Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Kubis jede na Karak

3.12.2019

O víkendu jsem poprvé vyrazil do Hradce na Karak a tak se myslím sluší, abych zase jednou sepsal nějaký ten report.

Začnu prvním dojmem z akce jako takové. Přihlašování přes BCP aplikaci bylo malé peklo, její autor by se měl smažit v nějakém soukromém UX pekle a zadávání listu se neobešlo bez tuny nadávání.Při zadávání výsledků a párování už ale fungovala dobře.

Mise byly z mého pohledu místy dost prapodivné (střídavý deploy jsem nehrál od doby co vyšel první CA), bodování stejně tak – killpointy se počítaly podle power levelů, tj. snad jediné věci, kterou GW opravdu neaktualizuje a sklízení soupeře ze stolu znamenalo automatikou výhru. Ale člověk se holt musí přizpůsobit.

Spousta věcí mě naopak velice příjemně překvapila. Stoly plné terénu, hezky zpracovaná brožurka s pravidly a do toho Bernard na čepu. Co víc si člověk může přát (čisté záchody, ale to mi přišlo že taky měli 🙂 )

Co se armády týče, tak jsem jel s mírnou úpravou toho, co hraju poslední rok:


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Player: Jakub „Kubis“ Jurník

Factions used: Orks

Command Points: 13

Army Points: 2000

Kill Points: 25

Reinforcement Points: Not Applicable 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

== <Orks – Freebooterz> Battalion == +5cp

HQ: Big Mek in Mega Armour [112pts]: Kustom Force Field, Kustom Shoota, Power Klaw

HQ: Weirdboy [62pts]: 3. Da Jump

TR: Gretchin [30pts]: 10x Gretchin

TR: Gretchin [30pts]: 10x Gretchin

TR: Gretchin [30pts]: 10x Gretchin

HS: Mek Gunz [93pts]: 3xSmasha Gun

HS: Mek Gunz [93pts]: 3xSmasha Gun

HS: Mek Gunz [93pts]: 3xSmasha Gun

 

== <Orks – Freebooterz> Battalion == +5cp

== <Specialist Detachment: Dread Waaaagh! > == -1cp

HQ: Big Mek W/ Shokk Attack Gun [80pts]: Shokk Attack Gun

HQ: Big Mek W/ Shokk Attack Gun [80pts]: Shokk Attack Gun

HQ: Big Mek W/ Shokk Attack Gun [84pts]: Grot Oiler [4pts], Shokk Attack Gun [25pts],  Warlord: Bigkilla Boss, Relic(Dread Waaaagh!): Da Souped-up Shokka,

TR: Boyz [187pts]: 2x Tankbusta Bombs, 25x Ork Boy W/ Shoota, Boss Nob: Big Choppa, Slugga

TR: Gretchin [30pts]: 10x Gretchin

TR: Gretchin [30pts]: 10x Gretchin

EL: Tankbustas [180pts]: Boss Nob: Rokkit Launcha, 9x Tankbusta: 9x Rokkit Launcha, 1xBomb Squig

HS: Gorkanaut [311pts]: 2x Rokkit Launcha, Skorcha, 2x Twin Big Shoota, Klaw of Gork (or possibly Mork), Deffstorm mega-shoota

 

== <Orks – Freebooterz> Air Wing == +1cp

FLYER: Dakkajet [148pts]: 6x Supa Shoota

FLYER: Dakkajet [148pts]: 6x Supa Shoota

FLYER: Wazbom Blastajet [179pts]: 2x Wazbom Mega-Kannons, Kustom Force Field, Smasha Gun, 2x Supa Shoota

 

Hotový gorkanaut a nějáký binec kolem


Mělo to jediný háček a to ten, že kvůli času a různým dalším akcím, jsem si s touhle verzí zahrál před turnajem jen jednou a to navíc až po uzávěrce listů, takže bylo pozdě cokoli napravovat. Důvody k téhle podobě byly dva – fullpaint WYSIWYG (proto ty traktory a ne víc smash) a touha zkusit tankbustas. Jen to holt nefungovalo tak dobře, jak poslední verze toho co mám na 2k bodů.

Hra první, Nat (GSC)

Na první hru dostávám challenge od Nata, který si chce zkusit, jak se hraje proti mámu listu. Ok, proč ne, GSC člověk nepotká každý den. Nat tam má hromadu těl, dvě pětky motorek, dvoje aberranty a jednu jednotku s handflamery. K tomu obvyklou směsku charakterů. Je toho hodně + jsem zaslechl nějaké zvěsti, takže vytahuju hodiny.
Vyhrávám první hod a nechám soupeře soupeře vybrat si stranu. Dám všechno na stůl (žádný deepstrike), počkám až Nat rozhází GSC blipy a nechám ho začít. Na stole toho moc nemá, takže o první kolo přečkám bezeztrát. Naoplátku mu zpátky vracím spoustu olova a řádně pocuchám kultisty a motorky. Takže zaskóruju hlavní misi a jde se dál. 

Ve druhém kole padá na stůl hromada pěchoty a naopak odchází flamery (dobrovolně, skrz strategem). Sice zodpovědně screenuju mek guny – k ničemu jinému mi v téhle hře moc nejsou – ale nemůžu být všude, takže se jedna z příchozích jednotek staví tak, abych ve svém kole nemohl pohnout jedním dakkajetem. Přichází střelba, soupeř mi zastřelí jednoho grota a pak se rozvzpomene, že zapomněl kouzli, být to nováček, tak ho možná nechám, ale k nováčkovi má Nat daleko, takže smůla #tvrděAleFér. Střelba pokračuje, mě umírá pár grotů a padají dvě letadla. Charge se nekonají, takže moje kolo. Tady se začnou věci kazit, protože začínám tahat defendy, které nedokážu splnit (to více-méně pokračuje zbytek hry). Vysunu se trošku dopředu, dotlačím groty ke středu a postřílím další várku hnusáků, bez letadel to jde ale podstatně hůř. Kolo končí, žádné charge a opět skóruju hlavní misi. 

Můj deploy

Ve třetím kole padá na stůl zbytek jednotek z rezerv – aberranti a plamenometčíci, co tam utekli v předchozím kole. Střelba mi opět nic moc neudělá, jen si na jejím začátku Nat vzpomene, že zapomněl v deepstriku vlajku a i přes mé protesty ji pokládá na stůl. To není úplně ok. Sere mě to, ale ne tolik, abych to šel řešit víc, o výhru mi nejde a pokud má někdo potřebu hrát tímhle způsobem, tak je to víc jeho problém než můj.
Při chargi zjišťuju, že jsem si postavil groty moc blízko gorkanauta, takže aberranti klidí grotíky, dohrnou se ke gorkošovi a za strategem si bouchnou znovu, au. 

Dál už je hra docela rychlá – hlavně proto, že soupeři akutně dochází čas. Já čistím první aberranty, načínám druhé a snažím se dostat střed po svou kontrolu, ale terén a smrskávající se zóna kolem něj mi nepřejí, měl jsem si holt vybrat stranu, když jsem měl možnost. 

Končíme pátým kolem, Natovi zbývá na hodinách 30s, mě asi 10min. Skóre za hlavní misi 2:3, ale kartičk jsou 6:19 a body odmítám počítat (protože jsem idiot a přehlédl jsem v propozicích, že se počítají jinak než jsem si myslel). Takže celkově hra končí 1:19 a já si připisuju na seznam soupeřů, které bych už raději nepotkal, dalšího jedince. Sakra děcka, je to jenom hra, přistupujte tak k tomu. 

Hra druhá, Queek(CHSM)

Po první hře jsem docela spadl, tak proti mě nastupuje Queek s Iron Warriory – 2x DP, 20 kultistů, dvě pětky maríny, dvoji havoci, dva obliterátoři a knecht. List je to slabší, ale modely vypadají úžasně, na daemon prince a chaos spawny je vyloženě radost pohledět. Začínám, da jump tankbust před kenchta, mažu ze stolu jedny havocky, solidně pocuchám druhé a knecht není z mé střelby taky dvakrát nadšený. Následně busty naběhnou do kultistů a taky řádně pročistí jejich řady. Naoplátku mi nechává jedno letadlo na posledním woundu a na spawny si pochutnávají na grotech(kteří ale statečně drží).

Soupeřovo první kolo

Druhé kolo, padá gorkanaut, boyz se jdou podívat na druhou stranu stolu a SAGy doráží kenchta. Pěchota už je skoro ze stolu, takže zbývají vlastně už jen DP a obliterátoři, kteří padají v soupeřově kole a šikovně stojí tak, že na ně nevidí moje těžké zbraně. Zato oni vidí na gorkanauta, který odešel stejně rychle jako přišel. 

Zbytek hry už probíhá poměrně přímočaře – já lovím zbývající DP a ty se snaží krýt za obliterátory, na které nevidím. Nakonec ale na obliterátory vykouknu, SAGu teleportuju na ruinu a o dva výstřely později je konec. 20:0 pro mě.

Hra třetí, Ondřej Skoupý (DE)

Soupeřova armáda sestává z dvou voidravenů, 3 ravagerů a 5 raiderů, z toho 4 jsou plně naložené kabality. Na stole je jeden obří (schovám za sebe dva knechty obří) los block a asi tři menší ruiny a tím to tak nějak hasne. Vyhrávám hod o začátek, rozestavím se a soupeř zkušeně siezne. Ouha. Sice jsem při deployi počítal i s touhle variantou, ale stejně mám najednou o 3 kanonky míň, o boyz a tankbustas nemluvě. A soupeř jede dopředu.

Soupeřovo druhé kolo

Ve svém kole likviduju dva ravagery, a sedím na objectivech, takže aby ke mě tekly alespoň nějaké body za misi, protože to vidím opravdu bledě. V druhém kole se začínají dít zázraky, protože soupeři selžou kostky. Zabije mi pár grotů a poslední traktor, ale zbytek mám pořád na stole, takže padá gorkanaut, likviduju dva raidery a de-facto i jejich posádku.

Gorkanaut nacharguje poslední ravager, ale hodí strašnou čočku, takže ravager stále stojí a musím ho dorazit až ve třetím kole. Groti stále hrdině drží alespoň jeden pillar, takže body za misi stále mám. A hra se začíná otáčet. Ve třetím kole mám stále všechny letadla (soupeř taky) a zraněného gorkanauta, soupeři docházejí síly. Přicházím sice o warlorda, ale oplatou likviduju oba archony v jednom kole a raidery právě došli, stejnětak pěchota. Ve čtvrtém kole si doletím pro poslednícho pěšícho chudáka za ruinou a hra končí, dalších 20:0 pro mě. 

Hra čtvrtá, Dostík(IK)

Na nedělní ráno proti sobě mám nachystnou imperiální polívčičku. Valliant(který je warlord), dva meltový babyknechti, tři shield kapitání a dva plasma tank commandéři. Stůl je poměrně hustý, takže se na něm dá poměrně hezky schovávat. Opět vyhrávám hod o začátek a soupeř opět zkušeně krade iniciativu. Au. A začíná velice úspěšným odpařením weirdboye raketou z vallianta. Pá, pá da-jumpe. Nicméně naoplátku mi umře jen jeden kanónek, takže si asi nemám na co stěžovat. Ve svém kole přecházím do protiofenzívy, mažu pěchotu, jednoho TC a jednoho armigera. Obratem přicházím o dvě letadla a na groty běží načatý armiger. Který je ovšem nezabije. A i kanónky drží. Takže padá gorkanaut, vykostí druhého TC. A kanónky úspěšně odstřelí prvního kapitána. Valian schytá něco málo dmg, ale nic co by stálo za řeč. 

Začátek třetího kola

Hra pokračuje a já se snažím udržet naživu a odstřelit vallianta. Jenže se mi to úplně nedaří, takže stav na konci pátého kola vypadá tak, že soupeř má na stole kapitána na 4w a vallianta na 1w, do toho nafarmeno spoustu bodů za kartičky (protože priority orders received je v některých situacích fakt hodně). Mě zbývá de-facto nezraněný Gorkanaut, dakkajet, pár grotů (skoro doslova) a jedna smasha. S tím, že jedinou nadějí na body je dát wipe. Jenomže do dalšího kola se nepokračuje (#markOfETC) a hra končí 2:18.
Po hře se od Torapa dovídám, že Dostík nehrál podle FAQ, takže hrál strategemy před nerfem a jeho knechtí dtch měl mít o 2cp míň. Což jsem nějak nezvládl podchytit (mimo to, že 3++ invul na knechta opravdu nedostane) a de-facto mě to stálo hru. Smůla. Nicméně Dostík očividně nechtěl svačit, spíš si jen otevřel kodex a postavil armádu podle něj, bez toho, aniž by se podíval, jestli náhodou nebyly nějaké úpravy…no co už…


Hra pátá, Řízek(IG)

Klučina na druhé straně stolu proti mě vyskládá Shadowsword, Crusadera a hromadu gardy. Navíc – big surprise – mi ukradne iniciativu. Au, au, au, not again. Takže v prvním kole mám o blastajet míň a kanonky na tom nejsu zrovna taky nejlíp. Naoplátku kropím pěchotu a načínám tank, na knechta zkouším busty, ale nedokážou se dostat pod invul. A mezitím si garda vesele odnáší ralic.
Ve druhém kole schytávám další salvu, takže kanonky rychle dochází a letadla jsou taky všude možně jen ne ve vzduchu..  Gorkanaut padá před gardu (na knechta se naneštěstí nedostane), boyz skáčou vedle něj a SAGy konečně odpařují Shadowsword. Do toho čistím nějákou pěchotu kolem, ale k ničemu mi to pořádně není, protože k relice se nedostanu a i když zastřelím jednotku která ji nese, tak ji okamžitě zvedne jeden z charakterů, kterých je na soupeřově straně ještě dostatek. 

Knecht na středu

Třetí kolo už je spíš jen takové oťukávání a plnění kartiček, gorkanaut zůstává na stole, stejně tak knecht. A pak už musíme končit, kvůli času. Já vedu na kartičky, on má relic. Což se tak nějak vykrátí a na killpointy mírně vede, takže nakonec 8:12. 

 

Tak a je to, Karak je za mnou, celkově si odnáším 51 bodů a končím na 21. (/45) společně s Illiusem a Davexem. Není to nejhorší, ale mohlo být líp, příště se mi třeba bude dařit víc.
Kdybych to měl nějak zhodnotit a sečíst všechny ty klady a zápory akce, tak by mi vyšlo něco kolem nuly. Některé věci byly fakt super (relativně hezké stoly, zpracovaný papír s propozicemi, atmosféra, pivo) a některé holt opravu příšerné (mise, střídavý deploy, prapodivné killpointy). Nicméně přecejenom jsem si Karak užil, za promarněný víkend to nepovažuju a určitě se tam zase někdy podívám. Díky soupeřům a organizaci!

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.