Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 2

Reporty

Panzerfahren na Kladně!

16.1.2019

Další měsíc a další výlet na Kladno.

Vzhledem k tradici měnění armád volím Gardu! A jakou jinou, než tankovou. Opráším tedy svůj PanzerList! a doma aspoň nahodím tanky základní barvou. Bohužel, není čas dobarvovat, protože zkouškové.

 

Paskova ségra zamlada na archivní imperiální propagandě…

1250 bodů je docela limitující a tak nemá cenu vymýšlet kolo. Něco tanků, něco pěchoty a Eversore pro prdel.

Cadian Batalion:
 
Pask s Battle Cannonem, HM, Storm bolter
Tank Commander s Battle cannonem, bolter
Platoon commander
3x Infantry squad
Rein und Raus
Mantichore
Hellhound

Vostroyan Supreme Cmd
2x Tank Commander s Punisherem, HB
1x Primaris Psyker

Auxiliary 

Eversore aka Zabijácká chobotnička 315

Má to dosah, má to dakka, má to countercharge. Proč ne. V sobotu ráno doma zavelím Panzer Vor!, sbalím armádu, ženu a dítě a tradá.

První hra : Darek a Tyranidi

Oh nom nom.

Darek má Kraken nidy ve složení: 20x dakka gauntů s Trygonem, Tyrranofex ve vajíčku, 20 gendů s Broodym, jedni Warrioři, dvě Zoany a jako Warlord neurotrope. Je fakt rád, že mě vidí. Říká něco jako: „Já nechci hrát proti Gardě!“

Kdepak asi nidi jsou? Co se s nima mohlo stát…

Stavím se defensivně, tanky dozadu, pěchota jako nárazník. Gendy na koksu už jsem potkal, takže screenujeme. Naštěstí to nebylo potřeba.

Kostka s Vladímírem Vladímírovičem zafungovala a tak kradu iniciativu. Pod heslem: „Keep the barrels glowing!“ mažu gendy, Pask s kámošem rozstřílí na kaši další brouky a já se pěkně tlačím do předu. Darek podle nového FAQ nemůže padat ani do svého deploye, takže Hivemind smutně kouká na ocelovou stěnu. Druhé kolo dočišťuji, co je tak nějak na stole, a Chobotnička si dojde pro Neurotropu, ale nezařízne jí.

Ve druhém kole padají posily, kde tedy dakkagaunti nastřelí Hellhound a vajíčko zastřelí Eversora. Tak nějak ale oba víme, že film, který se hraje na stole nejsou Vetřelci, ale spíše Dokument o lovu tuleních mláďátek.

Druhá hra: Aleš s Ultras

Aleš vytáhl variaci na renezanční téma, jen místo velkýho Taťky Šmouly vzal středního Taťku.

Calgar + 2 Honour gard
1×6 Hellblasters
1×6 Agrrrrrrressors
Librarian
Medic
Repulsor Dakka Vehicle

Aleš jako vítěz minulého turnaje měl právo vybrat misi a trošku se napálil. Ve středu bojiště je marker. Na začátek ho držíte, když máte více modelů do 18″, pak do 15″ atd. Do 12″ od něj nefunguje invul.

Já Objective secured! pěchotu mám, on ne. Takže pěchota do zákopů, tanky do rohou a jedeme.

Aleš začíná a Repulsor trošku zrepulsí Paska a Punishera. Agresoři se sunou za LOS blok, abych na ně neviděl (a oni na mě, naštěstí). Během svého kola vymažu Repulsor. Podíl má i ratling s Demo Charge a zredukuju Hellblastery. V druhém kole Aleš vyběhne s Agresory a jde mi smazat pěchotu (skoro úspěšně) a zaťukat na Hellhound (neúspěšně). Pak se ozve „Feur Frei!“ a po konci mého druhého kola Alešovi zůstávají na stole jen charakteří vzadu (s blížící se Chobotničkou 315 na obzoru).

Poslední kolo – Alex a Death guard

Alex hraje docela pěknou variaci..

2xDP s křídlama
1×3 mouchy
2xFoetid plague drone
Hellbrute
Plague Crawler
Chaos lord
Zvoník od Syfla božíka
Nurglings

K tomu si dáme písničku, ne?

Alex to má docela rychlé, ale hrajeme na úhlopříčku a mise je „Zabij co můžeš“. Takže se stavím dozadu a nechávám ho pěkně běžet. První kolo běží a Nurglingové mi lockují tank v CC. První kolo mé střelby redukuje mouchy a rozdává nějaké woundy. V druhém kole Alex střílí charguje „trappy Hellhound“, který DPčka rozkopou a dostanou nějaké MW. V mém druhém kole opět odmázávám nemalou část DG…už ani nevím, jestli jsme se dostali do třetího. Pravdou je, že tady kostková štěstěna byla hodně na mé strašně a Alex házel fakt docela tužku…

Takže do ligy si zapisuji slušné skóre a na čase příště provětrat Mechanicum….

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

  • Alex KM
    Posted at 7:49 17.1.2019
    Alex KM
    Odpovědět Author

    Docela tužka to byla… Myslím ale že sis vítězství zasloužil i když ani já jsem nedělal moc chyb. Občas jsou ty kostky prostě svině 😀