Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Nezařazené

Katcher jede na ETC – Den 3. a zhodnocení

26.8.2019

Ráno nás čeká Argentina. Večer opět probíhá párovací tabulka, analýza listů – klasika. Ono se to nezdá, ale i když se hrají jen 2 hry denně, tak časový press tam prostě je. Vlastně není čas ani pořádně kalit, na druhou stranu – stále je to zábava, nikoho to moc neštveš, což ukazuje dobrý stav mety v rámci W40K

 

Slav HQ. V hlavní roli Plzeň a Dejv „Pobodávač“

Hra 5. – Argentina

V rámci párování dostanu Orky, proti kterým víceméně nikdo nechtěl hrát. A to dost z pochopitelných důvodů…

== <Ork – Clan Kultur: Evil Sunz > Batallion Detachment == +5CP 1196pts
HQ1: Big Mek in Mega Armour [6 PL, 112pts]: Kustom Force Field, Kustom Shoota, Power Klaw
HQ2: Warboss [4 PL, 80pts]: Attack Squig, Da Killa Klaw, Kustom Shoota, Power Klaw. Shiny Gubbinz: Da
Killa Klaw
TR1: Ork Boy [11 PL, 223pts]: 29x Ork Boy W/ Shoota, Stikkbombs, 3x Tankbusta Bombs, 1xBoss Nob
w/Choppa, Power Klaw, Stikkbombs
TR2: Ork Boy [11 PL, 223pts]: 29x Ork Boy W/ Shoota, Stikkbombs, 3x Tankbusta Bombs, 1xBoss Nob
w/Choppa, Power Klaw, Stikkbombs
TR3: Ork Boy [11 PL, 210pts]: 29x Ork Boy W/ Choppa, Slugga, Stikkbombs, 3x Tankbusta Bombs, 1xBoss
Nob w/Choppa, Slugga, Stikkbombs
EL1: Painboy [3 PL, 65pts]: ‚Urty Syringe, Power Klaw
FA1: Stormboy [14 PL, 283pts]: 29xStormboy W/ Choppa, Slugga, Stikkbombs, 1xBoss Nob w/Choppa,
Power Klaw, Stikkbombs
== <Ork – Clan Kultur: Bad Moons > Batallion Detachment == +5CP 254pts
HQ3: Weirdboy [3 PL, 62pts]: Weirdboy Staff
HQ4: Weirdboy [3 PL, 62pts]: Weirdboy Staff
TR4: Ork Boy [4 PL, 70pts]: 9x Ork Boy W/ Choppa, Slugga, Stikkbombs, 1x Tankbusta Bombs, 1xBoss Nob
w/Choppa, Slugga, Stikkbombs
TR5: Gretchin [1 PL, 30pts]: 10xGretchin, Grot Blaster
TR6: Gretchin [1 PL, 30pts]: 10xGretchin, Grot Blaster
== <Ork – Clan Kultur: Evil Sunz > Spearhead Detachment == +1CP 549pts
== <Specialist Detachment: Dread Waaaagh!> — -1cp
HQ5: Big Mek W/ Shokk Attack Gun [4 PL, 84pts]: Shokk Attack Gun, Shokk Attack Gun, Stikkbombs, Grot
Oiler. Shiny Gubbinz: Da Souped-up Shokka -1CP [Warlord: Big Killa Boss]
HS1: Mek Gunz [10 PL, 155pts]: 5xMek Gunz, 5xSmasha Gun
HS2: Mek Gunz [10 PL, 155pts]: 5xMek Gunz, 5xSmasha Gun
HS3: Mek Gunz [10 PL, 155pts]: 5xMek Gunz, 5xSmasha Gun

V tom listu nejsou žádné dirty tricks nebo sheenigans. 15 smash gun uklidí skoro cokoliv, na co se podívá. Dostatečná saturace skrze Boyz, Souped-Up SSAG a jedeme. Já proti tomu mám docela šanci, protože Smashi mě moc nebolí, bo nemám žádné stroje. Riptide se nepočítá.

Mise :

Deploy je Vanguard strike, objectivy : V každém deployi 2 a 2 v No mans, pokud držíte svoje, tak 1 VP, pokud No man´s tak 2 VP, pokud soupeřovo tak 3. Objectivy na No man´s jsme správně „roztáhli“, takže šance na jejich držení je skoro nula. Tuším že se to za celou hru nepodařilo skórovat ani jednou. Na konci každý objective za 2 VP jako bonus.

Kartičky – dolíznete do 4 a z nově tažených vám soupeř 1 zahodí. Zbytek je klasika.

Soupeř si vybírá stranu, kde je o jeden LoS blok více a já začínám. Stavím si klasicky gunline-castle a jdeme na to. A ejhle, soupeř mi krade iniciativu…Takže se do mě vrhá full dakka smashama, Da jump shoota boyz + Storm boyz s Warpath a celé to řve WAAAAAGH!

Vzhledem ale k tomu, že jsem waifu-fakkin cheating Tau, co nikdo nemá rád, tak mě to celé stojí ztráty, zdokumentované na fotce.

Cena za ukradenou ini

Zbytek Boyz a Stormboyz se pro změnu utopí v dronách a nenaváže se do combatu a začíná moje střelba. Likviduju co přišlo ke mně a řeším další boyz na obzoru. Ty se bohužel nepodaří zlikvidovat komplet, takže za 2 CP autopass morálky a za 3 CP recyklace. Tak aspoň je soupeř o 5 CP chudší. V rámci kola krom recyklace mi smashuje FW a to je tak asi vše.
Druhé kolo střelby věnuji „finálnímu řešení boyz otázky“ a slušně vyhladím, co se dá. Bohužel, jedna jednotka zůstane za LoS a i přes velké ztráty autopassuje opět morál a já se nějak netvářím na to, že chci vykopávat 15 boyz zpoza buku. Ve svém kole soupeř pro změnu smashuje FW, protože usoudil, že moc do ničeho jiného nemá cenu střílet.
Ve třetím kole začínám tlačit a posouvám svůj „drone ball“ vpřed. Každá jednotka Gun Drones s drobnou podporou Markerlightů hezky seká Smasha guny, Sniper dronám se bohužel nepovede vycvaknout SSAG. Ve svém koule soupeř překvapivě smashuje, co se dá.
4 kolo si trošku nepohlídám koherenci shield drone a Riptidy, kterou parkuju na objective. Odemelu soupeři další smasha guny a on víceméně dočistí moji pěchotu a strašně, strašně moc se snaží zabít Riptide, ale přes 3++ toho projde tak akorát, aby zbyla na 2W. Vyleze na střed a pokusí mi nabrat ColdStara dvěma svými charaktery. Nabere, nezabije. For the Greater Good.
V pátém kole zabíjím a valím se dál, soupeři dosti došel dech, smasha guny a čas na jeho clocku říká 0:00:00. Zkušeně ale hází dvojku na ukončení…

Hra to byla super, i přes malou komunikační bariéru. Suma sumárům 9:11 z match upu, co nikdo nechtěl hrát a s ukradenou inkou je podle mně super výsledek. Pokud by se hrálo o kolo víc, doplazil bych se na 2 další objectivy a něco ještě zastřelil, takže to šlo dost jednoduše překlopit na výhru. Co se týče hodin, tak na mých zůstala minuta a půl…Takže to šlo dost do krve. Hra ale OK, žádné svačení nebo pruda..

Hodiny proti Argentině byla docela smutná story, která se podělala kardinálním clusterfuckem, který vlastně nevymyslíte. Začneme tím „jemnějším“…

Tellsekův soupeř dosti zdržoval během úvodní fáze, kdy si říkáte stratagemy, armády a připravujete se na hru. Dle ETC „Time starts when the first pregame action or dice roll happens…“, což je otázkou, jak je objective placement atd. Jsem teď docela líný to hledat, jen kvůli tomu, že někdo napíše #FactCheck. Realizace byla ale taková, že objectivy a předherní věci se vyřešili rychle, uplynulý čas se vydělil dvěma a odečetl od obou rovnou měrou a čas začal běžet během deploymentu..
No, a Tellsekův hráč se domrdával ke stolu asi 40 minut, během čehož hledal po celém eventu kostky, armádu atd. atd. Na konci, kdy bylo dost času, hráč se clocknul, ale Tellsek ho nechal doject kolo…Argentinec hází haluz a dává Tellsekovi wipe, takže ten nemůže dohrát další 2 kola.

Mnohem „vtipnější“ je ale Potanova hra. Náš kapitán měl na hodinách cca 35 minut a jeho soupeř minutu a půl a začíná své kolo.Dle pravidel ETC se volá v tenhle okamžik automaticky judge, který rozhodne, co dál. Příchází pomocný judge a říká Potanovi : „Hej, času máte dost, nech ho dohrát kolo a pak bude clocklej…“ Potan se trošku ohradí a argumentuje tím, že pak jsou ty hodiny poněkud na pitchu, když to končí takhle.

Pomocný judge pausuje hodiny, jde hledat dalšího pomocného judge a head judge, což zabere asi 5 minut. Dalších pár minut diskutují situaci a výrok je stejný – „Nech ho dohrát kolo, času máte přece dost, ne? To odhejba a pak bude clocklej, pohoda…“.

A pak následuje slowplay těžkého kalibru, na který by někteří nejmenovaní pánové mohli být hrdí. Potan mu sice říká, ať hejbne kostrou a hlídá si svůj clock, ale je to dost hovno platné. Pro některé – další volání judges a „otravování“ se stejnou situací je možno odměnit žlutou kartou, protože s judges se tak nějak nehádá.

Dojede se „the main clock“ – ten 4 hodinový – a judge přichází Potanovi, který začíná své páté kolo říct, že padla klec, Dice down a nazdar. Co na tom, že judges tento problém způsobili časovým drainem cca 8 minut, které by se dle pravidel mělo dělit mezi oba dva hráče, čímž by došlo ke clock-outu soupeře…Po tomhle dost zůstává kyselá pachuť.

Snad jedinou satisfakcí z celého toho je představa, jak team Argentina dává hráči zaslouženou deku, protože tohle nebyl ojedinělý případ a kapitán Argentina z toho vypadal dost nasraně a smutně. Jenže body nám to nedá, že jo. Holt si asi Toni nejezdí dělat kamarády..

Na ostatních stolech to vypadá střídavě oblačno. Oba Kubové Argentinci projedou jako nůž máslem a přinesou ty 20ky, Dejv proti T´au pro změnu hraje do 7mého, kdy DW dojde dech. Binos přinese 5 bodů, Torapu 8. Finální rozdíl je 14 bodů, takže 4 body od remízy. Vzhledem k tomu proč je nálada v teamu relativně smutná a propadáme se dál do bažin deprese.

Poslední hra – Srbsko

A dostáváme Srby. Jupí. A já se na Slovince nebo Rumuny tak těšil. No nic.

Srbská nálada také nic moc, prý je čeká velký internetový pojeb za výsledek. A proč? Inu, ač se to nezdá, tak Srbsko má v manšaftu velmi dobré hráče. Například Luka Dragešič naložil na Singles 5 winů a winning streak mu pak zařízl Nick. S Nickem a singly je taky funky story o jeho první hře, kde taky hrál s jedním Srbem, ale o tom spíš u piva.

Na mě zbývá jejich hráč Eldarů, který je dost salty z toho, že i team Srbsko je trošku moral broken a málo tryhardí. Oh geez, Rick.

== <Aeldari – Craftworlds, Alatoic> Battalion== +5cp, 1591pts
HQ: The Yncarne [17 PL, 337pts] [WARLORD: Warden of Souls] Power: Gaze of Ynnead, Word of Phoenix
HQ: Farseer Skyrunner [7 PL, 132pts] Power: Guide, Doom; Relic: The Phoenix Gem
HQ: Warlock Skyrunner [4 PL, 67pts] Power: Conceal/Reveal
TR: Rangers [3 PL, 60pts]: 5x Rangers
TR: Rangers [3 PL, 60pts]: 5x Rangers
TR: Rangers [3 PL, 60pts]: 5x Rangers
FA: Windriders [12 PL, 184pts]: 8x Windriders, 8x Scatter Laser
HS: Dark Reapers [13 PL, 306pts]: 8x Dark Reaper, Dark Reaper Exarch
FL – Crimson Hunter Exarch [9 PL, 175pts] Two Bright Lances, Pulse Laser
FL – Hemlock Wraithfighter [10 PL, 210pts]2x Heavy D-scyte, Spirit stones; Power: Protect/Jinx
== < Aeldari – Drukhari, Kabal of Black Heart> Air Wing == +1cp, 405pts
FL – Razorwing Jetfighter [8 PL, 135pts] 2x Disintegrator Cannons, Twin splinter rifle, Razorwing Missiles
FL – Razorwing Jetfighter [8 PL, 135pts] 2x Disintegrator Cannons, Twin splinter rifle, Razorwing Missiles
FL – Razorwing Jetfighter [8 PL, 135pts] 2x Disintegrator Cannons, Twin splinter rifle, Razorwing Missiles

Pět letadel, peek-a-boo Dark Reapers, Scatter Bikes a k tomu Yncarne. Weee…

Hrajeme dlouhý stůl, progresivní držení objectivů a kartičky – na začátku si vybereš dvě a pak za každou splněnou lížeš dvě.

Asi začínám, ale tady to moc nemá roli – soupeř se postaví tak, abych nic neviděl a když bych viděl, tak nedostřelil. Na dlouhý stůl je i těch 48″ málo. Poté v prvním kole na mně nalítne obouma CW letadlama, 3 deldaří mě sypou zezadu. Letadla mi zaparkuje přesně před nosem…a inu, já to zkoním, protože The Yncarne na stolech není moc vidět. Takže vyhlásím Kayuon a nehnu se, abych zabil obě letadla…Bohužel se mi podaří zabít jen jedno (D´uh) a z toho se vyloupne Yncarne, který mně jde přes Heroic Intervention. Druhé kolo zastřelím aspoň Scatterbiky a načnu další letadlo a v mém kole mi mizí zbytek FW a je dosti rozsmitovaná Riptide. Yncarna bafá zpoza rohu…

Vzhledem k tomu, že je progresivní skórování a já nemám board, tak to vypadá dost bledě. Yncarne je dost jako liška v kurníku a já nemám dakka ani firepower to vytlačit někam dál…Tohle je bohužel na ručník a tak poslední hra 0:20

Na vedlejších stolech se také moc nedaří, Rektex zabíjí střelbou Knechtů jednoho Maulerfienda ve….4. kole (a ne že by byli schovaní, že jo), Torapu taky dostává nějakou haluz.. Potan alfastrikem přichází o dvojnásobek věcí, než by mělo odpovídat realitě a tak dále. Poslední hry jsou vždycky peklo. Na ostatních stolech to vypadá dost podobně a tak v okamžiku, kdy už prakticky není šance, tak končíme..

 

Celkem tedy má letos český team 0 bodov a tím se dostává na poslední místo. Oh very hell….

Závěr

Těch závěrů je samozřejmě několik.

Umístění je prostě smutné, nějaké věci ujeli, na druhou stranu – byla to haluz. Můžeme si říkat sto věcí, co se měli udělat jinak, protože po bitvě každej generál. Na druhou stranu pocit toho, že nás někdo přejel na „herní skill“ jsem měl jen u dvou teamů – Ukrajina (Kde víme i proč, že jo 😀 ) a Srbsko. Zbylé 4 hry šly uhrát, „keby bolo aj trošku toho štěstiačka“. Nenaděláme nic.

Team, team, team…

Velký respekt dvojče Potan a Torapu za složení teamu. Team fungoval tak, jak měl. Nikdo na to vyloženě nekašlal, nikdo nestál stranou, všichni táhli – dle svých sil – za jeden provaz. Ono se to nezdá, ale teamová chemie a kooperace JE důležitá. Ať už je to morální / rozborová podpora či nulové obviňování z neúspěchu (žádné „Měli jste mě napárovat líp“ nebo „Kdybys ty debile přinesl o 5 bodů víc, mohli jsme vyhrát!“) je prostě stavebním kamenem na teamové hře. Můžete být sebelepší hráč, ale pokud jste jediný, kdo nosí body a na zbytek kašlete, tak to není cesta k vítězství. Ale o tom už asi u piva…

Osobní skóre

Za sebe tak nějak můžu s klidným svědomím říct, že spokojenost. 2 výhry, 1 skoro-remíza, 1 smůla a 2 prohry mi nepřijde jako nějaké katastrofální selhání, kvůli kterému bych měl spáchat sebevraždu a pověsit Hammer na hřebík. Pokud mi #FaktCheck neujel, nahrál jsem 40 bodů, což stačí na 3. v teamu (1. Rektex 69 (+ pseudo 20 navíc za incident 😀 2. Kubis s 57 3. Já 4. Torapu s 29 6. Potan 15  7. Binos s 15 a 8. Dejv s 7). To tak nějak dle vyhlášení kapitána („Po ETC „mají právo na setrvání v týmu“ TOP3 hráči z ETC a TOP2 hráči z ESC.“) stačí na to, abych mohl řešit, co bude za rok. Protože budoucnost je temná a plná změn mety! Kdo ví, třeba se vrátím k Gardě!

Internetová dohra

Shitstorm, který vznikl po ETC, je už takový poněkud tradiční. Bohužel, je třeba se trošku smířit s tím, jaká je situace a nerozdmýchávat znova dokola staré spory. Škoda, že to stále některým lidem nedošlo a vlastně ani nečekám, že dojde. Je to trošku škoda…

A co dál?

Za mě? Primárně dokončit rozdělané věci (Diplomová práce, drobné errory na baráku) a trošku si oddychnout. Proto za 2 týdny letíme  na London GT, kde to bude takové zábavné. Vzhledem k tomu, že tam budou zastoupeny obě části českých „komunit“, tak očekávám nějakou němou barikádu, nebo tak něco. Vzhledem k malým zkušenostem s ITC systémem (MELOUN!) očekávám spíše hraní na pohodu než nějaké větší umístění…

…aneb to máme z toho, že se držíme a trénujeme na ETC 😀

A potom? Asi pár výletů na turnaje, ať nemusím poslouchat od nějakejch nejmenovanejch lidí, že „ten Hammer vlastně nehraju a vlastně mě nebaví…“.

Takže salut všem!

 

BTW : Máme spousta veselých historek a kouzelnou flašku rumunské kořalky, co padne na VAT GT!

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.