Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Kurgan jede na Magor´s Rift III

6.11.2018

Kurgan se vypravil na další Rift a jako vždy – krásný battlereport, plný obrázků a krásy. Děkujeme! / Katcher

 

Je za námi další Magor Rift a jako obvykle jsem sesmolil report k celé akci. Původně jsem prostě plánoval zas přijít s Nidy, ale po posledním Riftu proběhla zpráva, že bude kladen větší důraz na Impérium vs. Chaos a Xenos budou více omezení. Nahlodalo mě to a začal jsem se bát, abych se na další Rift vůbec dostal, kdybych nějakým haluzem propásl první příležitost k registraci. Začal jsem tedy dumat, zda se zas nevrátit k sestrám, ale to jsem brzy zavrhl a vytáhl jsem z půdy téměř nedotčenou krabici Betrayal at Calth, kterou jsem původně pořizoval před osmou edicí na 30k WE. Rozhodl jsem se po delším dumání, že se do toho pustím a postavím z toho 40k WE…a zjistil jsem, že z boxu toho moc nepoužiju, protože modely nemají vůbec ruce na CCW zbraně a nejsou dost zvláštní. Ve výsledku mi tedy doma stále leží mraky nevyužitých dílů. Říkal jsem si, že za půl roku bych mohl stihnout tu armádu postavit a nabarvit, ale nepočítal jsem se státnicemi a nakonec jsem celou armádu musel stihnout za cca měsíc. Nestihl jsem vše, ale s tím jsem počítal už tak nějak od začátku a Nightspirit byl natolik hodný, že mi půjčil chybějící modely.

Minulý Rift byla skvělá akce, ale orgové chtěli o trochu víc příběhu, vymýtit i ty poslední přesílené listy a hlavně zajistit nabarvené armády. Po prvním odmítnutém listu jsem se tedy s Nightspiritem shodl na následujícím:
Battalion
Kharn the Betrayer  – Warlord 
Chaos Lord (Axe of Blind Fury) 
2×8 Berzerkers (chainswords, chainaxes, champ power axe) v Rhinu 
9 CHSM (chainswords, BP/Bolter, 1x PP, champ power axe) v Rhinu 
Helbrute (fist + power scourge) 
Hellforged Contemptor Dread (fist+chainfist, 2x soulburner) 
2x Predator (AC+2x LC) 
Maulerfiend (tendrily) 
Heldrake (flamer) 

CHSM byli lehce nestandardní, ale vzhledem k tomu, že jsem je stavěl jen kvůli této akci, abych neměl troje zergy, a prostě co jsem sehnal za ruce, to dostali, tak skutečnost, že někteří měli boltery místo BP orgové neřešili a nechali mě to hrát v tom mišmaši. S tímto listem jsem měl 8CP +1 za poslání příběhu, takže celkem 9CP.

IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4883/31867259278_b0daa40a67_b.jpg

Do Plzně jsem vyrazil jako obvykle už v pátek hned na začátek. Po příjezdu se bohužel dozvím, že mraky lidí droplo a celý připravený příběh, párování atd. šlo do koše, protože to bylo logicky vázané na armády a listy, které se měly na akci potkat a bude se tedy do jisté míry improvizovat. Krom pokecu a pití se v pátek nic extra neděje. Pár lidí hraje Shadespire a ještě něco, ale já si přinesu vlastní stůl a pokračuji v barvení modelů. Barvil jsem do poslední chvíle a moc jsem toho za celý týden nenaspal, ale stále mi chyběly lebky na vozidlech, které jsem chtěl dodělat. Po pár hodinách mě to ale přejde a nestíhám to plně dodělat. Sere mě to, ale už na to nemám energii. V asi jednu nebo dvě v noci jdu spát. Hromada lidí je ještě vzhůru a hraje hudba. V noci mě ale budí jen šílené chrápání někoho v místnosti, což naštěstí pořešily špunty do uší.

V sobotu se dozvídáme, že všechny stoly jsou rozděleny do zón, o které jednotlivé frakce (Impérium/Chaos, Xenos) bojují. Každá zóna jsou tři stoly a hraje se na nich vlastní scénář a pravidla. Kdo zónu drží dostává nějaké bonusy do dalších her pro Troopy. První hra je tedy bez bonusů a pak se uvidí. A teď k jednotlivým hrám. Vždy jsem udělal alespoň nějakou fotku, ale přiznám se, že jsem tentokrát nějak zapomínal a nekontroloval jsem jejich kvalitu, takže některé nestojí za moc a za to se omlouvám.

1. Dreg s Adeptus Custodes 
Shield-Captain – Warlord 
Shield-Captain on bike 
Vlajkonoš s -1 na hit 
2×5 Custodian Guard (2x SS, 3x spear) 
4x Custodian Guard (2x SS, 2x spear) 
Venerable Dread (AC, fista) 
3x biky 
Telemon (2x Culverin) 

Mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4914/45738813111_a23ddd1189_o.jpg

IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4834/31867258708_650618de5d_b.jpg

Impérium bylo obránce. Rozhozením objectivů to skončilo tak, že v deployi jsem neměl ani jeden a Dreg jeden a druhý hned na kraji. Díky děsnému omezení pohybu jsem se rozhodl k němu nehnat a prostě zkusit odtahat objectivy k sobě. Dreg si dal vše k sobě okolo vlajky a kapitána. Jen motorky byly trochu bokem. Začal jsem první kolo a poslal jsem draka přes stůl, aby locknul biky. Flamerem jim nic neudělal. Predátoři poslali LC do Telemona, nic mu neudělali, a AC do motorek a jednu nechali na 1W. Drak biky locknul, aby nemohly nabrat něco mě, do CC se přes stratagem nasral bikozel, ale drak přežil a dorazil zraněného motorkáře. V Prvním kole lezu pěchotou na dva objektivy a hážu u každé jednotky 2×1… Dreg ve svém kole pocuchá střelbou oba Predátory, načne Rhina a myslím, že si přitáhne ten druhý objectiv do deploye. Drak nějakým zázrakem přežije i jeho kolo boje.

V druhém kole drakem utíkám z boje a vletím až k warlordovi, kterého flambnu za pár životů. Odnáším si dva objektivy do deploye a nastupuji zas do transportů a všechny pohybuju k soupeři a odpaluji smoky. Střelbou Predátorů zabíjím dalšího bikera, ale Telemon zas nepoškozen. Dreg usoudí, že jsem ještě daleko, aby mě mohl nabrat a tak jen střílí a nehýbe se. Celá jeho armáda postupně střílí do draka, který nějakým zázrakem umře až na poslední střílející model a to dreada. K jeho smůle drak bouchne a rozdá všemu okolo mortaly. Telemon, vlajka a dread dostanou po 1-2. Warlord dostane taky 1, ale přehodím to na 3 a tak umírá. Pro mě velká výhra, protože je konec všech těch otravných re-rollů.

Ve třetím kole jedu zas jen dopředu a střílímna Telemona, kterému konečně dám pár woundů. Jinak se nic neděje. Dreg se rozhoduje, že musí jít proti mně, protože ho jinak v dalším kole naberu. Telemon s Dreadem se nepohnou a vlajka zůstává kus za linií custodů, aby dosáhla na Telemona. Biker s Captainem a nyní novým warlordem se pohnou po křídle. Dreg se mi snaží otevřít Rhina se zergy, ale nedaří se a nechává je na pár životech. Charge mu pak také nevyjdou a je jasné, že ho přejedu, což se taky stane.

Ve čtvrtém kole jen vystoupím z Rhin se zergy a jednou jednotkou přejedu jedny custody, druhými domlátím posledního bikera na jeden život. Zas o nějaké přijdu pohybem po stole. Helbrut vymlátí druhé custody a lord sejme vlajkonoše. Maulerfiend nabere biker Captaina a zamlátí ho do země. Dokonce i střelba se nějak daří a Telemon je sražen na 5 životů. Po kole tedy Dregovi žije jen dread, Telemon, jeden biker a 4ka custodů. Kolo se mu celkem zadaří a střelbou uklidí Helbruta a většinu zergů. Custodi pak naberou mého dreda.

Pak už je to jen o tom, zda se mi podaří Dregovi odnést další objektivy do mého deploye nebo jemu jeden vyndat. Zbývá mi jen pár pěšáků a tak nese i Kharn. Bohužel mi do deploye nedoběhne kvůli omezení na pohyb s objektivem a pak umře nesmyslně na bikera. Lord po asi dvou kolech boje s custodím dredem nakonec podlehne a je zamáčknut do země. Páté kolo na konci je stále remíza, kdy Dregovi zůstává už jen dred, biker a Telemon. V šestém doklízím zbytek mým dreadem a Maulerfiendem a daří se mi vynést o ten 1“ jeden z jeho objectivů z jeho deploye. Na stole ale mám krom těchto jen jednoho CHSM, rozbitá Rhina a poškozené Predátory. Nakonec tedy vítězství, ale chvílema to tak úplně nevypadalo.

2. Quickly s Necrony 
Anrakyr the Traveller – Warlord 
Illuminor Szeras 
Lord s Veil of Darkness 
2×9 Immortalů s teslama 
2×9 Immortalů s blastery 
5x Wraith 
8x Scarabs 
Spyder 
Tomb Stalker 
Tomb Sentinel 
Doomsday Ark 

Mise:
IMG:https://c2.staticflickr.com/2/1934/30798449567_45d43e381f_b.jpg

Na základě předchozího kola Chaos držel Fortress (+1 CP) a City (Troopy 6+ FNP). Xenos držel Factory a tak si za každou troopu hodil D6, kdy na 5 dostala o 1 lepší AP na své zbraně a na 6 o 1 lepší save. Impérium drželo Temple a tak dostalo +2 LD. Xenos byli pro tohle kolo na Starportu obránci a tak si Quickly rozdělil armádu tak, aby si mohl vybrat. První třetina, co začínala na stole, byla všichni charakteři, tesla Immortalové a Arka. V druhé byli jedni Immortalové, Wraiths, Scarabs a Spyder. Ve třetí měl Immortaly, Stalkera a Sentinel. Já si to rozdělil vždy na jedno Rhino, Predátor/Maulerfiend a Helbrute/Dread/drak.

IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4813/45738811471_ab61e79ec3_b.jpg

Na deploy jsem si hodil Rhino se zergy a Lordem, Predátor a dreada. Quickly proti mně postavil gunlinu, za kterou dal Arku. Já dal Rhino s dreadem dopředu a Predyho na jeden „kopec“. Jako útočník jsem začal a jen jsem popojel Rhinem na max dopředu a Dread se pokusil držet krok. Střelbou dreada jsem zabil tři Immortaly a Predátor nic neudělal. Quickly mi Arkou rozstřelil Rhino a chtěl mi pak Immortaly smazat obsah, ale vysypal jsem je za kopec tak, že si skoro nikdo nevystřelil a tak zabil snad jednoho.

Ve druhém kole mi přišli druzí zergové s Kharnem, Helbrut a Predátor. První zergové s Dreadem naběhli do immortalů a jedny smazali. Lord nedoběhl. Predátoři Arku zas ani netrefili. Kharn v Rhinu a Helbrut jen spěchali do boje. Quickly v druhém kole přitáhl Immortaly, Wraithy, Skaraby a Spydera. Poté mi utekl s Lordem a přeživšími tesla Immortaly. K jeho smůle, ale neměl moc možností a tak to dost risknul a šel na půl cesty ke mně, aby mohl pořádně střílet. Takto se mu podařilo mi smazat ty jedny zergy a pak nějakým zázrakem přežil dread, který ustál nejen střelbu, ale ještě Quickly failnul všechny charge na něj.

Ve třetím kole mi přichází zbytek. Dreada ženu na Anrakyra se Szerasem v domnění, že by mohl vyřešit jednoho z nich. Draka se snažím dát tak, aby flambnul Anrakyra, ale přehlídnu Immortaly a tak nakonec flambuje něco nedůležitého. Zergové s Kharnem vyskakují z Rhina a běží na Lorda s tesla Immortaly. Rhino s CHSM hážu mimo boj k objektivům. Lord se schovává do Rhina po Kharnovi. Střelbou překvapivě zabiju dva Wraithy a poškodím Arku. V boji dread failne a Szerase nezabije, ale nějak přežije. Zergové sežerou tesla Immortaly a Kharn rozkrájí Lorda a dostává +1S a +1A. Platím CP za Chaos Boon a dostává další +1S, tedy S8, A7. Quickly přináší na stůl zbytek. Nějakým zázrakem mi přežije pocuchaný drak a pocuchané Rhino s Lordem. Wraithi se Scaraby nabírají zergy s Kharnem a uklízí zergy a Kharn na counter-charge odklízí 6 Scarabů.

IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4845/31867258418_b3ac5999f5_b.jpg

Ve čtvrtém kole přeletí drak k charakterům a chce to na ně taky zkusit. CHSM se schovávají v Rhinu za kopcem a čekají, co se bude dít. Lord opouští Rhino a běží na nově vypadlé Immortaly, které v CC komplet uklidí, když zaplatím CP, aby bojoval znovu. Drak myslím uflambuje Anrakyra. Helbrut s Maulerfiendem běží na pomoc Kharnovi, který je obklopen třemi Wraithy a dvěma Scaraby a všechny po chargi umlátí. Predátoři zas zraní Arku, ale Spyder ji zas opraví. Quickly ve svém kole zničí draka, Rhino, Helbruta a zabije Lorda. Pak mi nabere Stalkerem a Sentinelem Maulerfienda s Kharnem. Mám poslední CP na counter-charge a Quickly přemýšlí jak to vyřešit a nakonec vybere Stalkera, kterým bouchne do Maulerfienda a nic neudělá. Kharn pak rozkrájí Sentinela a zas posiluje na S9, A8. Maulerfiend pak ubije Stalkera. Teď už je jasné, že to pro necrony nevypadá dobře.

V pátém kole CHSM vyskakují z Rhina a rozprostřou se přes dva objektivy. Rhino pak dojede na třetí. Kharn se kousek stáhne na čtvrtý. K pátému se Szerasem dobíhá Maulerfiend a Szerase zamlátí do země. Quickly ještě zkusí Maulerfienda zastřelit, ale nedaří se a hru ukončuje, protože dál to opravdu nemá smysl hrát.

IMG:https://c2.staticflickr.com/2/1910/43921103900_e0d46c8fa3_b.jpg

3. Bison se Sestrami 
Měl battalion a spearhead, celkem: 
St. Celestine + 2 retinue – Warlord 
2x Canoness (Combi-Plasma, Eviscerator) 
5x Sisters (Combi-Plasma, 2x Melta) ve flamer Immolatoru 
Flamer Immolator 
Imagifer 
6x Retributor (4x HB) 
7x Seraphim (2x Inferno pistols) 
Exorcist 
Penitent Engine 

Mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4850/45738809151_1007e0f451_b.jpg

Hned jak jsem viděl list, tak mi bylo jasné, že mám problém, protože jsem potkal armádu, která bude má vozidla odklízet lopatou. Bison se roztáhl po celé šíři stolu, kdy já se snažil soustředit na střed až jednu stranu s více objectivy. Bison se rozhodl použít Prepared Positions stratagem. Začal jsem a jen jsem se pohl vpřed a vypustil smoky. Predátora jsem posunul k nejbližšímu objectivu a použil jsem Reload Protocol abych zkusil sundat jednoho Immolátora, ale nakonec jsem do něj musel poslat oba Predátory. Navíc házím 1 a objective je odstraněn. Drakovi se podařilo zabít dvě sestry z vypadnuvší jednotky. Dread zabil střelbou dvě Retributorky. Bison se vším pohl vpřed a skoro všude vystoupil, aby mohl střílet. Celestína se Serafinkami skočila přímo doprostřed mé armády. Střelbou mi ničí Rhino s Kharnem a pak 7 zergů z něj. Dread dostane pár woundů od Exorcisty. Serafinky ničí Predátor. Melty zabíjí draka. Celestína se pak snaží nabrat Kharna, ale neposral jsem to a nedoběhne, protože jí překáží poslední zerg, kterého smaže. Serafinky mi locknou druhé Rhino se zergy. Na konci kola Bison drží 2 objectivy, já 1 a jeden si kontestíme.

Druhé kolo Kharna s Dreadem nechám u Celestíny. Maulerfiend opustí objective a běží na Immolator. Rhino s CHSM jede k Retributorkám, které je potřeba vyřešit. Helbrute běží na další Immolator. Lord opustí Rhino a běží pomoct Maulerfiendovi a hlavně aby zkusil nabrat jednotku pěti o kus dál. Zergové vylezou a připraví se na Serafinky. Střelbou Predyho zabiju jednu Geminae a Dread uklidí zbytek jedné pětičky s meltama. Maulerfiend nabere Immolator, Helbrute druhý, zergové Serafinky, Kharn s Dreadem Celestínu…poteď dobrý a teď se to začne srát…Lord charge a dostane meltou do ksichtu za 6 a umře. Pak Bison hodí božsky invuly na Celestíně a přežije útoky dreada se 3 životy a zabije Kharna. Helbrut failne zničit Immolator. Jediné, co se podaří je zabít Serafinky zergama a Maulerfiend rozbije ten Immolator. Teď už vím, že jsem prohrál, protože tohle kolo nic neudržím a minimálně prohraju na body, ale spíš budu prostě smazán. Bison dle očekávání smaže zergy, Maulerfienda, Dreada a Rhino. Na živu zůstanou jen dvě zkriplená Rhina (jedno s CHSM), skoro mrtvý Helbrut a Predy. Na konci kola dostává Bison další dva body a je to 4:1 pro něj. Hru vzdávám, protože zvládnu sice pobít Retributorky s Imagiferkou, Helbrut by možná zvládl dorazit ten Immolator a když bych měl štěstí, tak Predy zabije další. Pak se ale CHSM, Helbrut a Rhina vypaří a jeden Predy to prostě neuhraje. Prohra.

IMG:https://c2.staticflickr.com/2/1979/43921102350_05d4605bac_h.jpg

4. Bonifác s Eldary – Alaitoc 
Autarch – Warlord, The Phoenix Gem 
Farseer 
Warlock 
3×5 Rangers 
2×10 Dire Avengers 
5x Dark Reapers 
10x Warp Spiders 
2x Wave Serpent 
2x Fire Prism 
Wraithlord (2x ML) 
2x War Walker (4x BL) 

Mise:
IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4865/30798448857_d4e40e7a65_b.jpg IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4873/45013934214_fd257c2632_b.jpg

Původně jsem měl zas hrát první misi, ale to jsem protestoval, protože je pro WE fakt pekelná s tím omezením na pohyb vozidel. Takže po nějakých čachrech jsem skončil s misí Aggresive Negotiations a s Bonifácem jako soupeřem. Přečetli jsme si pravidla, já si vybral stranu stolu a umístili jsme své HQ do středu stolu hezky proti sobě. Hodili jsme si o začátek a já vyhrál.
První kolo mi přišli na stůl oba Predátoři, Dread, Rhino se zergy a Maulerfiend. Predátoři střelbou sejmuli Warlocka s Farseerem a každý dostane jeden žeton. Kharn s Lordem nabrali Autarcha a Kharn ho zabil, aby se znovu oživil, dal Kharnovi 2 mortaly, použil counter-charge a nic neudělal. Lord ho pak dorazil a jako první dostal žeton. Bonifácovi na stůl přišel Fire Prism, War Walkeři, dvoji Rangeři, Dark Reapeři, jeden Wave Serpent (nechal je prázdné, aby měl víc hodů) a Warp Spideři. Prism zaparkoval hezky v rohu. Rangeři s Dark Reapery vlezli na budovy/boxy nebo co to je. Wave Serpent, Walkeři a Spideři šli přímo proti mně a chtěl s nimi smazat mé Rhino, které jelo vyzvednout charaktery. Střelbou zabil Kharna (Rangeři dostali žeton jako poslední střelci), Lorda nechal na 1W, protože se mu tolik nevěnoval. Rhino zůstalo na 1W. Jeden z Predátorů přišel o 5 životů.

Ve druhém kole mi přichází zbytek a snažím se stáhnout Lorda do bezpečí, ale pohybem se to nepodaří. Draka posílám na War Walkery, minimálně aby je locknul. Dvě nová Rhina posílám přímo k soupeři na Rangery a Dark Reapery a používám smoky. Predátorům jsem střelbu rozdělil mezi Fire Prism (LC), kterému dají po re-rollu jedno poškození a War Walkery (AC), kdy jednoho sundají a druhého poškodí. Se zergy, Dreadem a Maulerfiendem nabírám Spidery a naštěstí mi brzo dojde nechat si tam místo i na Lorda, který po re-rollu ten charge dá taky a dostanu ho tím tak za budovu a mimo dosah čehokoliv. Bonifác Spidery rovnou uklízí a zergové dostanou žeton. Drak s velkým překvapením zničí Walkera a dobalí se k Serpentě a má taky jeden žeton. Bonifácovi přichází zbytek a zůstává skoro vším u sebe u hrany stolu. Ke mně pošle jen druhou Serpentu s jedněmi Dire Avengery. Druhá poodletí od draka pryč. Střelbou uklidí polovinu zergů chránících Lorda vlastními těly, poškozený Fire Prism odpálí poškozený Predátor a dostane žeton. Pak se soustředí na Rhina jedoucí k němu, ale díky smokům přežijí, i když to se zergy má zas jen 1W.

V mém třetím kole drak přelítne stůl a doletí před prismy. Zkusí ještě flambnout jedny Rangery, ale zabije jen jednoho. Maulerfiend doběhne k prázdné Serpentě a srazí ji na 5 životů. Posunu Predátor tak, aby mohl střílet na plnou Serpentu, ale nic jí neudělá, protože ji ani netrefí. Rhina jedoucí k Bonifácovi stále jen jedou. Dále k němu běží Helbrut a Dread. Od mého nejbližšího deploye k jeho modelům je to 30+“. Drak překvapivě sundá poškozenou Prismu, kterou mu předtím ještě načal Dread. Tím končím a Bonifác ve svém kole jen trochu popoletí s plnou Serpentou a zas uletí s tou poškozenou a postřílí pár zergů u Lorda. Zbylý Prism popoletí a sundá draka. Zbytkem pak dorazí Rhino se zergy, které jelo k němu a vysype je, ale už na ně ničím nedosáhne. Rhino s CHSM jen škrábne. Stejně tak poškodí Dreada.

IMG:https://c2.staticflickr.com/2/1961/45738830531_45a76e8c66_o.jpg

V mém čtvrtém kole vyskočí CHSM s Rhina, které pak zablokuje cestu Wraithlordovi. Následně CHSM postřílí Rangery s dvěma žetony a naberou Dark Reapery a Avengery. Zergové, kteří vypadli z Rhina skočí na další Rangery a komplet je uklidí. Dread s Maulerfiendem rozbijí Serpentu a Dread se dobalí do Avengerů. Lord se zbylou ochrankou zergů vleze do jejich Rhina, které se schová za zeď tak, aby na něj mohla jen poškozená Serpenta. Predátor se pohne tak, aby měl tu poškozenou Serpentu na 12“, ale jen jí škrábne a nechá ji na 3HP. Bonifác uteče Avengery od Dreada, kteří ho pak z rapidu ustřílí. Prism ustřílí zergy, kteří zmasakrovali Rangery.

IMG:https://c1.staticflickr.com/5/4897/31867265998_0b59864f94_o.jpg

V mém pátém kole konečně doběhne Helbrut a nabere Wraithlorda, kterého umlátí. Maulerfiend nabere a umlátí Avengery. CHSM konečně domlátí po třech fázích Avengery s Dark Reapery. Predátor opět selže a poškozené Serpentě nic neudělá. Bonifác mi na oplátku sestřelí zbylé CHSM a Helbruta. Taky ta poškozená Serpenta konečně ustřílí to Rhino s Lordem a zas se svou ochrankou vypadne na stůl. Tady hra končí, protože jsme hodili šesté kolo, jsem s body napřed a Maulerfiend doběhne k Prismu, kterého lehce sundá, protože má už 2 žetony. Stejně tak by už umřel Serpent, protože má taky žeton. Zbyly by mu tedy jen Rangeři. Shodneme se tedy na výhře chaosu. Hra to byla drsná, protože jak něco dostalo žeton, obvykle to hned umřelo. Taky to byla hra bez charakterů, protože jen mě přežil Lord, který se krčil celou dobu za budovou, aby ho nedostřelili Rangeři nebo něco jiného. Takže žádné aury a powery, což nakonec vedlo k pěkné hře, kterou jsme si oba užili. Eldaři sice ztratili powery, ale dostali krásný boost ve formě bonusu na wound, který znamenal, že veškeré shuriken zbraně měly AP-3 už na 5+ a nebo dokonce 4+, což dělalo děsně moc. Taky Rangeři najednou rozdávali mortaly na 4/5+.

Celkově skvělá akce, kterou jsem si velmi užil a to zvlášť proto, že hry nebyly jednostranné, ale bylo potřeba 5 kol, než byly rozhodnuté. Jedinou výjimkou byla třetí hra, ale tam za to mohly hodně hody nás obou, které byly prostě extrémní. Celkově chaos dopadl stejně jako Impérium a Xenos na konci neudrželi jediný sektor. Co se týče organizace, tak zas byla o dost lepší než minule.

Jelikož jsem hrál CHSM úplně poprvé a nemám proti němu zrovna nahráno, tak jsem byl trochu překvapen, jak některé jednotky fungovaly nebo naopak nefungovaly. Charakteři jsou naprosto zoufalí, kdy 5 životů a T4 znamená, že umřou hodně rychle. Být v TA, tak toho ustojí víc, ale stále nic moc. Zergové jsou supr a i ty power axy u šampíků nebyly špatné. CHSM s chainswordy ušly při chargi, ale jinak fakt nic moc. Predátoři jsou celkem smutní. Maulerfiend je bez stratagemu taky nic moc. Drak krom lockování jednotek taky skoro nic nedělal, hlavně proto, že jsem na flamer standardně házel 1 hit. Helbrut byl skvělý, když se dostal do boje, protože to množství útoků, které vypotil je neskutečné. Dread byl naprosto supr.

IMG:https://c2.staticflickr.com/2/1906/44824802925_d8af66d906_z.jpg

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.