Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Illius jede na Prague Open!

21.2.2019

Děkujeme Illiovi za peckový report!

 

Takže PO 2019. Pro mě třetí PO v řadě. První ročník, na konci sedmé edice, jsem jel ještě s GK a jediný můj cíl bylo neskončit poslední. Těsně, ale přece se podařilo. Další ročníky se proto nesly v duchu zlepšení oproti poslednímu. PO 2018 s GK a něco málo polívkou kolem se mise opět podařila a posunul jsem se o 4 příčky výš. Letos jsem ale konečně dokončil dost velkou část svých Tau abych s nima mohl na tak velkou akci. Už si s nima hraju ve Zlobrovi od doby co jim vyšel codex a řekl bych že docela úspěšně. Poslední dva zlobříky se mi podařilo dokonce vyhrát, jeden z toho byl i s tím stejným listem jako PO. V ITC to funguje totiž docela dobře, když si můžu svoje sekundárky nastavit primárně na ničení soupeře. Dokonce se mi podařilo ve dvou testovacích hrách s PO propozicema vyhrát nad Jiřím Berkanem Zemenam s jeho Aeldari polívkou a nad Petrem Natem Čulíkem s jeho imperální polívkou s knechty. Takže jsem byl dost nabuzenej na výhry. Ale pořád jsem se bál toho, že se svojí poměrně statickou armádou, potkám někoho kdo bude vědět jak ji přehrát na pohyblivosti a tím pádem i na mise.

Link na listy: https://docs.google.com/document/d/1fyeRFEkofopiXkQvrlAvfYtbAKiuZjoKED8iN2RFd-M/edit?usp=drive_open&ouid=106571981318844913418&fbclid=IwAR2MOETw96JZYo-dzkeRpdJl5Ver3JdfeIPFoEEOWTRR9tZwfDm6_A8EzsM

Můj list:
Club/Country: Czech Republic
Total Points: 1999
Total Command Points: 14 CP (3+5(Battalion)+5(Battalion)+1(Vanguard))
Army Keyword: T‘au Empire
Detachment 1: Battalion Detachment (Faction: T’au Empire, Sept: T’au) – 1681 pts
HQ1: Cadre Fireblade (39): Pulse rifle (0), Markerlight (3), Photon Grenade (0) [42]
Relic: Puretide Engram Neurochip
Warlord Trait: Through Unity Devastation
HQ2: Commander Shadowsun (110): 2x Fusion Blaster (0), 2x MV52 Shield Drone (22), 1x
MV62 Command-Link Drone (6) [138]
Troops1: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0): 1x
Markerlight (3) [38]
Troops2: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0): 1x
Markerlight (3) [38]
Troops3: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0): 1x
Markerlight (3) [38]
Elites1: Riptide Battlesuit (185): 2x Smart Missile System (30), 1x Heavy Burst Cannon (35),
Advanced targeting System (18), Velocity Tracker (10) [278]
Elites2: Riptide Battlesuit (185): 2x Smart Missile System (30), 1x Heavy Burst Cannon (35),
Advanced targeting System (18), Velocity Tracker (10) [278]
Elites3: Riptide Battlesuit (185): 2x Smart Missile System (30), 1x Heavy Burst Cannon (35),
Advanced targeting System (18), Velocity Tracker (10) [278]
Fast Attack1: 7x Tactical Drones (0): 7x MV4 Shield Drone (70) [70]
Fast Attack2: 6x Tactical Drones (0): 6x MV4 Shield Drone (60) [60]
Fast Attack3: 6x Tactical Drones (0): 6x MV4 Shield Drone (60) [60]
Heavy Support1: 3x Broadside Battlesuit (105): 6x High-Yield Missile Pod (150), 6x Smart
Missile System (90), 3x Advanced Targeting System (18), Shas’vre (0) [363]

Detachment 2: Battalion Detachment (Faction: T’au Empire, Sept: T’au) – 198 pts
HQ3: Cadre Fireblade (39): Pulse rifle (0), Markerlight (3), Photon Grenade (0) [42]
HQ4: Darkstrider (42): Pulse Carbine (0), Markerlight (3), Photon Grenade (0) [45]
Troops4: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0): 1x
Markerlight (3) [38]
Troops5: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0): 1x
Markerlight (3) [38]
Troops6: 5x Strike Team (35): 5x Pulse Rifle (0), 5x Photon Grenade (0), Shas’ui (0) [35]

Detachment 3: Vanguard Detachment (Faction: T’au Empire, Sept: Sa‘cea) – 120 pts
HQ5: Ethereal (45): Honour Blade (0) [45]
Elites4: Firesight Marksman (21): Markerlight (3), Pulse Pistol (1) [25]
Elites5: Firesight Marksman (21): Markerlight (3), Pulse Pistol (1) [25]
Elites6: Firesight Marksman (21): Markerlight (3), Pulse Pistol (1) [25]

1. hra 
V prvním kole jsem byl nalosován na Torapa aka Tomas Kulic s jeho Aeloitoc eldari. Sice Katcher pak hlásil, že jsme se mohli ozvat, že první hru se snažili nepárovat čechy na sebe, ale za mě jsem byl spokojený. Většinou čisté eldari nepotkávám a navíc jsem si chtěl zahrát i proti Torapovi, s kterým jsem nikdy nehrál. Bylo mi jasný že to bude těžký, je v tom dobrej, jeho armáda je přesně to co mě nejvíc bolí, -1 na hit, tanky s větším dostřelem než mám já a extra odolné a mobilní unity pěchoty.
Bolelo to a hodně. Torapu začal, vyrushoval svoje guardiany neskutečně daleko dopředu, vystřílel mi screenovací FW (mohl jsem jich tam fakt dát víc) a nakouzlil na guardiany hromady buffů. Takže dvacka guardianů, kousek od mých broadside, který rozhodně nechtějí být v CC.. V mým prvním kole jsem teda odpálil Kauyon na přehozy hitů. Připadal jsem si jak školák když jsem vypálil tajdou do Prismu s nadějí že ho pošlu dolů s +1 na hit za velocity tracker, a až pak jsem zjistil že mají T 7 a ne 6. Přitom to vím, ale nějak jsem to vytěsnil. Pak jsem se otočil vším do Guardianů. -2 na hit pro většinu mojí střelby, 5 mark to bohužel úplně nezachrání. 3++ a 5+++.. Broadsidy měli re-roll woundů a měli jen -1 na hit, bo byli do 12″ palců… 11 Guardianů z dvacky s dvěma platformama přežilo.. Průser byl na světě. V druhým kole mizí další FW, guardiani doběhli charge na broadsidy, protože jsem si bláhově myslel, že těch 11 nebuffovaných těl v overwatchi zastřelí sami. Wraightblades, který přišli z DS a dostali svoji hromádku buffů ale naštěstí nedochargovali. Že by naděje? Broadsidy si daly fall back, ale nestřílí, Tajdy dorazí guardiany a zkusíme pokousat wraighty. Ty buffy byly proti mě fakt zlý.. Nejsem si jistý kolik jich kdy umřelo, ale když se wraighti zasekli do Broadside, tak jich byla už půlka. Nicméně když pak tajdy opět nedorazili wraighty a ve čtvrtém kole se Torapu mistrně zase dostal na broadside přes pile in na opačnou stranu než kam chargoval. Naprosto legálně. Perfektní tah. Tenhle level hraní se mi fakt líbí ale člověk si někdy neuvědomí, jak dobře se to dá hrát.. Tak v tu chvíli už moje broadsidy nestřílí 3 kola. Nemám skoro žádné karty. Nemém skoro žádné FW, kterýma bych se rozlízal do Objectivech. Pořád jsem nezabil ještě ani druhou unitu a Torapu už má naskórováno co mohl. Pokorně skládám, velmi dobře zahrané. 0:12 pro Torapa

2. hra 
Němec Christian Seiser s Kronos nidy. Jedna unita může střílet 2x a má re-roll 1 na hit ve střelbě. 15 Hive guard, jeden blob gendů, 2 bloby hormíků, 2x dakka fex ale bez venom cannonu. Hammer and Anvil deploy. Měl jsem pocit, že to mám docela blbý Hive Guardy za jedno kolo jsou schopný odpařit prakticky všechny moje drony, ale němec udělal několik chyb a já je zvládl využít.
Byl jsem sieznut. Z nějakého důvodu mi ale nestřílel do dron, ačkoliv je měl v dostřelu. Ozobal mi nějaké FW a zkusil střílet do tajdy. Dopředu poslal jen fexe a gendy na střed stolu, zbytek zůstal v jeho deployi. What?? No co, Kauyon pro všechny. Venomthroapy šly jako první, abych se zbavil -1 na hit. Neschoval si je mimo LOS a tajdy mají +1 na hit proti FLY. Gendové z prostřed stolu, byť v coveru šli hned za nima. Jedny Hive Guardy pak jako třetí. Hned jsem se cítil líp. V dalším kole fexové likvidovali moje FW, kterýma jsem si chtěl vyběhnout pro objectiv víc na středu a zároveň jsem si je nechal před tajdama jako screen. Guardy zastřelí další FW a znova zkouší Tajdy.. Drony v pohodě kryjí, FW mě zas tak nebolí.. V tuhle chvíli jsem věděl, že pokud se něco moc neposere, tak je to moje. Neposralo. Druhý Kauyon, fexové umřeli, broodlord, který byl za fexi taky. Jedni hormíci, co se kryli za LOS blockem na kraji soupeřova deploye drasticky redukováni SMSkama. Další kola už byli jen o postupu Tajd a redukování Hive Guard, který ale nebyly extra dobře schované. Sice v kartách jsem ho začal předhánět až po 4 kole, ale jasno bylo už dřív. Dohráli jsme šesté kolo. Jemu zbyli jedni hormíci co seděli na nedůležité objective v jeho deployi a tyranid prime. Já měl sice o nějaký FW a drony míň, lehce ozobanou tajdu, ale jinak cajk. 12:0 pro mě. Taktika střílet FW funguje, když můžete Tau zatlačit a získat převahu na stole na dost dlouho aby člověk nabral body, ale němec se chtěl přestřelovat a ty věci co ho mohli střílet nejlíp, tak nechal být..

3. hra 
Slovák Enduro aka Michal Panik a jeho Harlekýni. Docela jsem se děsil, šašky znám z Brna, kde je hraje Alsus. První otázka byla: „Máš Starmist Raiment?“ (čti relika co vypíná overwatch proti jejímu nositeli) Odpověď ne, mě nejdřív trošku zaskočila a když jsem se dozvěděl, že má jako reliku masku co jemu dává +1 do Ld a mě do 6″ -1 Ld, tak jsem byl trošku zaskočen.. Ale pravou sílu této reliky jsem poznal později.
Enduro začínal, Pustil se do mě přesně jak jsem čekal. Vše plně dopředu, kromě jednoho transportu co zůstal u objectivy v jeho deployi a revegery. Odstřelil nějakou screenu, ale poučen z 1. hry jsem broadsidy obsypal větším množstvím warriorů. Enduro si nicméně v půlce CC bojů vzpomněl, že neodstřílel svoje bajky. To by asi prostřílel víc.. Takhle měl jen jednu malou šanci projít až k Broadsidám, ale musel vyhlásit charge na spoustu unit a tak jeho bajky dostali střelbu z 2x tajd a jedněch broadside + dost FW… I s 3++ čtyři bajky umřeli. Hodil malej charge a tak stál dost daleko od Broadside, já pak udělal HI Etherealem a tím jsem ho zastavil v postupu hlouběji. Druhé bajky vzali třetí tajdu a jedny FW, další 2 bajky umřeli. V CC vysekal snad jen nějaký warriory a nakonec i eterála, měl možnost dobalit se přes konsolidaci do Broadside, ale neudělal to. V mém kole přišel teda fall back přeživších warriorů a tajdy. Střelba posílá dolů zbytky bajky až na jednu, jeden transport s i s šašky a broadsidy pošlou jeden raveger na 1 W a druhý na 3W. Zabil jsem víc, držel jsem víc, protože Enduro sice měl transport na objectivu, ale drží jen troopy. Ve svém druhém kole jsem pochopil, k čemu slouží „Masks of secrets“ Jedna z mých tajd dostala brutálně naloženo mortali. Kouzlem -1 na Ld, maskou -1 Ld a seer měl +1 Ld. Já začínal tedy s 6 a on s 10. Roll-off, kdy k hodu přičítáš Ld a já ho musím přehodit.. Kolik to bylo? 10 mortalů než se mi to povedlo?? (na závěr turnaje jsem se dozvěděl, že Mirror of Minds funguje ale jinak, je to čistý roll-of bez přičítání Ld, takže lehká svačina od Endura, ale vzhledem k výsledku to bylo jedno). Pak se Enduro pustil do Chargování. Když se říká, že overwatch je druhá střelecká fáze Tau, tak to úplně dobře nevystihuje to co přišlo. Jasně, potřeboval jsem správě připojovat tajdy a možné marky abych rozstřílel chargující transporty, ale když Enduro pořád chargoval Broadsidy a já jako s jedinou unitou mohl díky tomu pořád a pořád střílet, tak to bylo neuvěřitelné.. 4x chargoval broadsidy a 4x failnul protože ta unita co to zkusila, tak umřela. Nejdříve dva transporty, tam pomohly i zbylé tajdy a pak unita šašků a shadowseer. Vše mrtvé. Enduro pokládá, protože mu zbyla jednu bajka a 3 revegeri z toho dva prakticky mrtvé. Já neměl nic v CC a jen jedna Tajda a podstatná část FW mrtvá.. Tady bohužel bylo poznat, že ačkoliv hraje Enduro CC armádu, tak nemá plně v malíčku podstatu CC. Pohyby typu Pile in a Consolitade jsou zásadní pro přežívání CC jednotek a pro blokování soupeřových střeleckých jednotek. A chargování zrovna tak. Kdyby mě donutil broadsidy připojit přes For the Greater Good, tak si vystřelí jen jednou a ne čtyři krát. Takhle byly cílem charge pokaždé a pokaždé si vystřelily. Je to poučení pro příště. 12:0 pro mě

4. hra 
Amík James Gains a jeho alfa legie gunline s 3x Deredeem a 2x Contemptor s 2x DP na rush. List jsem věděl už večer dopředu a tak jsem měl čas nad tím dost popřemýšlet. Došel jsem k závěru, že když zastřelím dvě Deredea ve svém prvním kole, tak dobrý + jedno kolo jeho střelby ustojím. Já deploynul jako první, soupeř přímo proti mě, do dostřelu 36″ s dredy, měl stejný dostřel menší pohyb a na konci říkal, že vlastně neviděl jinou možnost. Když se postaví mimo můj threath range, tak se do svého dostřelu nedostane, když začne.
No ve zkratce, začal jsem, podařilo se mi namarkovat 5x markou jedno deredeo a druhé 3x. Soupeř zapnul Prepared Positions takže -1 na hit za alfu a měl i cover. Kauyon CnC node Broadsidy poslaly deredeo a jednu unitu kultistů do věčných lovišť. Lehký overkill, ale jistota musí být. Tajdy střílí na druhé deredeo bursty a přes Focused fire +1 na Wound roll posílám i druhé deredeo dolů (3 marky ignorují cover). SMSky z tajdy, které ignorují cover a LOS posílají druhé kultisty ze stolu. Mise splněna, teď už se to dá uhrát. DPčka a Conteptoři se hrnou dopředu, přicházím o nějaké warriory. Ale nic víc, protože drony podrží střelbu. V mém druhém kole opět Kauyon, Contemptor číslo jedna a DP s 3++ na levém křídle jdou ze stolu a lehce cuchám třetí deredeo. Soupeř přes psychic nadělí sloušnou dávku mortalů, ale zatím nic co by nešlo přežít. Byť teda bomba mortalů do 3″ od Tajdy je v Tau castlu dost smrtící. Warlord -3 W a Tajda dostává několik smitů… Contempor umírá při overwatchi, ale stáhne na sebe dost unit přes For the Greater Good aby druhé DP doběhlo do CC.. Moje tajdy ale přes drony ustojí i toto. V mém třetím kole failnu zabít DPčko, což mě málem stálo warlorda a posílám dolů i poslední Deredeo. Soupeř přeskočí moji lajnu Tajd hned vedle mého Warlorda a failne ho dorazit smitem. Nutno poznamenat že James, ačkoliv to byl strašně super týpek a dost jsme se nasmáli, tak házel celou dobu strašný hody. Jeho lord se málem zabil, protože si 2x odstřelil před Deamon shell mortali do xichtu. Jeho DPčko co mělo zabít warlorda a ahriman co měl dorazit tajdu na mortali i s průměrnými hody řekli, že dneska prostě nee.. Teď už jen ulovit charaktery dorazit zbývající kultisty a nabírat karty. Ačkoliv to hned od prvního kola vypadalo pro Jamese špatně, tak opět až po 4. kole a jedné fakt dobré ruce karet, jsem začal vyhrávat misi na karty, takže nebyl úplně ze hry hned na začátku. Ale v závěru už šlo jen o to, jestli ho wipnu nebo ne. Nestihl jsem se ale tak rychle rozlézat po stole. 12:0 pro mě a překonávám svůj loňský výkon. Přichází uvolnění a pohoda.

5. hra 
Po obědě, chvilku před startem vyskočily páry. Vidím Lawrance Baker. V ten moment jsem si řekl YESSS!!! Splnil jsem si cvůj cíl a ještě si zahraju s Lawrencem, MEGA dobrej turnaj. Bohužel slováci dropli a já dostal někoho úplně jiného. Opět němec Michael Wiesheu a jeho IK+garda+skitari.
Tohle byla přesně ta hra, které jsem se bál. Soupeř znal Tau dokonole, sám je hraje. Navíc vzhledem ke skóre co zatím nahrál, tak i dobrej hráč.. Nedostali jsme ale moc dobrý stůl. Bylo to sice hezké, protože jsme hráli na Necropolis terénech, ale velký LOS block vždy jen jeden ve dvou protilehlých rozích a jinak malé zídky. Na MDF terénech se mi hrálo mnohem lépe. No nic, já stal v jednom rohu, soupeř v druhém. Přesně odměřeno tak abych mu nemohl ublížit. Jeho knechti vykoukli vždy tak abych mohl střílet buď jen jednou unitou bez pohybu, nebo jen na knechta s možností 3++ (čti bez šance na zabití) a vždy bez šance na dostatečný markerlight support. Navíc jemu chodily fakt boží karty a tak měl rychle vysoké body. Řečnická otázka“ Znáte někdo kombo „priority orders a area denial“ ? Takže karty byli po dvou kolech jeho, ale já dohrával a neměl jsem to daleko k druhé bodované objectivě. Hra byla velmi rychlá. Já soupeři opravdu neměl co udělat, takže jsem skoro skipoval kola. Pohnout jsem se nemohl, protože bych měl v dostřelu a LOS drony a postřílel by je a já bych postih za pohyb (montka už jsem zahrál v prvním kole abych zkusil jednoho knechta postřílet, ale prostře bez 5 mark a bez dostřelu celé armády to nejde) a další kolo bez dron bych umřel. Střílet nemělo moc velký význam, protože mých 12 výstřelů z jedné tajdy na 4+ a 5+ a s tím počtem životů co měl, bych ho ani po několika kolech nezkriplil. Broadsida dostřelila vždy jen jedna a to i s pohybem.. Takže jsem jen stál a on mě ozobával o drony a skóroval karty. Já neměl celou hru co dělat a až v pátem kole jsem vystřelil dvěma tajdama na důležitý objektiv. Soupeř to samozřejmě tušil, takže udělal předtím finální push, ale díky drunům a 3++ jsem to ustál s půlkou životů na jedné z nich. Doskákal jsem si na objektiv jednou a druhou tak že další kolo by to dala taky. Pokračování do šestého kola. Tajda na objectivu je zabita a ta druhá sotva přežívá, ale pro objectiv dojde. Sedmé kolo naštěstí už není a já mám aspoň plichtu na sekundárky. 2:10 pro soupeře. Znovu skvěle zahrané ze strany soupeře. Přesně to čeho jsem se nejvíc bál, soupeř co mě přemanévruje a přehraje na misi. Od druhého kola jsme věděli že ten konec bude takový a oba jsme s tím byli celkem OK. On nechtěl hrotit 12:0, protože by to bylo riskantní a já doufal aspoň v těch 10:2.

Takže závěr byl 38 bodů z 60 a já zjišťuju, že mám šanci být top čech.. Jedinou šanci na ohrožení mám ze strany Binose, kterému to samozřejmě sdělím v průběhu jeho hry, abych ho „uklidnil“.. 😀 Když zahraje 12:0, tak bude top čech on.. Nakonec donesl 11:1 a tím pádem máme oba 38 bodů. Nakonec je on ale 15. a já 16. bo pomocné body. Fakt super turnaj. Boží hry. Organizace skvělá, nikdy nemám problém si do Prahy na nějaký turnaj zajet, jen najít ten volný čas. Dost jsem si z toho odnesl a uvidíme, jestli další rok budu zase překonávat ten letošní výsledek.. 😀

Na závěr už jen „For the Greater Good!“

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.