Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Reporty

Hroch waaghuje Magor Rift!

10.7.2019

Hroch na Magor Riftu 2019

Poslední dobou mi přišlo že už si vlastně moc nehraju. Řešit dospělácký voloviny jednoho ubíjí a zábavy je málo. A tu přišlo předsevzetí. Prostě si musím víc hrát a ne si jen stěžovat. Když jsem se dozvědel o Akci zvané Magor Rift, tak jsem si řekl – Hrochu, to musíš prubnout. Obzvláště proto že je akce zaměřená na fluff okolo. Proto jsem se nemálo odpolední hryzal do pysku abych vyplodil nějaký příběh, který objasní proč jsme tu a co tu děláme. Tady je:

Bunkr číslo 37 zažil už lepší časy. Planetární obranné síly nebyli nikdy známe pro svoji lásku k pořádku, ale tohle už bylo fakt moc. Police na zbraně byli rozbité, židle byli na kusy, lafetovaný kulomet byl vyvrácený a všude plno suti. Jo a málem bych zapomněl – vedle pancéřových dveří byla díra jako vrata. Tou se dovnitř začala dovnitř soukat zelená ruka, potom noha a nakonec i zbytek Orka. Helmou črtal o strop a mžoural, jak se snažil přivyknout příšeří. Na čele měl přinýtovaných několik skalpů s obočími. Patrně lidskými. Chvíli bloumal po místnosti a sekáčkem šťouchal do ruin. Nezálo se že by si chtěli něco začít. Nakonec ho zaujal monitor. Visel na posledním kabelu a zeleně světélkoval. Zvednul ho aby se na něj líp podíval.

+++Sektor Gama+++

+++Rutinní patrola 3026+++

Dle rozkazu byla provedena rutinní patrola týlní oblasti, za účelem udržení pořádku a kontroly infrastruktury. Dle rozvědky se neměl v oblasti vyskytovat nepřítel a neměli jsme očekávat nic podstatnějšího než místní obyvatelstvo, které si snaží přilepšit krádežemi proviantu. Hlídka začala v 10:05 standardního času. Byli zkontrolovány sklady F, G a K. V 11:37 byla objevena ve skladu M kráva. O několik minut později dovedl vojín Goldwin zajatkyni, která tvrdila že hledá krávu. Při kontrole vůči seznamům Munitoria bylo zjištěno že se v sektoru nejsou skladovány krávy, a tím pádem se nemůže jednat o krádež. Kráva společně s majitelkou byla vyexpedována mimo areál směrem ke své usedlosti. V 12: 26 pauza na oběd. V 12:55 jsme pokračovali prohlídkami skladů P a R. V 14:12 jsme byli svědky podivných úkazů v atmosféře které byly provázeny několika hlasitými třesky. Ze skladu G se začali ozývat divné zvuky a bylo vysláno 8 mužů ke kontrole. Když se muži ve stanovém limitu nevraceli, tak byla situace hlášena velitelství. Dle rozkazu jsme provedli taktický průzkum. Během průzkumu bylo zjištěno že polovina skladu G byla zničena, okolí je spálené a v místě se pohybuje blíže nespecifikované množství Orků. Ti se chovali poněkud zmateně a to i na poměry zelenokožců. Zdálo se že si nejsou jisti jak se na místo dostali. Jsme přesvědčeni že první hlídka podlehla těmto….

Tem divnejm glyfům nerozuměl ani za mák. Obrazovku znechucene upustil a ta zablikala. V díře to zašramotilo.
“Hej, nesahej na tu věcatici! Si myslíš že seš Mekáč, nebo co?” V díře se hrbil Šlusoň.
Obočák se na něj otočil. Nečekal že ho tady bude někdo otravovat.
“Blejskalo se to” prohlásil trucovitě.
“Esslipa nevíš japa tuten vehement fachá, tak na to rači nehrab. To muže mrdnout nebo tě to taky teleporťákovat, nebo copa já vim…”
“Teleporťákovat?”
“Podobně jako sme se sem dostali.”
Odpovědí mu byl nechápavý pohled
“Ty fakt nevíš japa sme se sem dostali?”
Obočák pokrčil rameny. Bodáky na náramcích zaskřípaly o helmu. Tu si taky pořídil po tom co si takhle urval ucho.
“No hupsli sme se teleporťasem, co`s myslel?”
“No já sem chtěl prostě někoho mydlit, no takse to stalo.”
“Na to bys musel bejt Podivňák!” zasmál se obočák. “A to ti nežeru.”
“No, tak jaktože sme tu teda?”
Šlusoň se musel zamyslet. Vodkaď to vzít aby to ten jouda pobral.
“No to sem takhle pomáhal starýmu Fýrovi na můstku a…”
“Fýra?” Obočák přimhouřil nadpoloviční většinu svých obočí.
“Neznáš Fýru? Jak řídí Křižajz a tak?”
“No já delám dole v motorkárně.”
“Tak proto si hraješ s těma vehementama.” povzdechnul si

“No prostě Fýra, no. Řiká nám kam nasměrovat Křižajz, koho mlátit a tak. A delá to docela dlouho. Jednou sme dokonce byli na nějakym loupení u člováků a Fýra si všim si že lokální člověčí šéf tam rozjel docela zajmavej Waaagh. Jako že jejich klan má nějaký lepčí geny nebo tak. No a ten šéf nosil takový divný hadry. Fýru to fascinovalo a chvíli mu dokonce s bandou pomáhal. Naučil se tenkrát od něj dokonce jeden nebo dva triky. Nic ale netrvá na furt a i Fýru tohle vomrzelo. Šéf může bejt jen přece jen jeden, ne? Tak toho člověka rozškubal svojí pařátou. Na planetu hodil několik bomb z orbity a nechal si je to pěkně vyžrat. Možná to bylo z nostalgie, nebo prostě chtěl vypadat prďácky, ale… no Fýra prostě nechal Groty ty zajímavý rozškubaný hadry seštupovat. Vod tý doby je nosí. No ale no nejni všechno. Sehnal si Squiga.

“No a co jako, to má kdejakej šéf.” podivil se Obočák.
“Ale von neskončil u toho. Na hlavu mu namaloval takový jako bílý kolečko a do toho svůj černej glyf. A začal mu říkat pan Gobblus.”
“Okej, to je divný.”
“Vidiš” Strarašnák se pomalu dostával do ráže. Mohl někomu něco vyprávět.
“Takže sme byli na můstku….”


Fýra zvednul náustek mluvící roury, zkušene do něj fouknul.
“Pane Maglajs, jak sme na tom s motorama? Trčíme tady už moc dlouho.”
zipzipožeziptssssszipzipziprozumětssssss” zaševelilo sluchadlo.
“NAHLAS!” Zaburácel vládce lodi. Náústkem dvakrát praštil spojovacího grota po hlavě.
ššššššššovejhle maglajs sem jakživ neviděl. Kdo se tu vrtal v drátch? HALOOO, SLY-ŠÍŠ-MĚ?”
“Jo slyšim” Zavrčel Fýra. “Nejsem hluchej” Tyhle poruchy ho už vážně votravovali.
“Jak sme na tom s motorama pane Maglajs?”
“No za pár hodin budou komplet venku.”
“Jak jako venku? Maj bejt vevnitř! Letíme loupit a chcem tam bejt fofrem, aby si človíci nestačili narychtovat svoje kvéry!”
“Mladej Strašňák se stavil a řikal žes chtěl z motorů udělat teleporťák, tak sem je rozebral.”

Fýra se zarazil. Tomu mladýmu vůbec neměl věřit. Nejdřív že prej porychtuje mužstvo, pak že ho bude zastupovat aby moch víc šéfovat. Pak že dohlídne na Teky. Udělat si z něj prvního Orka byla chyba.

“Vydrž tam.” Sluchadlo vrazil omráčenýmu grotovi do huby.
“Pocemnou” zasyčel a ukázal pařátou na mě a pár dálších kluků. Na chvíli se zarazil a hvízdnul. Chvíli se nic nedělo ale pak zpod navigačního pultu vysupěl ten jeho divnej squig. No a tak sme se vydali do Motorárny. Našteší měl šéf nachystanou káru hned za můstkem tak to slušně vodsejpalo. Jeden frája sice vypad, ale další dva sme zase nabrali když jim Fýra u přetlakovejch dveří přejel Noba. Na místo sme dorazili snad za dvě hodiny – takhle rychle se to ještě nikomu nepodařilo. Prostě rychta.

Vlítli sme tam jak vítr, šéf vůbec nebrzdil a prostě to narval do někejch beden s vercajkem. To sme nečeali a dost nás to rozhodilo. Všude vokolo. Mezi tím se sebehli ty maníci co tam normálně makaj a to včetně Mekáče. Fýra se vystříhal z kabiny a hned si to šinul k místníku králi mechaniky. Cestou přeštíp pařátou jednoho technika aby se neřeklo. Ántré mu vždycky šlo.

“MAGLAJS!”

“Jo šéfe.” pomalu se vymotal z houfu nižších Teků. ”Mám to tady.” a chvíli štrachal v hromadě bordelu na ponku. “Vytuňákoval sem ti Vraždilku, jak`s chtěl.” a podal mu obři kvér s dvěma hlavněma.

Fýra se zarazil. Na to uplně zapoměl. Chvíli si staronovou hračku zálibně prohlížel. Najednou vycenil klektáky a volíznul hlavneň. Chvíli poválel po patře. Nakonec přikývnul a pověsil si ji na řemen pod plášť. Pak začal o něco smířlivějším tónem.

“Fajné. Ale sem tu kvulivá něčemu jinýmu. Se nepamatuješ? Co ty motory?”
“No jak sem řikal. Se Strašňákem jsme je předrátovali na teleporťákovnu. Poď to čeknout.” otočil se na patě a začal si to štrádovat pryč. “Budeš čučet” prohlásil ještě přes rameno.
Fýra zamrkal před tou absencí disciplíny a bázně kterou od podřízených očekával. Meka ale ještě potřeboval. Rychle ho doběhl. Ten si to ale vyložil jako zájem a začal vykládat.

“No, takže sme vzaliteleporťák vod ušákú, co sme ho šlohli na minulý akci. Sprasáka napadlo že by sme to mohli přibastlit k tomu standartnímu, co máme. Jako že by sme tim pak mohli protáhnout větší krámy než teď. No ale na to by sme potřebovali víc šťávy, tak tak sem to prubnul na záloháči a začlo to prskat, tak asi cajk. Ale na to někam hupsnout to furt nebylo. Motory by ale měli mít větší švuňk. Eště že tu byl Strašňák – hned že to s tebou dohodne. Za chvilku volal je to je okej že to chceš tak sme…..”

“Počkaj, ale já sem nic takovýho neřikal.”

“Pokud si to nechtěl tak proč by mi to pak mladej povidal?” Fýrovi došlo že Maglajs je naprosto nepolíbenej bojem o moc uvnitř bandy. Prostě si dělal ty svoje krámy a tak nějak proplouval. To že se šéfáci navzájem podráželi ho vůbec nenapadlo.

Takhle zamyšlený došli k obřímu sloupu. Byl vysokej alespoň jak Stompa. Na vršku měl mosaznou kouli kolem dokola bylo několik cívek. Vokolo bylo šest mnohem menších sloupů. Celý to bylo křízem krážem pospojovaný bzučícíma kabelama. Někde v dálce tiše předla turbína. No a uprostřed toho všeho skrumáž. Ork jak stodola lomcoval pákama na pultě. Groti na něj řvali že musí tohlecto nebo támhlecto jinak že se to potento. Když se mu do toho ale jeden zkoušel hrabat pracičkama tak najednou tak Ork jen povolil řetěz co měl u pasu a na drzouna vystartovalo duo Sqigů. To musel bejt ten cápek kvuliva kterýmu sme tu. Fýra taky na něj zpustil hned zvostra.

“Copak tady tohlec to? Tady montuješ nějakou černotu a kocábka nám trčí na místě. A navíc mym ménem!” výhružně u toho mával pařátou.
“Bys to nikdy nepovolil.”
“Si piš že ne, máme někde bejt a ne vymejšlet pyčoviny. Musíme kvaltovat nebo bude pozdě.”
“No šak, normálně by sme to nigdy nedali. Prostě tahle pixla nejni dost fofrná.”
“Nech Křižajz na pokoji….”
“Prostě tam hupnem celou lodí a máme vystaráno. Je vyndáme krámy dolu a jupí.”
“Nemužeš teleporťákem přece protáhnout celou loď.” Prohlásil rezolutně.
Aby tomu dodal váhu tak vzal za největší páku a zatáhnul za ní aby svému prohlášení dodal váhu. Jeden ze squigů na nic nečekal a hned ho rafnul do ruky. Ta potvora se ne a ne pustit.

“To si děláš prdel?!?” Byl spíš překvapenej než nasranej. Chvilku si oranžovou kouli na svý ruce prohlížel a pak ji obezřetně přeštíp na dvě půlky. Jakmile horní a dolní čelist přestali sousedit tak to zbytek vzdal a sklouznul na zem. Druhej Squig zvážil svoje možnosti a schoval se za páníčka.

Generátor mezitím hučel jako když staruje Líták. Šéfové se hádali ale v tom bordelu bylo prd slyšet. Začali si navzájem tahat za různý páky. Z ničeho nic přilít pan Gobblus a začal vožužlávat hlavního grotího technika. Mezi tyčema přeskakovali blesky. Maglajs vrazil Gobblusovi do mordy hever a snažil se mu z ní vyprostit svýho asistenta. Šéfové přešli od tahání pák rovnou k demolici ovládacího pultu, podle hesla “nezatáhneš za páku která neni”. Pan Gobblus zhltnul hever. S každym bleskem sme byli na chvilku jakoby jinde. Maglajs vyškubl z podlahy sršící kabel a začal s nim dávat squigovi šoky. Všecho co nebylo přibitý lítalo. Grot se se vyškubnul a něco pištěl. Nebylo mu rozumět. Ukazoval pracičkou na budíky na panelu. Vichrice řvala jako uragán a blesky bičovali hlavní kouli. Maglajs se snažil vrazit kabel tam odkud ho vyškubnul. Nešlo mu to, tak se ho pokusil naslinit, podobně jak švadlena nit. Pak bylo ticho a tma.

No když sem zase videl, tak sem viděl že už nejsme na lodi. Teda kusy lodi tady byli taky ale trčeli ze země. Jako že hlíny. Vokolo byli vokolo stromy, vobloha a tak. Fuč byla kovová podlaha a strop, ale jinak bylo fšecko na svym místě a ani to nebylo pobouchaný. Fšeci se z toho pomalu mátořili. Maglajs byl nasranej jak jsem ho nikdy nasranýho ještě neviděl. Řval na nějaký kluky ať mu nehrabou na krámy. Musel se fakt rozpumovat, protože mu u toho začali jakože svítit voči. No a pak kuci najednou zmizli. Ne že by je postřílel nebo rošlapal. Prostě byli fuč. I Maglajse to trochu překvapilo, ale pro jistotu se začal tvářit samolibě.

“A vás vostatní ať už ani…”

ŽUCH

Před Maglajsem se rozplácl Ork. A pak další. No a pak chvíli pršelo. Fýra se na to udiveně díval a a pak se dobelhal k zaraženýmu Mekovi. Ten si sám pro sebe neustále opakoval “typyčotojemaglajs”.

Fýra mu musel zatřást ramenem aby si ho všiml.

“Ty poslyš…… to`s neudělal nějakym udělátorem, ne?”

maglajsmaglajsmaglajs

Taková odpověď Fýru neuspokojila tak Maglajse s výkřikem FUNGUJ jebnul po lebeni. Jasný že jen na půl plynu aby ho nezabil. I tak mu vypadlo umělý voko. Vůbec neryčel bolestí nebo tak něco. Prostě se prostě otočil. Tam kde by strůjce pohlavku čekal kus masa nebo mozku byl malinkej zelenej plamínek. Těkal ze strany na stranu společně se zdravým okem.

“Co?”

“Povidám, tos udělal ty?”

“Jak jako?”

“Nějakym pyčamentem co je furt vyrábíš.”

“Mám prd, půka je fuč a druhá na kaši. Ani imploše nefachaj.” No a fakt. Několik kovových implantátů už odpadlo a zbytek se kýval jak mléčnej tesák. Tam kde před tim něco bylo teď tancoval zelenej plamínek. Maglajs se shejbnul pro oko a vrazil si ho do důlku. Chvíli byl spokojenej sám se sebou ale pak začal řvát bolestí. Voko bylo rozpálený do červena. Nakonec vystřelilo jak z kanónu a za sebou táhlo černej vohon. Plamínek ve voku byl chvíli silnější ale pak se uklidnil. Tělo odmítalo implantáty.

Fýra si nadzvednul čepici a podrbal se drápem na hlavě.

“Vo tomhle sem už slyšel ale nemyslel sem že to fakt je dovopravdy. Ty seš Poďivňák.”

“Coto?” Nechápal zeleně světélkující ork.

“No jako ujetá máčka co čaruje. Jak`s líznul ten kábl, tak tě to muselo nějak jako přeházet.”

“Nesmysl, já jsem Mek. Dělám vehementy s nemontuju se velkýmu Gé a Em do rajónu.”

“Ale ty hračky s tebou už nekamarádej. A taky..”

“CO JAKO?” pomalu mu tekly nervy.

“… a taky lítáš.” nenechal se Fýra rozházet.

Maglajs sehnul hlavu. Nohy se mu vznášeli dobrou stopu nad zemí. Zařval a pokusil se chytit toho nejbližšího co bylo – Fýry. Ten mu instinktivně vlepil facku že se příjemce začal točit ve vzduchu na místě. Rukama a nohama se snažil něčeho zachytit ale jak byl ve vzduchu tak bylo všechno daleko. Točil se tam jak nudle v bandě.

Fýra chvíli odolával pokušení ho za tu drzost takhle nechat. Ale von za to vlastně nemoch. Povzdechnul si a zavelel.

“Čuk! Gek! Nááástup!”

Přiřítili se dva groti. První na na druhýho potichu zasyčel “první”. Pak se teprv jednohlasně ohlásili

“Copa šéfiku?” Fýra zavrčel. Nesnášel tohle oslovení.

“Vemte nějaký řetězy a přikurtujte ho.”

Sehnat řetězy nebyl problém, krámy z lodi byli všude vokolo. Zastavit tohle perpetum mobile už bylo horší. Čuk si vylez na bednu a skočil nedobrovolné oběžnici za krk. Díky tomu začal rotovat Ork, Grot a kus řetězu. Všechno okolo tim zbourali a až společné úsilí okolních orků je zastavilo. Gek si v duchu poznamenal že nějakym krámem na řetězu by se dala dělat slušná paseka, když by se s tim fest točilo. Pak už si ho ale převzali minibráchové. Stáhnout ho uplně na zem moc nešlo ale alespoň ho mohli dirigovat po vokolí. Když ale schytali pár malinkejch zelenejch blesků tak s tim hned přestali vodili Maglajse přesně kam si řek.

O půl lesa dál se Strašňák probral se strašlivou motolicí. Vopíral se furt o ten zdemolovanej kontrolní pult. Ten ale trčel rovnou z trávy uprostřed paseky. Postupně mu docházelo co se stalo. Sklonil hlavu a uvidel u nohou 2 squigy ve 3 kusech. Poslední vzpomínky mu zapadly na místo.

Oklepal ze sebe zbytky Čucháka a Chrochtu si uvázal blíž. Poslední dobou sou ty squigové spíš jen k vzteku.

Přebytečnej řetěz chtěl uštípnout ale všim si že jeho pařátě se někde ulomil spodní zub.

Chvíli s tím laboroval a nakonec místo chybějícího klapáku namontoval ozubený kolečko z rozšvihaný motorky poblíž. Zkusmo roztočil a pak došel k závěru že nic lepšího stejně nemá. Prostě to bude muset stačit.

Okolo se začali motat zmatený kucí. Fýra ale nikde nebyl k vidět. Inu příležitost dělá Lůtu, pomyslel si. Začal na ně řvát, mlátit jě a šikanovat. Postupně je porychtoval do něčeho skoro jako banda. Dokonce i nějaký káry se podařilo dát dokupy. Když se Kommanďáci vrátili z průzkumu, a hlásili človácký bunkry vopodál, Strašňák hned věděl co musí udělat.

Tomu fosilnímu hadrákovi ještě ukáže jak se dělá pořádnej Waagh!


“Takže sme tu”. Uzavřel svoje vyprávění Šlusoň.

Obočák jen zamručel. Už před notnou chvíli se v tom všem ztratil. Nechtěl ale riskovat další vyprávění, tak se na nic rači neptal. Místo toho použil argument těžkého kalibru.

“Hele, tady je prd. Pudem někoho zdupat. Šéf bude mít radost.”

“A kterej?”

“A nemáš to fuk?”

“Si jo.”

Vylezli ven a nechali bunkr 37 jeho osudu.

Na akci tak přijíždím s

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+ PLAYER: Hroch

+ TEAM : CZECH REPUBLIC

+ ARMY FACTION: Orks

+ TOTAL COMMAND POINTS: 12

+ TOTAL ARMY POWER LEVEL: 90

+ ARMY FACTION USED: Orks

+ TOTAL REINFORCEMENT POINTS: 0

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++ Brigade Detachment +12CP (Orks) [90 PL, -2CP, 2,065pts] ++

+ No Force Org Slot +

Clan Kultur: Goffs

+ HQ [11 PL, -2CP, 232pts] +

Warboss [4 PL, 80pts]: Attack Squig, Da Dead Shiny Shoota [-1CP], Kustom Shoota [2pts], Power Klaw [13pts]
Warboss [4 PL, 90pts]: Attack Squig, Da Killa Klaw, Kombi-Rokkit [12pts], Might is Right, Power Klaw [13pts], Warlord
Weirdboy [3 PL, -1CP, 62pts]: 2. Warpath, 3. Da Jump, Warphead [-1CP]

+ Troops [43 PL, 1,012pts] +

Boyz [11 PL, 240pts]: 3x Tankbusta Bombs

. Boss Nob [22pts]: Killsaw [15pts], Slugga

. 3x Ork Boy W/ ‚Eavy Weapon [12pts]: Big Shoota [5pts]

. 22x Ork Boy W/ Slugga & Choppa [154pts]

. 4x Ork Boy W/ Shoota [28pts]

Boyz [11 PL, 261pts]: 3x Tankbusta Bombs

. Boss Nob [22pts]: Killsaw [15pts], Shoota (Index)

. 3x Ork Boy W/ ‚Eavy Weapon [19pts]: Rokkit Launcha [12pts]

. 22x Ork Boy W/ Slugga & Choppa [154pts]

. 4x Ork Boy W/ Shoota [28pts]

Boyz [11 PL, 261pts]: 3x Tankbusta Bombs

. Boss Nob [22pts]: Killsaw [15pts], Shoota (Index)

. 3x Ork Boy W/ ‚Eavy Weapon [19pts]: Rokkit Launcha [12pts]

. 22x Ork Boy W/ Slugga & Choppa [154pts]

. 4x Ork Boy W/ Shoota [28pts]

Boyz [4 PL, 95pts]: Tankbusta Bombs

. Boss Nob [20pts]: Power Klaw [13pts], Slugga

. Ork Boy W/ ‚Eavy Weapon [19pts]: Rokkit Launcha [12pts]

. 8x Ork Boy W/ Slugga & Choppa [56pts]

Boyz [4 PL, 95pts]: Tankbusta Bombs

. Boss Nob [20pts]: Power Klaw [13pts], Slugga

. Ork Boy W/ ‚Eavy Weapon [19pts]: Rokkit Launcha [12pts]

. 8x Ork Boy W/ Slugga & Choppa [56pts]

Gretchin [2 PL, 60pts]

. 20x Gretchin [60pts]

+ Elites [9 PL, 214pts] +

Kommandos [2 PL, 53pts]: Tankbusta Bombs

. Boss Nob [21pts]: Power Klaw [13pts]

. 3x Kommando [24pts]

. Kommando W/ ‚Eavy Weapon (Index) [8pts]: Burna

Nob with Waaagh! Banner [4 PL, 90pts]: Kustom Shoota [2pts], Power Klaw [13pts]

Painboy [3 PL, 71pts]: Grot Orderly (Index) [4pts], Killsaw (Index) [15pts]

+ Fast Attack [15 PL, 317pts] +

Stormboyz [5 PL, 116pts]

. Boss Nob [35pts]: Power Klaw [13pts], Power Klaw [13pts]

. 9x Stormboy [81pts]

Stormboyz [3 PL, 50pts]

. Boss Nob [14pts]: Big Choppa [5pts], Slugga

. 4x Stormboy [36pts]

Warbikers [7 PL, 151pts]

. Boss Nob [36pts]: Power Klaw [13pts], Slugga

. 5x Warbiker [115pts]: 5x Stikkbombs

+ Heavy Support [6 PL, 156pts] +

Killa Kans [2 PL, 52pts]

. Killa Kan [52pts]: Kan Klaw, Rokkit Launcha [12pts]

Killa Kans [2 PL, 52pts]

. Killa Kan [52pts]: Buzzsaw, Rokkit Launcha [12pts]

Killa Kans [2 PL, 52pts]

. Killa Kan [52pts]: Kan Klaw, Rokkit Launcha [12pts]

+ Dedicated Transport [6 PL, 134pts] +

Trukk [3 PL, 67pts]: Big Shoota [5pts], Wreckin‘ Ball [3pts]
Trukk [3 PL, 67pts]: Big Shoota [5pts], Wreckin‘ Ball [3pts]
++ Total: [90 PL, -2CP, 2,065pts] ++


Přijíždíme překvapivě mezi posledními. Postupně se se všemi zrdavím a zjištuji že mám v jedné ruce pivu a v druhé toast. Super!

Večer začal Bonifác cvičit na svojí turnajovou formu zvedáním půllitrů. Pořádně si máknul. Ráno mu začne zvonit budík, který probudí celičkou místnost mimo něj. 10 minut ten pekelný přístroj hledáme všude možně. Nakonec se Bonifác převalí, vytáhne si telefon ze spacáku, vypne ho, mlaskne a znova usne. Okej, tohle už nezaspím.

Je na čase promnout oko, nasnídat se a připravit se na to co mě čeká. Nebude toho málo.

Hra první: Katcher a Elysyjští paragáni

Proti Elysijcům jsem ještě nehrál tak jsem byl značně zvědav. Bojujeme na pláních mrazivého severu a kuci jsou vyburcovaný a všichni mají +1A. Docela dobrý start, říkám si. Připravuji trochu terénu, deplojuji armádu v (snad) rozumných rozestupech. Nezbývá než čekat.

Slova se ujímá Katcher. Z orbity na mě vrhá 4,78 megatuny střeliva (detaily ve výroční zprávě Munitoria). Anihiluje tím podstatnou část pěšáků a téměř všechny motorky. Nakonec se uráčí i osobně a mimo cca 4 pěších jednotek mu přichází vše a pouští se to do mě. Pouští 50 odstínů dakka a já odebírám orky plnými hrstmi. Překvapením je Eversor assassin který vykostil sám vlastně celý mob. Hřebíčkem do rakve je Morálka která dobije načaté jednotky, protože v okolí už nejsou žádné Moby co by jim morálku zvedali – Zapomínám na autopass skrz CP, což by ve svém výsledku moc neudělalo.

Konečně začíná moje první kolo a já jsem o 77% modelů chudší. Moc mě nenapadá co s tím. Moji Orkové jsou doslova přečísleni lidmi!

Ze zoufalství zkouším splnit ještě sekundární úkol mise – sundat letadlo. Střílím co to dá. Nic. Zkouším to nachargovat Stormboji. Dolítne pouze 5 a žádnou parádu nepředvedou. Nemá smysl to protahovat, další kolo budu wajpnut. Pro legraci si ještě zúročím Warbossem na Eversora. Čas na ústup a přehodnocení plánů. Na konci hry vypadá bojiště takto (blob vzadu je pohřebiště).

Maglajs vlítnul do jeskyně skoro ve stejnou chvíli jako Fýra. Podívali se na sebe. Nemluvili. Nebylo co říct. Viděli to oba. Víděli jak jim ty šlupky sjhora rozjebali půl bandy. Viděli lítáky co měli daka až voči přecházeli. Viděli toho divnýho panáčka v trikotu co jen tak nelahko naběhnul na kluky. Nejdřív jim byl pro smích ale von je páral furt dál a dál. Koho nerozpáral, ten zdrhnul. Straňáka to děsně namíchlo, bo to byli jeho elitní Jizváči. Zyryčel jako bejk, nadlábnul tu divnou pařátu s kolečkem a jedním máchnutím toho drzouna rozpáral. V tom panáčkovi ale začlo tak jako divně bublat, celej se nafouk a CÁÁÁK. Vybouchnul. Strašňáka to dočista roztrhalo. Nobák to to viděl poblíž nelenil a zul mu tu pařátu. Teď se tísnil v jeskyni se zbytkem a snažil se přijít na to jak ten vehement funguje. Z mordy mu v tý zimě šla pára.

Chvíli ještě vokouněli. Venku začlo znova sněžit.

Šéfovi došlo že nikdo jinej už asi nedorazí. Dloubnul do Maglajse který chrněl v koutě

“Chrmmmmm?”

“Debá sbysl du dvrdnout, hen dás hyč.”

“He?”

“Hať huž he hyč!”

“S-s-s-sořikáš?”

Fýra si ulomil si rampouch z rypáku a zkusil to znova “Ať užžž s-s-sme pryč! V-v-vem nás něk-k-kam do t-t-tepla. ”

Maglajs kývnul, zavřel oči a začal si něco mumlat. Vznesl se do vzduchu a zpod víček mu začalo probleskovat zelené světlo.

Cokoliv bude lepší než nekonečný ledový pláně.

Hra druhá: Quickly a jeho Necroni

Město bylo v plamenech. Fýrův vyčítavý pohled byl prostě hmatelený.

“Maglajsi, když sem řikal že chci do tepla….”

“Vym, vym” pařáty před sebou v obranném gestu “Jěště furt chytám ten nátisk. Gorkzilu taky nezbastlili za den”. Bývalý mek se v něm stále nezapřel.

Šéf si povzdechl, posunul si brigadýrku do týla. Chvilku se rozhlížel po obloze. “No alespoň na nás nemužou znova poslat lítáky”.

Na obloze řádila ohivá bouře. Pomalu klesala a začínala olizovat největší baráky. Několik optimistů i přesto vzlétlo a jejich trosky nyní lemovaly náměstí.

Z úvah ho přerušilo kovové škrábání.
“Kdo to dělá? Přiznejte se!”

Všeci okolo kroutili hlavama a krčili ramenama. Pak se začali zmenšovat. Ne počkat! To Fýra rost. Najednou měl ostatní jen po pás. Ostatní na něj udiveně čučeli. Ne na něj. Pod nej. Štrachání mezitím zesílilo. Nakonec si uvědomil že ho neproklel Gork, ale prostě se s nim jen zvedá kovová podlaha. Seskočil a podíval se dospod. Tam našel plechového mužíka. Nikdá nic takovýho neviděl. Tak tam civěl a mužíkm máchnul prackou. Fýra tak tak ucukl a přišel díky tomu jen o kus rukávu. Plecháč měl místo prstů břitvy a postupně se vodkopával.

Fýra na nic nečekal, do ruky mu vyskočila Vraždilka na popruhu a začal tu věc demolovat. Zeleně se zablesklo a…. byla fuč. Tam kdy čekal kovový řešeto byla jen nakypřená hlína.

Zařval a svolal tak kluky na brífink.

“Nemužem ryskovat by nám tu lozili plecháči. Vem kuky” Ukázal na noba “a ať sou všude vokolo.” Pařátou opsal půlkuh po ruinách.

”gdo vyleze toho majznou. My si na ně zatim číhnem tu.” Dřepnul si na suť. Teď už zbývalo než čekat.

Druhá hra měla téměř totožný scénář. Opět se Orkové brání a opět na ně bude pršet zhouba shora. Jediné co se liší je že má útočník daný deployment – 18 palců od středu jedné strany (určeno před bitvou). Tam musí dát alespoň jednu jednotku a zbytek může dýt buď tam nebo dropnout 6 palců ode mě. Vzhledem k tomu že je ale město v plamenech tak veškerý terén blokuje LOS. Tam svitla moje naděje. Nebylo to úplně pěkné, ale moje zoufalství po první hře se dalo stáčet a prodávat jako lék na štěstí.

Vzal jsem terén a udělal kolem deployment zóny pěkný půlkruh. Pak jsem rozprostřel všechny síly tak že nikde nebylo 6 palců k deploy.

Qickly přišel, podíval se na to, prohlásil něco o prdeli a deploynoul všechno do připravené pasti. Měl několik jednotech standartních warriorů, Immortaly, dvoje Flayed ony, Destroyer a normal lorda a 3 plné jednotky Destroyerů.

Zpustil orbitální bombardování, zabil pár orků (ne ten wagón jako Katcher) a pustil se do díla. Střelci trošku popostoupil ale díky LOS blokům  nemohli na nic střilet. Na levém křídle se ale utrhli ze řetězu svě jednotky Flayed onů a Destroyer lord. Vybili Stormboye a cca 30 boyů. Maglajs na ně začal posílat ze zadních řad další a další vlny Boyů přes Da Jump. To je postupne udolalo. Na střed jsem zatím  začal posílat vše co mělo ruce a nohy. Díky nemožnosti overwatche díky LOS blockům to bylo poměrně jednostranné. Kilakany deží bojectivy. Ke konci 3 kola hází quickly ručník do ringu, protože je témeř začištěno a zbývají cca 3 destroyeři a 5 immortalů kteří zrovna bojují s Warlordem.

Co naplat.

Hra třetí: Bonifác a Alaitoc Eldar

Protože se to správňákům začlo trošku sypat tak je kampaň nutí evakuovat. Úkol zní jasně: Eldar s koženou brašnou nesmí projet! Eldaři začinají na ostrůvku v první polovině stolu a musí dostat alespoň třetinu jednotek (dle CP) na druhou hranu stolu. Začal jsem se drbat na hlavě, protože jak tohle zastavit? 2x Wave Serpent, 2x Fire prism a něco pěchoty. Ten bude doma dřív než já si nazuju boty. No co naplat, všechno jde ven, roztahujeme rojnice a jdeme chytat formuli 1.

Bonifácovi se NAŠ-TĚS-TÍ nedaří krást iniciativu a začínám. Všichni běží o sto šest, biče práskají a kola kvílí.

Střelba je taková spíše pro efekt a nejlepší anti-Serpentí zbraní hry je prostě Slugga. Rakety? Děte se vycpat, to nic nedělá.

První kolo dopadlo v chargi cca takto:

6 jednoteck nedochargovalo ale mohlo být hůře. Warboss vyndá svoji superclawou nejdřív jednoho Wave Serpenta a na konci boje přez strategem i druhého. Zbytek armády rozdá pár trapných woundů a vlastně nic neudělá.

Díky svojí odvaze se warboss dostal do čela a v dalším kole byl odpařen. Eldaři se pouštějí do díla a orkové se jim s nižší T dobře zabíjejí. Střelba a magie plní orčí pohřebiště plnými hrstmi. Do boje se dostali už i gretchini. Už není koho na nepřítele posílat. Bonifác postupně zredukoval moje moby takže začínám bojovat férovku. Takhle to už dlouho nevydrží.

V poslední chvíli Bonifác hlásí že už jsem zabil dost a že nemá smysl pokračovat. Velmi vyrovnaná hra, kterou jsem si moc užil.

Večer

Postupně se dáváme do klidu a kecáme, grilujeme a pozorujeme Robinova psa. Schlamstne cokoliv a zahambil by tím squiga. Vzhledem k tomu že byl den příjemě únavný tak padám brzy do kanafasu. Tam se ale ukazuje drobný nedostatek v úsudku – zřízení pelechu poblíž pípy. Ve dvě ráno už přestávám předstírat spánek a pár hodin juchám se zbytkem. Nakonec si ale tělo žádá svoje. Po kratší úvaze se přesouvám na louku před tělocvičknou kde mě nad ránem objevuje Klub Kuřáků. Následuje epizoda s opilým štamgastem kterého vyhodí kuchař ven. Za ním potom letí metrový bourací kladivo. Opilec prohlásí něco ve smyslu že musí v koupelně zabít pavouka. Jde to ukázat Kuřákům se slovy “Neboooojte seeee měěěěě”. Dikci má sice jak Maxipes Fík, ale Kuřákům rupla morálka zdrhají dovnitř rychleji než groti. Díky bohu za maskovací spacák. Maxipes kolem ještě nějakou dobu bloumá, přemlouvá kuchaře a celkove provozuje na place Brownůw pohyb. Stále ovšem s metrovým kladivem přez rameno. Nad ránem se ho trpělivě ujímá drobná brunetka a odvádí si ho do východu slunce. Usínám na pár hodin. Vyspal jsem se nejlíp za několik posledních týdnů!

Dávám spacák, karimatku a kapesníky sušit na bendmintonovu síť, protože je čas na:

Hra čtvrtá: Zumikito a Primaris Marýna

Správňákům se nedaří a dle plánu se má hrát Warordovraždy kdy se warlord a třetina věrných shromáždí do 9ti palcového kolečka a zlouni je o dalších 9 palců dál oblehhnou. Na to se dívá divně i naše morálně flexibilní strana. Asi někdo nečekal že to dojde tak daleko.

Velitelský stan praskal ve švech. Nižší tekové se snažili spojit se s vysílačkou s Kommanďáky na průzkumu. V rohu nejtoval dok novej raketovej batoh nějakýmu odvážlivci přímo na páteř. Mezi tím vším se proplétali groti a pod stolem slintal pan Gobblus. Kolem toho stolu byla největší skrumáž. Tísnili se kolem něj Maglajs, Fýra a několik dalších nobů. Na stole byl Plán. To byl honosnej název pro kradenou mapu do který někdo krví namaloval velký X. Fýra zrovna uzavíral brýfynk.

“….timco tam vlítnete vocať, tak Maglajs tam naskočí s půlkou bandy. Ale kapírujte: Jejich šéfa si króchnu sám. Jasný?”

“JASNÝ” zbručel zbytek stolu

“Zavolejte mi… toho…. noooo…. jak teď nosí Páračku” Od tý doby co Strašňák zařval na ledových pláních tak jeho pařáta vystřídala nečekaný množství majitelů. Ne že by se o ní dělili, to ne. Prostě neměli moc velkou životnost. Bandou kolovali zvěsti že to je tou pařátou. Některý tvrdili že nositeli dodává rychlost a odvahu. Jiný zase řikali že se jí dotknul samotnej Mork a kdo ji nosí, ten bude nejhustší cápek. Maglajs tvrdil že ji Strašňák zbastlil moc na rychlo a že prej probíjí – proto se pak ty ubožáci cejtěj tak nabuzený. Pravdou ale bylo že se ale vždycky našel další Nob kterej to byl ochotnej prubnout. Fýra si jen nemohl vzpomenout jak se ten poslední jmenuje.

“Čučák šéfe” napověděl Nob po levici.

“ČUČÁÁÁÁÁK! Nááástup!

Stan na chvíli utichnul, višichni koukali co bude a obvzlášť jestli z toho nekouká nějaký zábavný násilí. Nic. Všichni se postupně dali do toho co dělali před tím.

Fýra podrážděně zabručel a vylezl před stan, od jihu bylo slyšet nějakou skrumáž. Za chvíli bylo vidět i co ji způsobuje. Byl to ork jak stodola. Běžel k nim a kdo neuhnul toho prostě srazil. Na levačce měl Páračku tak to asi musel bejt ten Čučák. Mával rukama a řval u toho jak tur.

“Velký špatný! Velký špatný!”

Zabrzdil k vůdce smykem a naposledy zadýchaně dodal “špatný”

“Co řveš? A kde se flákáš?”

“Komanďáci zblejsli Velký špatný. Čuč!” Ze sebe zadýchaně vypravil. Vrazil Fýrovi pod rypák kradenej auspex. Trochu zrnil ale i přesto tam šlo rozpoznat obří stavbu. Kolem níc se jako mravenci míhaly drobné postavy. S přivřeným okem šlo rozpoznat že mají energozbroje.

“Počkej, nejsou ty co si do vzduchu vyhodili ten jejich bejvák na skále?”

“Jo”

“A myslíš že by……?”

“Jo celou planetu, kuci řikali že do toho heftujou nějakej čupr výbuchátor.”

“Do kelu! Plán se ruší. Všeci do kár!”

Nakonec přijíždí Nigtspirit s novými rozkazy z velitelství. Planeta je ztracena a je třeba ji zničit. Hrát se tedy bude Doomsday device mise. Správňáci v posledním aktu vzdoru připravili vynález zkázy s úmyslem vyhodit celou planetu dopovětří. Ten umisťují do středu pravé poloviny stolu. Útočník se vysadí v levé polovině a má za úkol zařízení poškozovat alespoň 3 kola. To má T20 a žádný save a je ho zapotřebí poškodit alespoň 5x v kole aby se to počítalo. Přilehlé jednotky mohou souhrnně opravit D3 zranění. Zumikito se semkne kolem své nové hračky. Zatímco já dělám při deployi několik kritických chyb. Zapomínám na to že mi posily mohou přicházet už v prvním kole. Díky tomu je nechávám jít pěšky a doufám že nějak dojdou.

Hra začíná a já se díky prostředí skrouhnu o plné 3CP. No začíná to pěkně. Následuje pohyb kdy se všechno sápe dopředu co to jde ale stůl je to dlouhý. Maglajsovi se podaří hodit nepříteli do týlu hned dva třicetičlenné moby. Mnu si ruce. Fikanej plán začíná fungovat. Následuje střelba. Povětšinou na vynález zkázy. Zukimizo nahazuje za 1CP štít díky kterému neguje asi 12 woundů. Po Orčím Dakka končíme na 4 woundech. Málo. Vyhlašuji charge moby a začíná peklo na kolečkách. Marína střílí vším co jde a záměrně se pálí. Když jí totiž umře model, tak si může ještě jednou vystřelit. Díky re-rollu na skoro všechno byla v okamžiku slávy odpařena cca třetina útočících modelů. Je to střelba která by se dala patentovat a pronajímat do akčních filmů. Když se dým rozplynul, tak jsem si řekl že je na čase srovnat skóre. Vzal jsem kostky a failnul charge jako profík. Jsme Orkové a máme re-roll. Opět fail. Druhá jednotka si v rámci solidarity taky kecne na zadaek a začne se drbat drápem na čele. No a tím charge došli a začíná warpová bouře – specialitka našeho stolu. Každá zraněná jedntka dostává extra D3 woundů. To zapříčinilo další žertovnou střelbu™. Mariňáci střílí™ snad už i z uší a orčí Dakka bledne tiše závistí. Následně začalo Zukimitovo kolo. Marína nehla ani brvou, zamířila a začala střílet™. A střílela™ fest. Střílela™ až oči přecházely. Na Orky se snesl hněv biblických rozměrů a umírají po tuctech.

Kapitán mariňáků se odhodlaně rozběhne na několik orků. Warboss za nimi nelení a rozhodne se heroicky intervenovat. Zumikito potěšen mým bláznovstvím raději útočí na něj, nicméně se mu moc nedaří a warbossovi uštědří jen jeden wound.

Čučák se podíval na useklý ucho a zavrčel. Bolelo to jak čert. Ten bělásek furt šermuje kolem ale bít se pořádně neumí. Vzal za špagát co vedl z páráku na levý ruce a škubnul. Motor naskočil jako na zavolání. Cirkulárka na konci se rozječela. Ohlíd se na kluky za nim a zařval “ČUČTE!”.

Srovnal otáčky, zařadil vyšší rychlost a vrhnul se dopředu. Bělásek první útok odrazil, ale pak do něj vrazilo půl tuny Orka. Ztratil rovnováhu a další útok už nevykryl. Pila se mu zakousla do břicha. Zpomalila, jak brnění kladlo odpor, ale ne dost. Postupně se prořezala až na druhou stranu. Čučákovi to nestačilo tak začal mrtvolu porcovat dál. Když ho hanobení omrzelo, tak si všimnul že kuci kterejm šel pomoct zdrhli. Mantáci….

Po odehraném druhém kole seznáváme že nemám jak bych byl schopen stroj poškozovat ještě dvě kola a házím ručník do ringu. Podobně jako já je na tom hodně stolů, a slušňákům se tak daří vyhodit planetu do luftu.

Po odpočinku následuje balení kde se mi všichni vysmívají že jsem se zbláznil dávat do foamu orky jednoho po druhým. Příště jich bude víc!

Následuje vyhlášení kde Nightspirit sklízí zaslouženou pochvalu a medaili.

Následují už regulerní kategorie a to:

Pivo: 1. Bonifác (36), 2. Katcher (33), 3. Zrudi (27)

Best Paint: 1. Zumikito, 2. Gladius, 3. Alessan

Cool guy: Thoft a Gladius za jejich práci s grilem. Za sebe jsem se zastyděl jak moc člověk bere takové věci jako samozřejmost.

Akce se mimořádně vydařila. Všichni byli strašně super, většina věcí se řešila dohodou a čas tak krásně plynul. Na konci jsem vrchovatě saturován pivem, kostkama a čirým nerdstvím. Warhammer už nechci na nějakou chvíli ani vidět!

Na druhou stranu mít Custodes tak táhnu pod 5 minut……. hmmmmm

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře