Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Recenze

Literární okénko – Wolfsbane

19.1.2019

 

V řadě už 49. knížka ze série Horus Heresy. Tentokrát budeme sledovat cestu Lemana Russe, který čapne svoje kopí a půjde nakopat Horovi…to je asi jasné z přebalu. Okolo Císařova kopí se toho točí docela dost. Je úsměvné pozorovat, jak se z „running joku“ z Ragnara stane docela důležitá, dějová věc.

Trošku smutné je, že tak nějak dopředu tušíte, jak to dopadne…vzhledem k tomu, že – suprise suprise – Horus na Terru doletěl, žejo.

Na druhou stranu, kvůli tomu asi člověk celou knižní sérii nečte. Pokud jste fanoušky Vlka Fenrika, tak se vám knížka bude docela zamlouvat.  „Wolfy McWolf“ index je zde docela malý, ačkoliv přírodních sil Fenrisu je víc jak dost. Je tu docela dost „známých tváří“ jako např. Bror Tyrfingr nebo Bjorn. Ostatně, krátký Lemanův pobyt na Teřře a jeho slovní fotbal s Malcadorem stojí za to.

„Huráá akce“ Vlka Fenryka je jedna dějová linie, druhá se týká Mechanica na v sektoru Trisolian, který je důležitý pro následnou invazi skrze Beta-Garmon. V rámci této děje je hlavním gerojem….

 

„Fuj, nikdy bych se nenechal přemontovat na něco nelidského…“

…Belisarius Cawl. No jo, byl tam celou dobu, takže úroveň ret-conu vstoupá. Béla každopádně vyhrává cenu za Mary Sue roku, protože víceméně je takovej Všudebyl Všechnouměl. Což mu na jednu stranu neubírá zábavnosti.

 

Stojí to za to? Určitě. Rozhodně ve formě skvěle namluveného audiobooku. Neprohloupíte a možná si budete tajně chtít postavit malou waflí armádičku do Horus Heresy…

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.