, jak jim to šlo. Děkujeme Honzovi „Karundalovi“ Brožákovi za stručný článek… / Katcher

Začnu nějak stručně kampaní…

Hra se odehrávala na celkem 18 stolech po 6 zónách. Každá ze zón měla vlastní misi. Jednalo se o pevnost, město, chrámovou část, továrny, letiště a přilehlá bojiště. Dále bylo několik speciálních misí. Mezi oblíbené patřil zejména Prison break a Agressive negotiation.
Při běžných hrách běžně jednoho s hráčů trápí, že ho podvedla mise. Proto Nightspirit přistoupil při tvorbě misí k Riftu ke způsobu, který naštval oba hrající. Hráči tak získali společného nepřítele, tedy Spirita a zbytek org týmu, čímž mezi všemi zavládla shoda a harmonie.
Na každou ze zón byly vždy dáni 3v3 hráči, kteří zde bojovali o nadvládu jejich frakce. Vlastnictví zony dávalo na stolech frakci status obránce do další hry a rovněž nějaké minoritní bonusy.

Vzhledem k minulým ročníkům, kdy chaos triumfoval, začínalo impérium na většině stolů jako obránce. Pouze na jednom bylo v pozici útočníka.

První kolo:
Guilliman vede protiútok v rozpadající se pevnosti, nicméně je odražen a kontrolu oblasti přebírají síly chaosu. Podobně dopadají jednotky impéria i ve městě. Jediný úspěch impéria bylo udržení chrámové části. Továrny si udrželi xenos. Na zbylých dvou zónách nebyla ani jedna strana schopná získat převahu.
Impérium : Chaos : Xenos – 1:2:1

Druhé kolo:
Impérium na většině stolů útočí. Podaří se mu získat zpět město a převahu na bojištích. Nicméně ztrácí chrámy, odkud bylo vysekáno rozjetými xenos, kteří si stále ještě drží továrnu a zabrali letiště. Chaos si udržel pouze pevnost.
Impérium : Chaos : Xenos – 2:1:2

Třetí kolo
Impérium vede brutální ofenzivu, ve které získává zpět chrám, držený nekrony a továrny. Rovněž ubrání města. Na bojištích ztrácí vliv, ale ne natolik, aby jej získala jiná strana. Chaos zaznamenal jediný úspěch a to dobytí letiště.
Impérium : Chaos : Xenos – 3:1:1

Čtvrtá hra
Impérium se snaží využít převahy a vyhnat chaos z planety jednou provždy. Podaří se mu získat i dočasné spojence v podobě eldarů a tau. Chaosu se to nechce líbit a tak jde do toho taky naplno.
Naplno zmamená, že bonusy v misích jsou plná recyklace jednotek, krom named charů (ty jen na 4+, až jim někdo pofouká bebí), orbitalní bombardování (každé kolo, každá jednotka na 5+ 1d3MW) a +1A všemu. Šílený, jsem zaskočen víc než hráči, když jsem si uvědomil, co jsem vymyslel a už to jede.
Chaos ubrání straport a převezme továrny a  pevnost. Impérium zase udrželo město a chrám a získalo převahu na bojištích.
Impérium : Chaos : Xenos – 3:3:0

Ve výsledku tedy víceméně plichta, i když situace Impéria je lepší, než na začátku kampaně. Xenos dostali v posledním kole čočku, ale to neznamená, že je příště neuvidíme rádi. 🙂

V pátek byl také vyhlášen někdy v noci lov na Cyphera a dva falleny schované v tělocvičně a kolem baru. Kdo je našel, disponoval s nimi v každé hře (herně šlo u všech modelů jen o 3W mariňáka bez invulu, s plasmou a keywordem „Character“) . Pokud mu oponent model zabil, přecházel pod jeho kontrolu.
Falleny si našli a udrželi celou hru Ceress a Blood, kteří byli odměněni miniaturami inkvizitorů a Cyphera měl Vojta až do čtvrté hry, kdy jej o něj připravil jistý Lukáš, který byl odměněn také trochou plastu a diplomem.

IMG:https://img28.rajce.idnes.cz/d2801/15/15641/15641375_cf09c26124e7439f2ff5632c5d998dde/images/rrr.jpg?ver=0

Dalšími soutěžními kategoriemi byly

Best paint
1. Medis
2. Quickly
3. Kubis

Cool guy
1. Rumen
2. Kurgan
3. Ceress

Mentor
1. Meshuggah
2. Dawex
3. Big

Beer guy
1. Robin
2. Dawex
3. Addelain

Co se týče zbytku eventu.
Trochu nás zaskočilo, že ze 75 registrovaných účastníků jich nakonec dorazilo pouze 35. Dropnout měsíc před akcí je v pohodě, dva týdny předem už je to dost naprd a pár dnů předem už je to takové… no, ještě víc naprd. Chápu, že mnohdy to nejde jinak, ale pro organizaci je to s takovým drop ratem poměrně šok, když už má třebas nakoupené pivo a objednaná jídla. Děkuji těm, kteří se ozvali s tím, že problém chtějí řešit a nabídli se, že objednaná jídla uhradí.

A ještě více děkuji všem, co dorazili a pomohli nám vypít všechno to pivo (které se mimochodem dopilo úplně přesně – když jsem si chtěl odtočit do PETky, už tam byly jen nějaké tři decky). 🙂 Takže dobrá práce.

Jen tak pro info, na čepu bylo:
11° Pivotečka (Pivovar Krušnohor)
12° Raven (Pivovar Raven)
12° Sky APA (Pivovar Raven)
15° Intergalaktic IPA (Pivovar Krkonošský Medvěd)

I přesto, že zde padlo spoustu alkoholu, akce proběhla až na trochu vylitého piva v klidu, nemuseli jsme uklízet předžvýkané večeře či řešit mokré cizí spacáky, za což bych také všem rád poděkoval.

V závěru bych si už jen zadoufal, že se všem účastníkům akce líbila, že je hry a zejména mise alespoň nějakým způsobem bavily a hlavně, že je zase uvidíme na dalším ročníku, který by měl proběhnout v květnu následujícího roku.

IMG:https://img28.rajce.idnes.cz/d2801/15/15641/15641375_cf09c26124e7439f2ff5632c5d998dde/images/45500510_492469751264781_2698981075421495296_n.jpg?ver=0

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.