Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Reporty

Výlet na Kladno vol.2

8.12.2018

Další turnaj v Kladně. Alex říkal, že se má vzít FW a LoW, tak jsem si řekl – Lancer „The Lancing“ Rodriguez už dlouho nelanceroval! Tak jsem se dokopal k tomu dobarvit zbytek a jedeme!

++ Super-Heavy Detachment +3CP (Imperium – Imperial Knights) [42 PL, 818pts] ++

Household Choice: House Krast, Questor Mechanicus

+ Lord of War +

Armiger Helverins [9 PL, 174pts]
. Armiger Helverin: Heavy Stubber

Armiger Warglaives [9 PL, 164pts]
. Armiger Warglaive: Heavy Stubber
. . Freeblade: Freeblade Questor Imperialis

Cerastus Knight-Lancer [24 PL, 480pts]: Cerastus Shock Lance, Character (Knight Lance), Heirloom: Armour of the Sainted Ion, Warlord, Warlord Trait: Ion Bulwark

++ Battalion Detachment +5CP (Imperium – Adeptus Mechanicus) [27 PL, 428pts] ++

+ No Force Org Slot +

Forge World Choice: Forge World: Stygies VIII

+ HQ +

Tech-Priest Enginseer [3 PL, 47pts]: Servo-arm
Tech-Priest Enginseer [3 PL, 47pts]: Servo-arm

+ Troops +

Skitarii Rangers [4 PL, 35pts]: 4x Skitarii Ranger
. Ranger Alpha: Galvanic Rifle

Skitarii Rangers [4 PL, 35pts]: 4x Skitarii Ranger
. Ranger Alpha: Galvanic Rifle

Skitarii Rangers [4 PL, 60pts]
. Ranger Alpha: Galvanic Rifle
. 3x Skitarii Ranger
. Skitarii Ranger (Transuranic Arquebus): Transuranic Arquebus

+ Fast Attack +

Sydonian Dragoons [9 PL, 204pts]
. Sydonian Dragoon: Taser Lance
. Sydonian Dragoon: Taser Lance
. Sydonian Dragoon: Taser Lance

++ Total: [69 PL, 1246pts] ++

It´s lancing time!

Plán nebyl těžkej – Panzer Vor!, naskákat na soupeře a zabíjet. Chvilku jsem si myslel, že to je docela chr chro, ale ráno na turnaji jsem zkonstatoval, že No Mercy. Nezávisle na sobě většina účastníků přitvrdila, takže Guiliman Agrese, 3xIK + 32 statečných, 5 Armigerů a 32 statečných, 3 Bikozla (bez statečných,ale s Cullexusem) mě nějakým způsobem zbavili morálního studu

První hra – Káťa (Khorne powwa)

Káťa má Khorňáky a Chaosáky.

Sorceror na jump packu
Chaos Lord na Jump packu
2x Hellbrute
1xKultisti
1×3 Mark of Slaanesh obliny

3×10 Bloodletterů
Herald na jogurtu
Pěší herald
Skullcannon

Hraje klasiku – kartičky do 3.

Káťa krade iniciativu a Hellbruti mi mizí Armigery (Protože 6 na DMG, 2x za sebou atd.). V mém prvním kole pak Knight přeběhne stůl, zadupe Hellbruta, kavalérie projede jedny Bloodlettery  a Warglaive dá mále WL kill. Další kolo 10 písmenek charguje mojí pěchotu a techpriesty, kde si vysvětlíme jak se správně dobalovat, kotvit a obecně close combatit. Padají oblíci, doubledakka + Veterans of Long war mě stojí kavalérii. Ve svém kole se zoufale pokouším Písmenko na středu a ping! – Reality blinks! – a písmenek je o šest víc. Nějak se to pak plácá, mě mizí pěchota. Lancer lancuje skrze stůl a zabíjí na co přijde. Na konci je na stole Knight na plných životech a Warlord na vžumbáglu, vyhrávám 11- 9 na kartičky.

Druhá hra – Karel a Custodes

Budou zlaté podrážky

 

Karla známe z minule, jen rozšířil list :
2xBikozel
Pěší kapitán
3×3 Custodes s kopíma
1xCustod dread
Vlajka

Kapesní armáda? Proč ne. Mise je „Cloak and Shadows“, takže ještě jeden postih na střelbu. V prvním kole se Karel posune ke mě, zabere objectivy 4. Střelba zmizí překážlivé Custody a Lancer jde dvoum kapitánům vysvětlit, jak se kope do kotníků. Na levém křídle rozjedou Dragouni trojičku Custodes. Za podpory Warglaivy se Custodes mění na cihličky, Karel se pokouší chargovat, ale nedoběhne a pěším kapitánem si v soutězce zablokuje charge pro dreada. Následují 2 kole proKRASTinace a wipujeme v 4.

Na vedlejším stole Rowboat mizí 3xIK, takže na poslední jdeme na modrou.

Třetí hra – Aleš a UM

Jak jsem psal na začátku – je to baby Rowboat Gunline. Bleh. A mise, kde se počítají nastřílené body (staré Victory Points). Nic moc.

Bobby G.
Ancient
Libby s Nullzone a Might of Heroes
Medic
1×5 Hellblasterů
1×6 Agressorů
Deredeo s Atomatic Pavaise

Oba dva se stavíme docela obraně. Já prostě nechci dostat šílené dakka s rerollama na vše. Doufám, že něco zastřelím a že to „půjde“. Nejde. Za dvě kola střelby z arkebuzy a Helverinů vždycky zabiju jednoho Hellblastera a medic ho zvedne. Nenápadně se vždycky posunu knechtem a Dragounama, Aleš se stáhne a ozobává Doritem. V třetím kole nechá vepředu vlajku, takže ta je odstřelena. V tenhle okamžik jsem asi měl zahlásit #Yolo, započítat si zabité body a stáhnout se a mávat. Přemýšlel jsem nad tím, ale je prostě teplé. Přišli jsme hrát Hammer, a ne na sebe mávat přes stůl. V čtvrtém kole Knight vyběhne, nabere Agresory, vyhne se jak Bobbymu, tak Libbymu s NZ a zabije celé…..3. Eh. To taky mohlo být lepší. No co, tak NukeItUp protokol.

Aleš se stáhne, vypne mi 3++ a nasází mi 18 W od Hellblasterů a dorazí Knechta Bobbym. Knecht bouchá do 2″, Katcher zkušeně rerolluje na 1. Eh. Jak se ukombit.

Další kolo zkusím zastřelit Rowboata, kterému zbývají 4 W a nic. Deredeo pak zabije Warglaiva a tím to tak nějak hasne.

Gratulace Alešovi k výhře a taky k výhře turnaje. Jeho prvního, BTW.

Potom Coca Cola, Keyforge a řešení strašně tajných věcí. Byla to příjemně ztrávená sobota a hlavně – dobrý feedback na to, že ty moje stupidní články někdo čte a že fakt pomáhaj. Na cestě jsou další!

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

  • Ales
    Posted at 9:34 9.12.2018
    Ales
    Odpovědět Author

    Musim uznat, ze nebýt toho, ze mi Katcher gentlemansky odpustil chybu, kdy jsem v návalu nadšeni přeskočil svou move fázi abych už už zacastil ten NZ na librariana (což jsem si uvědomil v okamžiku kdy kostky na warp charge dopadly na stul😂) tak by ta hra vypadala jinak. Respekt Katcherovi