Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Torapu jede na ESC!

30.8.2019

I Torapu nám zaslal svůj report 🙂

Armádu jsem zvolil plnou disintegrator cannonu s tím, že masovaná střelba S5  P-3 2dmg s přehozy 1 na hit a na wound je dobrá proti všemu. V listu jsem měl sedm lodiček,  toho čtyři transportní a dvě letadla, co celkem nesla 17 dissintegratoru. Dále jsem měl 7 jednotek troop, šest z toho s blastery, abych měl nějakou odpověď na T8 a devět charakterů primárně na CC a board control. (Bohužel, pořadatelé až na místě změnily mise, takže nebylo potřeba mít sedmou troopu.

S armádou jsem za event byl relativně spokojen, měnil bych asi 90–150b, protože ty mise by mě nevedly k tomu mít tolik bodů v troopach a má poslední změna v listu. Přidaní troupe mastra nebylo tak efektivní, jak jsem doufal.

Začínáme na singlu proti kultu

Na solu byl můj první soupeř čistý Genestealer cult, který hrál Sergey Stolnikov. Šel jsem první, roztáhl se po stole a začal likvidovat mortary. Když jsem neviděl je, zaměřil jsem se na to, co vidět šlo. Donutil jsem soupeře spotřebovat Plans generations in making na to, aby nepřisel o charaktery, a v jeho druhém kole dostal Vecta na vylézání 3 ode me a vším musel na svůj board edge, protože jsem měl zónnutý celý zbytek hrací plochy.

Následuje moje třetí kolo, kde dám další velký dmg a soupeř vzdává. Zabil mi 1 charakter, 4 kabality a 2 raidry. Celkově to byla asi nejpříjemnější hra ze všech, co jsem hrál, a Sergey měl nejlepší angličtinu, ze všech mých soupeřů. 20:0

Pokračuje spam démonů

Druhá hra byla proti Rafalovi Wierzbickimu s demon plaguebearer spamem. Měl jich 120 a nějaké body na summon, dále hrál strom a kouzelnici (nutno zmínit slanesh zrdcadlo).

Dávám rozumný dmg ,ale shořím na to, že soupeř moje první kolo házel savy a Feel no Pain. Proto začal v mém kole překlikávat hodiny a já tak ztrácel čas. On si zahrál o kolo navíc a já prohrál 2:18. Já ale měl stále půlku charakterů a letadlo se třemi ravagery, ale prostě jsem prokaučoval hodiny. Na týmovém času bych to nicméně v pohodě zvládl, solo hry byly totiž na tři hodiny, kdežto týmové na čtyři.

Pokračují další démoni

Poslední hra prvního dne byl Marco. Mimochodem, byl to Václavův první soupeř z týmáku. Hra to byla proti plnému plaguebearer spamu (150 ks a body na summon padesáti dalších), dále tam měl soupeř strom, scrivenery, poxbringery a tzeench heralda.

Marco jde první a roztahuje se. V mém prvním kole je ale až opravdu nemile překvapen mým dmg outputem. Ty S5 2 dmg zbraně jsou velmi dobré proti plaguebearerům. Hra pokračuje v tomto duchu: on se někam snaží posunout a summonit další PB a já ho odstraňuji.

Hra končí 14:6 pro mě, ale až další ráno si vzpomínám, že objektivy, co mi zacontestil svou poslední zbývající jednotkou, a některé i přebral, měli být moje, protože já na nich měl troopy a on vyvolanou jednotku, která nebyla v žádném detachmentu, tudíž neměla „objective secured“.

 

Po prvním dnu jsem byl relativně spokojen. Nahrál jsem přes polovinu možných bodů, a budu si dávat pozor na hodiny, a co s nimi dělá můj soupeř.

Ustřílen artilerií

Čtvrtou hru hraju proti čisté gardě, kterou hraje Mario Sturm. V armádě má 6 Lemanů a 3 Hydry, což je problém. Navíc mi oznámí, že mise, kvůli které jsme nacpali všechny naše listy troopama, skóruje vše a ne jen troopy!!!

Každopádně garda jde první a snažím se mu to vracet, ale čtvrtinky, první úder a delší dostřel jeho tanků je moc velký problém. Navíc mu jdou lépe karty. Hra to nicméně byla velice pohodová, soupeř byl super a snad se uvidíme znovu na Prague Open.

Nakonec jsem uhrál 2:18.

Zase plaguebeareři!

Patá hra je proti dalším PB. Jsou moje prokletí, protože i loni na WTS jsem čtyři z pěti hrál proti chaos hordám a letos to pokračuje. Tuhle verzi démoního spamu vede Sergey Churakov, člen ruského týmu, se kterým jsem hrál již loni. Má podle mě nejlepší verzi PB listu, proti kterým jsem hrál, protože kromě PB má i bloodletter bombu, horror bombu a 10 scarab ocult terminatoru v plné palbě včetně raket na dvou z nich.

První kolo dávám moc málo DMG a i pres Crucible of mallediction, co jsem odpálil na sedm psykerů, a dva z nich zabil díky death jesterum a shards of light. Terminátoři ale padli jen tři a pár PB bylo naředěno.

Hřebíček tomu nasazuje Sergei, který hodí 3×1 na Bloodletterech (na jediném banneru v jeho armádě) a 17 jich vrátil. A i když jich Leilith zabila pres dvacet, tak je neudržela. Když se soupeř zbavil troop, protlačil se i na objectivy a hra skončila 0:20.

Tau nemají solitéry rádi

Poslední hra byla proti rakouským Tau, které vedl Niklas André Lackner. Naši hru točil na kameru, ale nevím, jestli se to někde objeví a v jakém jazyce to bude. U stolu jsme ale mluvili anglicky.

Tuto hru rozhodl Solitaire s no-overwatch relikou, co se dožil šestého kola. Proti dvěma soupeřovým jednotkám Broadside to znamenalo fakt hodně. Soupeř se navíc clocknul v patém kole, do kterého šel na 90 vteřinách. Tak už solitaire nemusel chytat broadsidy a mohl vesele zabít warlorda.

Hra to byla krvavá, a i když jsem držel čtyři objectivy ku jeho dvěma, tak nahrál o jeden bod na kartách víc než já. Sedmé kolo bych ale měl ještě 20 minut času, ale dál jsme nešli, takže výsledek pouze 13:7.

Výsledek přijatelný

Končím tedy s celkovým výsledkem 3-3. Doufal jsem ve víc jak 60 bodů, ale mám 51, ale i tak je to přijatelný výsledek. List šlapal, jen ten Troupe master se snad nikdy nezaplatil. Měl jsem mít mixed harlose, protože reliky a straty z různých masque by byli lepší než ten bonus, co jsem měl za jednotnou masque. Použil jsem ho jednou za 12 her a ani v té jediné hře nebyl zásadní. Stejně tak má sedmá troopa toho moc neudělala. Nevím ale, za co bych ji vyměnil. Asi bych přidal jednotku scourges a vrátil zpátky třetího death jestera.

 

Závěrem

Co se týmu týče, Rextex to už shrnul docela výstižně. A co se týče lidí, jsem byl nejvíce překvapen z Dejva, který se opravdu posunul a nejde ani srovnat, kam se posunul a co mu tento event dal. Bohužel kvůli mé chybě a přehlídnutí ETC FAQu jeho armáda fungovala o čtvrtinu hůře a vždy pokračoval do sedmého kola, což kvůli horšímu betastriku neustával. Ale to je samozřejmě moje chyba a ne jeho.

Doufal jsem v lepší výsledek, ale věřím, že když se to letošní ETC začne řešit dříve a vyjde plán, že se bude více jezdit do zahraničí (dostali jsme několik pozvánek od soupeřů a samozřejmě na Prague Open), tak pozvedneme i český výsledek na ETC.

Torapu

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.