Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Reporty

300: Příprava na Magor Rift

23.10.2019

Před nadcházejícím Magor Riftem jsme se s Gladiem rozhodli alespoň jednou vyzkoušet armády které budeme hrát. Aby byla legrace, tak to bude notně asymetrická hra co se modelů týče. 197 modelů Orků proti 21 Custodům. Doufám že z toho vykřešeme ten správný “300: Bitva u Thermopyl” feeling. Naše armády jsou následující

Hroch – Orkové

6 x 30ti hlavý orčí mob
2 x Warboss
2 x Wierdboy
1 x Painboy
10 Orků v Trukku

Gladius – Custodes

1 x Terminátor kapitán
1 x Kapitán
5 x Terminátor
1 x Vlajkonoš
3 x 3 Guardiani
2 x Pallas antigravitační vozítko (FW)
1 x Caladius antigravitační tank (FW)
1 x Eversor assasin

Gladius si upraví bojiště a dá 6 objektivů do terénů. Ty jsou na fotkách reprezentovány červenými kostkami. Mám jich co nejvíc obsadit a zničit Demolish strategemem. Sám se tajně rozmístí (conseald deployment) a pak následuje delší pauza než se na stůl vysypu já. Mám dokonce zákaz žrát pizzu než se deploynu, a to je silná motivace to udělat co nejrychleji.

Hrochův deployment

Zde mám technickou odbočku. Čekal jsem že nenamalované terény nebudou terno, ale nenapadlo mě že bez posypů (písek, static grass apod.) budou modely sáňkovat z kopce dolů. Nakloněný hladký plastik je sfiňa

Následně se v předem připravených pozicích zjeví zlatí hoši.

Hrou se přežene bombardování a neudělá takřka nic až na…. přímý zásah Pallius vozítka, které nechává na 2 woundech.

Hra může začít

Prohrávám hod o začátek a Gladius začíná. To ho poměrně zaskočilo. Pouští se do díla – obezřetně se vydává vstříc zelené vlně a střelbou maže +- 20 orků z nejbližší jednotky. Nejde mu pod vousy že na stole není jediné vozidlo nebo tužší model, kterému by mohl věnovat pozdravy svých těžkých akceleračních zbraní. Jediný Orčí Trukk je ale v rezervě.

Dostává se řada na mě. Vybíhám dopředu a teleportuji strategemem Trukk s desítkou orků a dvěma Warbossy na levé křídlo plné tanků. Teleportace se tohle kolo celkově daří a a oba Wierdboyové posílají nepříteli vstříc 30tihlavé moby.

Vyrábím poměrně sporadické Dakka, nicméně nad dvojicí rakeťáků drží Mork (nebo Gork?) ochrannou ruku. Jednomu z nich se zasek rakeťák a vystřelil najednou všechno a druhý se trefil a ani nevěděl jak. Když se dým rozplynul tak s velkým překvapením zjistili že zlikvidovali celou jednotku 3 Custodianů schovaných v ruinách. Tím ale štěstí na dlouhou dobu končí. Z 5ti chargů se mi daří 1, díky abilitám tanků a zpomalovacím granátům dostávám takřka všude -2 na charge což se ukazuje jako fatální.

První objektiv padl

Jak jsem se obával, tak není vůbec snadné dostávat dostatek modelů do kontaktů s nepřítelem. Stále mám ale převahu a objektivu a daří se mi ho díky tomu ničit.

Řada je opet na Custodes. Na středu se začalo dít něco divného. Mezi zlatými těli se míhá šedý stín. Běží přímo proti Orčímu DAKKA, raketě se vyhýbá saltem a přistává veprostřed zkoprnělých Orků. Eversor je tady! Párá jednotku co to dá, ale naštěstí se nejedná o to peklo co minule. Slabých 8 mrtvol. Podpoří ho několik zlatých borců, vlajkonoš a kapitán. Ti už redukují zelenou polévku na minimum a zbytek utíká.

Na pravém křídle křídle wipne 5 Terminátorů s velitelem 30tihlavý mob. Ten co si před tím pečlivě zamotali zpomalovacími granáty (takový modus operandi pavouka).

Gravitační tanky se stahují a ničí při tom nějaké Orky.

Dáváme pauzu protože mě skolil nějaký moribundus.


Za 3 dny pokračujeme a já náhodou zjišťuju že to hrajem celou dobu blbě. Útočník nemá zničit co nejvíce objektivů ale jeden konkrétní který si obránce tajně před hrou vybere. Protože je už půlka objektivů zničených tak jsme se shodli na tom ať to určí náhoda. Hodili jsme do vedlejší místnosti kostku, s tím že ji po hře půjdeme zkontrolovat.

Orkové začínají povážlivě docházet a já na nepřítele vrhám zbytky v posledním náporu.

Orčí řady řídnou

Protože není už moc co kam teleportovat tak zkouším čarovat Smity do Eversora, který zůstal po boji dost exponovaný. Daří se a z elitního assasina vzniká škvarek. Nezapomněl ovšem vybuchnout a zabíjí tam další 2 Orky. Nikdy mě nepřestane fascinovat že je to selektivní exploze která nefunguje na assasinovy spojence, kteří stojí hned vedle něj.

Na levém křídle se chci pomstít vozítkům které mě iritují gravitační anomálií, Charge se mi daří tak na půl. rozhodnu se zariskovat – jeden Warboss se rozběhne proti Caladius grav tanku a je jeho overwatchem odpařen. Shodou okolností je to v místech kde umřela trojice Guardianů na šťastnou salvu raket. Asi dračí zlom, či co.

Nachargovaný tank umírá a zbývající se opět stahuje. Gladius používá ruskou taktiku a obětuje území za čas. Díky tomu se mi ale daří ničit dalších několik objektivů.

Situace na pohřebišti favorizuje Custodes

Na pravé straně už dělám jen distrakci Terminátorům s velitelem. Ukazují se být dost potentní deathstarou a to i na poměry Custodes. Na středu se do boje zapojili už i Wierboyové a Dok. Nestačí to a vše mi umírá a zanechává za sebou 2 custody každého s jedním životem. Pech.

Zleva sbíhá z kopce zbývající Warboss s posledními věrnými a v zoufalém útoku ničí par Custodes a hlavně další objektivy.

Kola se s tenčícími se armádami zrychlují. Teda tenčí se zejména moje. Custodes mě pozvolna začínají přečíslovat, což je něco co hráči Orků příliš nevyhledávají.

Tyhle barely sou naše, takže vysmahněte!

Hraje se i na prodloužení takže, se hrneme proti nově zformované gunlině z dvou tanků a zkriplených custodů ze středu. Ty tak tak zabíjím ničím objektiv v ruině. Následná střelba ničí vše kolem Warbosse, a tank kontestuje předposlední objektiv. Warboss se na něj vrhne a je schopen ho zabít a následně se zkonsolidovat na objektiv a zničit ho.

V na začátku 7 kola jsme se shodli že mě Gladius bez sebemenších problémů dofrézuje a zbytečně neprodlužujeme. Hru tedy končíme 5ti zničenými objektivy a mým vyhlazením a vydáváme se hledat zatoulanou kostku která nám určí vítěze. Tím se stávám já ale pouze o fousek.

Epilog

Našim warlordům se nepodařilo v boji setkat tak si na závěr zkoušíme ještě finální férovku v rozpadlém chrámu, který jsme oba celou hru ignorovali. 

Souboj warlordů

Jednotlivé hody jsem si poznamenal do herního zápisníku, ale vás tady s tím zdržovat nebudu. I přesto že jsem začal, užil 3 zbývající CP a a použil veškerou svoji lstivost (brutally cunning); jsem zanechal Termokapitána na 2 Woundech. Pak jsem definitivně umřel.

Inu a to je vše přátelé.

Ten z Prahy, protože se zdá že nás je víc. A to jsem jen jeden.

Komentáře